Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Zablokowywanie telefonu HTC One(M7) - Powracanie na oryginalny system, S-ON


Saddev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W tym poradniku powiem wam jak zablokować telefony HTC z roku 2012 i późniejszego. Przedstawię to na HTC One(M7) ale powinno pasować do większości telefonów HTC.

 

1.S-ON(Wykonaj jak zrobiłeś S-OFF)

Można pominąć robienie S-ON, ale bardziej ogarnięta osoba to zobaczy więc lepiej zrobić S-ON.

Jak to zrobić? Łatwo i szybko proszę:

Podłącz telefon HTC do komputera

Uruchom urządzenie w trybie bootloader i wybierz opcję fastboot

Sprawdź czy telefon jest rozpoznany przez komputer:

Aby sprawdzić wpisz w cmd poniższą komendę(cmd uruchom w folderze gdzie mamy pliki fastboota)

adb devices

Powinno być tylko jedno urządzenie.

Robimy S-ONa używając komendy:

fastboot oem writesecureflag 3

I już telefon jest S-ON teraz użyj komendy by uruchomić telefon ponownie w trybie fastboot(by zaaplikował zmiany na 100%):

fastboot reboot-bootloader

2. Zablokowanie do RELOCKED z UNLOCKED

Używamy szybkiej komendy:

fastboot oem lock

I już łatwiejsze od S-ONa co?

 

3. Wracamy na stocka/używamy RUU

Pobieramy odpowiednie RUU do naszego telefonu. Jak to zrobić? Łatwo, pokażę jak

  1. Wchodzimy na androidruu.com
  2. Znajdujemy nasz telefon po nazwie kodowej. (One=M7)
  3. Musimy być w bootloader gdzie również znajdziemy nazwę kodową tam niżej mamy ciąg liczb. Jest to ważna linijka
  4. Z tej linijki przepisz zawartość do androidruu->m7 za pomocą wyszukaj na stronie skrót: CTRL+F
  5. Po wpisaniu kodu zostaną nam tylko pojedyncze wyniki.
  6. Znajdujemy z najnowszą wersją ROMu od HTC

I instalujemy!

Jeżeli się nie powiedzie spróbuj użyć wcześniej komendy:

fastboot rebootRUU

I zainstaluj ponownie. 

OSTRZEŻENIE!

NIE NALEŻY WPISYWAĆ W POWYŻSZEJ KOMENDZIE RUU Z MAŁEJ LITERY! TELEFON NIE ZAREAGUJE POPRAWNIE NA TAKĄ KOMENDĘ!!!

 

NIE JESTEM ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE PROBLEMY Z TELEFONEM PO NIEUMIEJĘTNYM UŻYCIU POWYŻSZYCH INSTRUKCJI!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam do Was pytanie, jako że nie jestem obeznany bardzo w takich sprawach. Mam Htc M7, którego dostałem z wgranym twrp i carbon romem, chciałem wgrać inny rom z xda , odrzucało mi instalację więc wgrałem cwm touch 6.0.4.8 bodajze, na twrp miałem zrobiony backup więc dałem rade go włączyć z powrotem, przez aplikację Flashify pod rootem zflashowałem cwm touch bo było w .img

 

No a co się okazało w tym cwm również nie udało mi się zflashować romu i teraz zostałem bez twrp ani backupu.

o co chciałem spytać? Bo ogólnie na moim pc nie widzi mi fona, więc będę to musiał zrobić jutro na laptopie którego mogę pożyczyć, a chciałem spytać czy mogę jeszcze w jakiś sposób przywrócić twrp i wrzucić tamten backup, czy po prostu dać sobie spokój i próbować go uratować w sposób opisany w Tym temacie. Proszę o pomoc, z  góry dziękuję.

 

p.s No chyba, że jak podłącze go do lapka będę miał dostęp do pamięci wewnętrznej, wtedy będę mógł wrzucić do pamięci jakiś inny rom który stąd na przykład ściągnę i go zainstalować.. Sprawdzę to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no aktualnie żadnego systemu nie mam wgranego, jak podłącze go w takim stanie to będę miał dostęp do pamięci wewnętrznej? sprawdzę jutro ale tak pytam żeby swoją świadomość zaspokoić. Jeśli tak to zainstaluje sobie z recovery inny rom bo m7 nie ma gniazda na sd, a szkoda, nie musiałbym tu pisać. :P

 

edit.

Wrocilem dzis do domu wziałem kabelek i podłączyłem go pod lapka - nic nie wykrył co mnie zmartwiło że nie uratuje go tak prędko i w trybie fastboot nie wykrywał ani w bootloader a z ciekawosci włączylem nawet recovery a tu nagle właczyło się twrp (nie wiem skąd skoro nie flashowałem a zostawiłem na cwm touch) no i wgrałem backup systemu który już był zrobiony w twrp - mogę kontynuować. xd Dzięki tam Prawilniak ogólnie za pomoc. Prawilny gość z Ciebie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

U mnie urządzenie nie obsługuje komendy 

fastboot oem writesecureflag 3

zrobiłem 

fastboot oem lock

poszło RUU ale niestety nie zależnie od tego jaką wersję wybiorę wywal mi błąd 155 Błąd Aktualizacji obrazu.

Złe ruu czy ja coś spaprałem?
Telefon:

M7-UL PVT SHIP S-ON RH
HBOOT-1.6`.0000
RADIO-4T.35.3218.16
OpenDSP-v35.120.274.0718
OS-7.19.69.51
eMMC-boot 2048MB
Nov 19 2015,19:15:39.0

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam
Mam problem gdyż po zablokowaniu bootloadera telefon włącza mi się w trybie fastboot. Za każdym razem jak go włączę odpala się w fastboocie i nie da się nic z tym zrobić. Gdy podłączę go do komputera automatycznie się włącza. Ma ktoś pomysł jak to naprawić żeby się normalnie włączył?
Telefon HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności