Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

LG G6 karta pamięci


Jakub Jankowiak

Pytanie

Hej,

rok temu kupiłem LG G6, do którego od razu dołączyłem kartę pamięci Samsunga (w załączniku). Karta od początku działała dobrze. Kilka razy w ciągu ostatniego roku telefon przestał ją odczytywać, ale po zrestartowaniu było w porządku. Jakiś czas po aktualizacji Androida z 6 wrzesnia br. do wersji 8.0.0 (nie wiem, czy to miało bezpośredni związek), kiedy akurat podczas wyjazdu robiłem zdjęcia i nagrywałem filmy, karta się zepsuła. Mogłem zauważyć dokładny moment jej zepsucia, dlatego że towarzyszyło temu zrobienie ostatniego zdjęcia, które jeszcze można było odczytać z komputera, ale jest w połowie zamazane. Telefon przestał czytać dane z karty, jednak widział ją. Wyświetlał komunikat "Karta SD uszkodzona". Po próbie formatowania na telefonie - bez zmian. Kartę wkładałem również do komputera i normalnie mogę z niej odczytać dane, zgrać zdjęcia etc., natomiast nie mogę jej sformatować, dlatego że jest chroniona przed zapisem. Próbowałem zdjąć blokadę na wszelkie sposoby znalezione w internecie (m.in. https://howtorecover.me/remove-write-protection-microsd-memory-card )

Bez skutku. Karta nie wydaje się nosić fizycznych uszkodzeń. 

Mogę oddać tę na gwarancję albo kupić nową, natomiast spotkałem się z opiniami, że problem może być androida, a część aplikacji wyświetliła mi powiadomienie o tym, że razem z przejściem na nowszą wersję należy tworzyć osobne foldery dla aplikacji, aby te miały możliwość zapisu (?). 

Problem wydaje się powielać w internecie, natomiast nie znalazłem rozwiązania.

Proszę o pomoc. Nie chciałbym kupować nowej karty wiedząc, że również może ulec zepsuciu. 

Dołączam też ostatnie zdjęcie zapisane na karcie, jeśli miałoby w jakikolwiek sposób uzupełnić informacje: https://imgur.com/a/JozxZeg

46482983_1521005241376940_7098849099335598080_n.png

46492481_744334069252856_33479313021992960_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności