Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] Nie działa gps na cm 12.1


josearkadio

Pytanie

Witam wszystkich.

 

Postanowiłem się przerzucić na nowszy system w moim samsungu s2 (i9100). Zainstalowałem najnowszego 12.1 a potem z ciekawości 13. Z 13 miałem trochę problemów więc wróciłem do 12.1 a dokładnie do cm-12.1-20151116-SNAPSHOT-YOG7DAO1JN-i9100 a to tego open_gapps-arm-5.1-mini-20160712.

 

W międzyczasie powiększyłem partycję systemową do 1gb. Nie wiem kiedy dokładnie straciłem możliwość używania gps, po uruchomieniu jakiejkolwiek aplikacji sprawdzającej ilość satelit w zasięgu są maksymalnie 2. Szukałem rozwiązania mojego problemu i widziałem że sporo osób ma podobny problem niestety  nic ze znalezionych odpowiedzi mi nie pomogło.

 

Jak na razie zrobiłem już:

- zmieniałem serwer ntp na polski zarówno ręcznie jak i programami typu "fasterfix"

- podmieniałem plik gps.exynos4.so

- uruchomiłem "static navigation" programem GPS Control sIrf StarIV

 

Proszę o pomoc w uruchomieniu funkcjonalności GPS w moim telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Dziwne ja takich problemów nie mam i to będąc na CM13. W zasadzie zrobiłeś wszystko co trzeba, więc prawdopodobnie schrzaniło się w samym systemie. Zrób Full Wipe w tym Format system i zainstaluj jeszcze raz ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Format wszystkiego, instalacja cm 12.1 ponownie, brak rezultatu.

Zainstalowałem system ze strony samsunga (4.1.2) w dwie minuty znalazło 9 satelit.

Ponowna instalacja cm 12.1 i nie widzi satelit, cm ściągam ze strony cyanogenmod a gapps z wikipedi cyanogenmod. Dzisiaj już nie mam siły ani pomysłów. Na razie zostanę na sofcie samsunga poczekam na inne pomysły jak to ugryść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój problem pojawiał się w internecie często niestety działających rozwiązań brak. Powracałem do tematu kilka razy, rozwiązanie nadeszło wczoraj. Szukałem działającego romu poza stockowym. Nie rozpisując się za długo. Wczoraj zainstalowałem "SlimLP - Build 21-08-2015" jedyne co zrobiłem dodatkowo to ustawienie serwerów na europę/pl. Gps działa, aplikacje korzystające z gps łapią satelity szybko, zaryzykował bym stwierdzenie że szybciej niż na oryginalnym romie :)  No i cieszę się androidem 5.1 :) Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności