Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG G3S] Odblokowanie bootloadera z Orange


Konrad Dziadowicz

Pytanie

Witam, mam pytanie odnośnie lg g3 s d722.  A więc do rzeczy, mam telefon z lg g3 s d722 z orange i przymierzam się do instalacji na nim cyanogenmoda, pytanie pojawia się tutaj czy jako że jest to telefon z orange bede mieć problem z odblokowaniem bootloadera i instalacją twrp oraz cyanogenmoda? Orange strasznie lubiało blokować telefony ale słyszałem ze dotyczy to tylko telefonów sony a na innych jest tylko blokada simlock. A więc jak to wygląda moge bezproblemowo instalować twrp i cyanogenmoda bez obaw? Bardzo zależy mi na odpowiedzi bo nie chciał bym uwalić telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli chodzi ci o dalsze modyfikacje.. to nie wgrasz nic innego niż rom z oznaczeniem LB (locked Bootloader)

Od orange bootloadera nie odblokujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy LG nie ma takich cudów jak przy SONY. XDA pokazało fajny sposób dedykowany dla LG G3, czyli po prostu wgranie TWRP przez Flashify. Potem się chyba wchodzi do trybu gdzie się wykonuje hard reset, wybiera się YES... Zaraz to znajde

EDIT: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2900614
Tap, tap, tap - morsem z LGE


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, NeoCM napisał:

Jeżeli chodzi ci o dalsze modyfikacje.. to nie wgrasz nic innego niż rom z oznaczeniem LB (locked Bootloader)

Od orange bootloadera nie odblokujesz. 

Właśnie na forum, też mignęło mi zdanie o tym, że nie można odblokować bootloadera od orange, ale nie byłem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bootloader do odblokowania ma prawie każdy producent. Całe szczęście, że da się odblokować. Jeśli będę miał dzisiaj możliwość (kolęda XD) to opisze sposób, który podałem

Tap, tap, tap - morsem z LGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma sposobu na odblokowanie bootloadera od orange. Tu czasem nie mąć wody.

Oczywiście można go usunąć, ale to wiąże się ze specjalnym sprzętem do tego.. Ale to już inna para kaloszy.

Co do twrp i innych modyfikacji nie raz da się wgrać.. np root-a. Ale trzeba i tak wrócić do oryginalnego niemodyfikowanego kernelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli jakaś mgiełka nadziei jest na to ze będę mógł odblokować tego bootloadera? Bo strasznie drażni mnie ta nakładka od lg tnie sie dość mocno po tym update do lollipopa nie wspominając już o tym ze to dosyć archaiczna już wersja androida. A z tego co mi wiadomo to problemy z odblokowaniem bootloadera były głównie w telefonach od sony. Wiecie mimo wszystko wolał bym się upewnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można jedynie próbować odblokować. Sposób, który podałem nie wymaga kodu odblokowującego. Masz wolną rękę. Jeśli uceglisz może zostać tylko ServiceBox. Rób jak uważasz. Wgraj niebrandowany stock wpisz w dialer kod. Mi też on nie działa.

Tap, tap, tap - morsem z LGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności