Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S5] ROM 6.0.1 NEMESIS N7 PORT STABLE V4.0


PatrzKomuUfaszGb

Rekomendowane odpowiedzi

images.pngScreenshot_20170108-075350.pngScreenshot_20170108-075333.png

Screenshot_20170109-012609.png

Witam wszystkich bardzo serdecznie? Z ogromną przyjemnością Chcialbym zaprezentować coś dla wszystkich miłośników TouchWiz w szczególności modelu N7 który wiadomo jak skończył. Jest to port N7, bardzo dobrze dziala na naszym s5 jestem na nim już bardzo długo wiadomo że to nie aosp i nie jest tak samo szybki ale naprawdę warto przetestować. W aroma installer jest opcja Stock i mod, ja jestem na wersji Stock. Nie wiele mogę powiedzieć o wersji mod, testowałem ale chwilę, jak dla mnie za dużo wszystkiego. Jest też opcja z viperem lub oryginalny soundAlive. Polecam instalację oryginalnie a później ten mod

 Sa funkcje jak Game, Game tools itp. Funkcja Always On Display nie dziala w wersji 4.0 (funkcja fajna ale bez sensu gdyż bateria pada bardzo szybko, aod nie jest dobry dla s5, smart stay nie dziala, developer specjalnie się tego pozbył i dobrze. W mojej opinii to i tak dziala jak chce, ale co najważniejsze APPS EDGE dziala. FINGER PRINT NIE DZIALA. Po instalacji jest Bug związany ze strefą czasową ale wystarczy drobny fix pobrany stąd https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68952073&postcount=332 (pobieramy TimeZone i flashujemy w custom Recovery, tam też znajdziecie smart stay jeśli ktoś bardzo chce i Samsung kalendarz bo po instalacji go nie ma). Arise Sound system na tym romie dziala wysmienicie.

Link do strony http://www.nemesisroms.com/

Link do wątku Xda https://forum.xda-developers.com/galaxy-s5/development/rom-nemesis-n7-port-stable-v3-0-t3467367/page89

 

TELEGRAM GRUPA https://telegram.me/joinchat/CN5Qxz-Tuulxrbfph5WABQ w ten grupie znajdziesz wiele poprawek do tego romu, kernel, motywy TouchWiz itp.

 

BUGI

Nie zmienianie rozdzielczości na niższą. System się posypie i pozostanie tylko ponowna instalacja

Fingerprint 

Latarka z paska powiadomień nie dziala (tylko z widgetu)

Time Zone  (jak widać nie u wszystkich, link do fix wyzej)

 

WYMAGANIA

 

1. S5 oczywiście

2. ROOT

3. Zaktualizowany MODEM i BOOTLOADER 6.1 https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=39275&sort_by=date&sort_dir=DESC (NAJLEPIEJ OSTATNI)

 

INSTRUKCJA

 

1. Wrzucamy pobrany ROM na kartę pamięci lub wewnętrzną.

2. Full wipe, data, cache, davlik WYMAGANE.

3. Flash ROM

Reebot to system i czekamy ?

 

BARDZO ISTOTNE BY FLASHOWAC ROM Z SuperSu 2.79-SR3 ( w tym wypadku gdy aroma installer zapyta nas " reebot now" ZAZNACZAMY NIE)

 

DOWNLOAD

https://mega.nz/#!QcAnFIoI!L65BYWf9GVqcKPSSdPriNwu_Vp-NqVbZ4JVU62HPKrk

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny room... Polecam go dla tych nie zdecydowanych ;)

Bardzo przejrzysty i jak narazie działa płynnie. Mam zainstalowaną wersję stock i powiem, Wam że jak narazie żaden z w/w bugów u mnie nie występuje ;)

Strefa czasowa sama dobrze się ustawiła więc niemam jak narazie sie do czego przyczepić.

 

//edit

Mam jeden błąd/bug... w panelu powiadomien, a raczej na tym pasku u góry jest przycisk "latarka" i właczając ją, działa dobrze ale ponownym kliknięciu latarka się nie wyłącza. Dopiero restart telefonu pomaga. Znajdzie ktoś na to radę? ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię bardzo zapomniałem wspomnieć, latarka dziala prawidłowo tylko z widgetu. I jeszcze jedna istotna sprawa pod żadnym pozorem nie zmieniaj rozdzielczości, musi być cały czas taka jaką jest czyli najwyzsza. Bo system się wysypie i wtedy tylko pozostaje instalacja od nowa. No ja też na wersji Stock jestem, moim zdaniem jest lżejsza. Nie lubię jak telefon jest zawalony niepotrzebnymi modami. 

Co do błędu związanego ze strefą czasową to wygląda tak że po restarcie telefonu jest zła godzina i data. Jak złapie Internet to się ustawi oczywiście. Żeby wyeliminować ten błąd trzeba sflashowac fix i wtedy cały czas będzie poprawna. No nie wierzę że nie ten Bug u Ciebie nie występuje?

Powiedz mi jeszcze że Samsung kalendarz też masz normalnie po sflashowaniu roma? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to chyba że tak ;)
A co do tej strefy czasowej jednak masz rację, tylko że ja na starcie przewarznie wifi mialem wl i ustawialo mi date i godzine z czego nie zdawałem sobie sprawy.
A co do kalendarza to tu Cię zaskoczę, nie posiadałem :D

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz jako tako jest po instalacji romu, patrzyłem w folderach aplikacji systemowych to jest ale w launcherze to nie pokazuje nie wiem dlaczego. Ale ten problem można szybko rozwiązać flashujac fix z linku. ROM można jeszcze sporo odchudcic? jeśli potrzebne. Ja np. pozbylem się wielu aplikacji systemowych typu Gear itp nawet Samsung app (sklep samsunga) wszystkie aplikacje są w Google Play więc bez sensu trzymać dwa ? a nie ma co gadać S5 nie robi już furory jeśli chodzi o ram. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam następny błąd. Jak ktoś ustawi sobie blokade telefonu na symbol (niewiem jak z innymi), tak jak to zrobiłem ja to kolejna zmiana jest nie możliwa ponieważ wywala błąd "Aplikacja Ustawienia została zatrzymana."

A co do latarki to ja używam z poziomu Apps edge ;) o ile kogoś to interesuje :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnych problemów grzechu na tym romie z wyświetlaczem? Coś w tym rodzaju 

 

Bo ja mialem taki problem. Zmieniłem rom na reds revenge i narazie problemu nie ma. Ciekawy jestem czy to nie wina romu. Ale z drugiej strony nikt na xda nie miał takiego problemu więc nie wiem. 

 

 

 

Aaah to jednak nie dlatego. Problem powrócił po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem spróbować czegoś innego bo mnie już ten problem dobijal. Czasem naprawdę musiałem się namoczyć żeby odblokować. Tutaj czasem się zdarzy ale dużo rzadziej więc narazie zostanę na reds revenge. Ale powiem Ci że nie ma wielkiej różnicy. Wygląd, funkcje.... dokładnie to samo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu fajna czcionke. Flashujesz w recovery. 

comicsans_ms.zip

Kilka motywow dla TouchWiza. Gdyby któryś był zainstalowany jako trial to tam w folderze jest też skrypt do sflashowania, po tym wszystkie zainstalowane motywy będą w pełnej wersji.

Motywy TouchWiz

Dodałem kilka kerneli jakby ktoś chciał protestować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko

Zapomniałem napisać, nie zmieniaj wielkości czcionki. Nie jestem pewny czy tutaj też ale na wersji 3.0 jak zmieniłem to mi się TouchWiz wysypal. To nie wina tej akurat czcionki tylko romu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności