Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony XPeria SP] Problem z gapps na 5.1.1


Sebastian Filipiak

Pytanie

Witam

wlasnie pobral mi sie i zainstalowal android 5.1.1. Wczesniej chyba byl 4.4. Oczywiscie wszystko Cyanogenmod. Po aktualizacji nie dziala sklep play. Odinstalowalem go bo gdzies napisali zeby to zrobic. Nie mam teraz jak go zainstalowac. Nie moge dodac konta google (ktore usunalem bo tak radzili).

Nie wiem co zrobi. Najlepiej byloby przeinstalonac chyba gapps ale nie wiem jak to zrobic. Teraz nie wiem czy mam jeszcze wgranego roota, su. CWM mi sie nie odpala przy starcie. Poradzcie cos. Jestem poczatkujacy w tym temacie. Jak wgrywalem wczesniej Cyanogenmoda to tralo to dwa dni a teraz ten nowy adroid mnie pokonal

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
20 minut temu, Sebastian Filipiak napisał:

Witam

wlasnie pobral mi sie i zainstalowal android 5.1.1. Wczesniej chyba byl 4.4. Oczywiscie wszystko Cyanogenmod. Po aktualizacji nie dziala sklep play. Odinstalowalem go bo gdzies napisali zeby to zrobic. Nie mam teraz jak go zainstalowac. Nie moge dodac konta google (ktore usunalem bo tak radzili).

Nie wiem co zrobi. Najlepiej byloby przeinstalonac chyba gapps ale nie wiem jak to zrobic. Teraz nie wiem czy mam jeszcze wgranego roota, su. CWM mi sie nie odpala przy starcie. Poradzcie cos. Jestem poczatkujacy w tym temacie. Jak wgrywalem wczesniej Cyanogenmoda to tralo to dwa dni a teraz ten nowy adroid mnie pokonal

Dzieki

Żeby odinstalować gappsy, niestety musisz instalować jeszcze raz rom. Powiedz, z jakiej strony pobrałeś gappsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

gappsy do 4.4 pobieralem dawno temu i nie pamietam skad. a te ktore sa potrzebne do 5.1.1 jeszcze nie pobieralem. narazie sprawdzalem jak je moge wgrac i nic nie znalazlem bo chyba nie mam roota i cwm. pomyslalem jednak ze moze szukac gappsy pod flashtoota. wtedy chyba androida bym mogl zostawic(troche boje sie go ruszac bo nie wiem czy dam rade).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, TheUltiPL napisał:

1.Jaki telefon

2.Jakie masz recovery

3.Czy telefon ci działa

Spróbuj zainstalować to: kliknij mnie

 

Cytuj

telefon to sony xperia sp 5303

dziala. uruchamia sie. mozna dzwonic i smsowac ale nie mozna sciagac aplikacji ze sklepu play

ta aplikacja phonesky nie zainstalowala sie

napisalo: aplikacja nie moze byc zaintslowana

sciagnalem aplikacje z google. tez do instalowania plikacji. odpala sie przegladam programy  ale nie instaluja sie. wypisuje mi proble z kontem google ale nie moge ustawic konta google jak proboje to pisze ze usluga google zostala zatrzymana.

 

 

 

 

 

 

 

 

#pika pika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TheUntilPL, wariacie. Gappsów nie trzeba odinstalowywać, wystarczy tylko wgrać pod odpowiednią wersję Androida. CWM albo lepiej TWRP wgraj przez TWRP Manager lub Flashify. Apki ściągnij np. z 1Mobile Market, a Gapps z Open Gapps (wpisz w wyszukiwarce, pobierz pico lub Aroma).

Ps. Roota masz w opcjach w opcjach programistycznych, dotknij kilka razy w info o telefonie w ustawieniach Numer komplikacji

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@2up Ale ja chciałem żeby zainstalował gappsy cyanmod, a one nieodinstalują innych gappsów, pozatym on nic niepobierze bo niema sklepu play. 

Zainstaluj aplikacje phonesky,    tu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taki mały Offtop: poradnik jak zakładać tematy masz pod samym logiem forum :) Dziwię się, że ludzie to masowo ignorują tylko piszą co im ślina przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności