Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[TUTORIAL] Alcatel ot-908. Wgrywanie stockowego ROMu


Grzesiek95112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z tego poradnika dowiesz się jak przywrócić oryginalny system Android Froyo 2.2.2.

Ja oraz te forum nie odpowiadamy za szkody.

Wymagania:

  • ClockWorkMod

Co potrzebne:

  • Stockowy ROM

Proces przywracania oryginalnego Froyo 2.2.2:

  1. Ściągnij ROM i wrzuć na kartę pamięci
  2. Wejdź do ClockWorkMod
  3. Wybierz opcję Full wipe/factory reset, wipe data, wipe dalvik cache, wipe cache partition
  4. Wybierz install zip from SD...
  5. Potwierdź i poczekaj, aż proces instalacji dobiegnie końca
  6. Wybierz opcje full wipe/factory reset
  7. Reboot i telefon powinien uruchomić się z oryginalnym systemem

Niestety ten ROM nie posiada języka polskiego. Jeśli zależy Ci na nim, odwiedź ten temat.

Jeśli czegoś nie wiesz pisz na forum, nie PW.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja w tej chwili mam oryginalny rom T-Mobile, tylko przez przypadek zmodyfikowałem jeden parametr w build.prop przez co po włączeniu telefonu mam poziome paski. Gdyby ktoś wiedział jak zmienić parametr na właściwy to mógłbym to zrobić, a potem przesłać oryginalny rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonywałem factory reset, ale nic to nie pomogło (wyczytałem, że wipe nie robi nic z folderem system). Oprócz tego próbowałem kopiować plik przez adb, ale wyświetla sie błąd: permission denied.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam to wgrać przez CWM jako "apply update from sdcard" czy install zip from sdcard"? A co do tego skryptu, to co on zawiera?

Obojętnie. Skrypt podmienia Stare build.prop na Stockowe (wyciągnęte z mojego romu) jeśli będzie jakiś błąd pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ten skrypt, ale dalej jest to samo, tzn. są poziome linie. W build.prop zmieniałem parametr odpowiedzialny za akcelerowanie sprzętowe.

EDIT: Sprawdziłem w adb i nie podmienił się ten plik. Nadal jest ten stary. Nie ma jakiegoś innego rozwiązania, nie wiem, wgrać plik przez fastboot tak jak wgrywałem recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności