Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy Trend GT-S7560 ] [DEV4.4] CyanogenMod 11


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

Robisz to na wyłączonym urządzeniu?

Jak zawibruje to możesz puścić..

Jeżeli to nie pomoże, to trzymaj aż się włączy tryb Download 

 

Ten tryb musi wejść... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już OK. Przystępuję do instalacji CMa.


Wszystko chodzi pięknie ładnie, zero problemów z Wi-Fi a do aparatu to zainstalowałem Camera MX.

Jedynym moim problemem jest czarne tło we wszystkich moich mailach, kiedy chcę je przeczytać, niezależnie od tego czy zawartością maila jest sam tekst czy też obraz (podkreślam, że miałem zaznaczoną opcję żeby zawsze wyświetlać obrazy).

Dotyczy to każdego clienta mailowego jakiego ściągnąłem z Play Store.

 

A tak poza tym to nie mam zastrzeżen, chodzi szybciej niż na stockowym ROMie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gmail nie ma opcji skórki, to widocznie jest to tak systemowo.

Teraz nie sprawdzę, bo nie mam zainstalowanych CyanogenModów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm oficjall... mogą minąć miesiące... grube miesiące...

 

Pewnie masz rację. Instalowałem parę dni temu wstępną wersję to mi nie działało wi-fi, nie mogłem zmienić sieci komórkowej, i jakieś problemy z klawiaturą były bo się proces cały czas wieszał więc wolę poczekać na jakąś oficjalną wersję stabilną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można usunąć ten mały, żółty trójkąt z ekranu startowego?

(http://static.androidnext.de/samsung-galaxy-s2-gelbes-dreieck-1024x721.jpg)

 

Dodam, że próbowałem TriangleAway, ale nie chce u mnie chodzić.

Jest inna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nabił Ci się licznik flashowań?

Kolego ty masz problem, bo nie ma wsparcia na twój model... 

To działa na oficjalnych romach Samsunga - ta aplikacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabił się.

No nic trudno, aż tak bardzo mi nie przeszkadza ten trójkąt, przeżyję.


Małe pytanko (bo nie mam doświadczenia z Samsungami): gdybym chciał powrócić do stock ROMu, który miałem wcześniej, to w jaki sposób mam to zrobić? Czy wystarczy poprzez CWM dać "Restore" z backupu, który wcześniej zrobiłem czy jest to bardziej "skomplikowane"?

Dalej jestem na nieoficjalnym CM 11, który znacząco więcej baterii mi zżera i zastanawiam się nad powrotem do stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ODINem przez Download Mode wgrywam plik S7560XXAMGF_S7560TPLAMG3_S7560XXAMGF_HOME.tar.md5 umieszczając go w polu PDA i zostawiam zaznaczone pola "Auto Reboot" i "F: Reset Time"?

Nie muszę robić żadnych wipe'ów przed tą czynnością?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem to zielony jestem w tym temacie i poradnik byłby mile widziany.


Coś takiego znalazłem, może być?

 

"Wgrywanie nowszego stockowego ROM-u za pomocą ODIN-a

Ponieważ kilka osób pytało mnie, czy mozna zaktualizować soft dla Trenda - informuje, że można, ale nie ma jeszcze Cyana itd.

Soft znajdziesz na stronie: Firmwares | SamMobile (wyszukaj GT-S7560) - Musisz być zalogowany, rejestracja na SamMobile jest bezpłatna. 
Softy są zarówno dla Ace 2x (GT-S7560M) i dla Trend (GT-S7560). W zasadzie nie ma różnicy czy będziesz wgrywał soft dla wersji z "m" czy bez "m". Ja mam wgrany soft z South Africa dla galaxy Trend z sierpnia 2013.

Ważne, nie patrzcie na wersje softu - dla nas najważniejsza jestchangelista - im wyższa tym nowszy jest soft.

Dla przykładu:
- soft dla Play'a (Polska) jest z lipca 2013 i ma changelist: 1224927
- soft dla Południowej Afryki jest z sierpnia 2013 i ma change list 1230914 
- soft dla Francji jest z września 2013 i ma changelist: Changelist: 1224927 (czyli taka jak dla Play)

Najnowszy soft (na dzień 30.12.2013) - u mnie wgrany, jest ok:
Country: Spain
Changelist: 1264835

poradnik:
1. Ściągasz z SamMobile odpowiedni software
2. uruchamiasz telefon w Download Mode - wyłącz telefon i wciśnij odpowiednio POWER + HOME + VOL DOWN. Po pojawieniu się ostrzeżenia zaakceptuj wciskając VOL UP
3. Podłącz telefon kablem USB, uruchom na komputerze ODIN-a (możesz go ściaganąc z paczki odnośnie rootowania) powinieneś zobaczyć zółty pasek z napisem "COM" - oznacza, że telefon został wykryty.
4. Pamiętaj, że w ODIN-ie tylko 3 checkboxy powinny być zaznaczone: “f. Reset time”, “Auto reboot” i “PDA”. Załaduj ROM (plik *.tar.md5) do sekcji PDA
5. Wybierz "start". i czekaj na "pass". Telefon uruchomi się ponownie.
6. Gratulacje, korzystasz z najnowszego ROMu - pewnie już zauważyłeś, że straciłeś roota i kernel też jest stockowy".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności