Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[HTC One M8(x?)] Bardzo uceglony HTC...


extremerogo

Pytanie

Witam,

 

Kolega dał mi dzisiaj telefon jego kuzyna do naprawy. Wcześniej ten kuzyn dał tam jakiemuś koledze ten telefon aby on wgrał "inny soft", lecz coś poszło mu nie tak, podejrzewam że problem leży w modelu, a mianowicie na tyle urządzenia jest podpisany jako M8x, a tamten kolega mógł wgrać soft na M8(może mi się wydaje, może każdy HTC M8 ma taki podpis jako M8x, patrz zdjęcie). Telefon ogólnie ma taką reakcję: 

https://www.youtube.com/watch?v=aHfUmTGDHyc&feature=youtu.be

 

Nie wiem kompletnie co z tym zrobić, komputer w żaden sposób nie widzi urządzenia, jedyne co się dzieje po podłączeniu do kompa to wyświetla się ikonka ładowania baterii i czerwona dioda i to tak przez 5-10 sekund i się wyłącza. Ma ktoś jakiś pomysł? 

Aa no i poza tym to udało mi się przepisać to co widać w tym Hboot'cie: 


*** Software status: Official ***
*** LOCKED ***
M8_WHL PVT SHIP S-OFF
CID-11111111
HBOOT-3.19.0.0000
RADIO-1.08.20.0916
OpenDSP-v38.2.2-00542-M8974.0311
OS-2.16.654.4
eMMC-boot 2048MB
Dec 2 2014.14:00:10.0

 

Pozdrawiam

20160705_170553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do hboota da się wejść, ale jedynie w tym samym momencie gdy ma się wyświetlić ten hboot trzeba wpiąć kabel do telefonu który jest podpięty do jakiegoś źródła zasilania. Sprawdzałem baterię i ma napięcie takie jak ma mieć, czyli 4.30 czy coś takiego. Udało mi się odblokować bootloader i wgrać twrp, ale nie mogę do niego wejść, dzieje się coś takiego: 

https://www.youtube.com/watch?v=UV_nQKWYsAU&feature=youtu.be

 

Co do statusu, teraz jest Unlocked bo odblokowałem bootloader, wcześniej było locked, myślałem że jak uda mi się wejść do twrp to wgram coś przez sideloada i będzie po robocie, ale niestety telefon nie chce w ogóle wejść do recovery. Udało mi się w tym Hboocie zrobić Ramdump i ImageCRC, może komuś się to przyda :P

20160706_220044.jpg

20160707_101745_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a co jak przy wejściu do recovery (jak jest entering recovery) odepniesz ładowanie? Wiem wiem że takie pierdoły, ale niekiedy działają. :D

 

Poza tym, masz dostęp do bootloadera? Jak do recovery wejść możesz, to i pewnie tam. FRastbootem sflashować system,boot itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz mam chwilowy problem że nie chce wejść do hboota, ale zazwyczaj odpięcie baterii od płytki pomaga, musze poczekać chwilkę, zaraz zdam jakąś relacje. A wątpię żeby przy wchodzeniu do recovery odpięcie zasilania coś dało bo bez zasilania po sekundzie się wyłącza, ale mogę np. szybko wypinać kabel i wpinać, spróbuję może tak :P a fastbootem można coś próbować, próbowałem zbootować przez obraz recovery komendą "fastboot boot recovery i nazwa obrazu" i od tej pory telefon się na mnie obraził i nie chce wejść do hboota xD

Dodam, że jeżeli nic tu nie zdziałamy to kupię z allegro płytkę główną, koszt to jakieś 40zł :P

 

UPDATE

Telefon wszedł do hboot'a, mogę próbować coś z recovery, albo @dasiekjak można by było zrobić z wgrywaniem system itp? Gdzie znajdę takie obrazy? Muszę rebootować to tego bootloadera gdy na ekranie wyświetla się czarne tło i szary napis HTC?

 

__+__

Telefon przy próbie wchodzenia do recovery i wypięciu zasilania od razu się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy  hboocie wykrywa adb? Ostatnio jak patrzyłem Customy do Swojego, obraz systemu był w instalacyjnym zipie, może w przypadku M8 też będzie. Mając Zipa możesz zainstalować go przez adb sideload nazwa-paki-z-plikiem.zip a jak wykrywa fastboota, to obraz normalnie fastboot flash , tylko wcześniej wyczyść date przez fastboot earse data (czy jakoś tak)

ew tutaj cusik moze byc:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2701376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak jest w Hboocie komputer kompletnie go nie widzi, daje mu tylko zasilanie, dopiero jak wejdę w fastboota mogę coś działać. Nigdzie nie ma tej wersji softu co ja czyli  2.16.654.4, mógłbym spróbować przez RUU.exe aktualizować, spróbuję też z tym zipem coś zrobić, jak się coś uda to dam relację.

Dodatkowo, dzisiaj udało się normalnie ładować telefon, wiem że mam 83% baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i pięknie i w piz**.. Wszedł mi w test mode Alcatel HS-USB Diagnostics 9006, masa dysków do formatu.. Ma ktoś obrazy do partycji?...

 

UPDATE

Jakimś cudem po wyciągnięciu karty sd z plikiem ruu.zip telefon wrócił do normalności, da się to jakoś wytłumaczyć?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, próbowałem już wszystkiego związanego z RUU, FUU, fastbootem, cid itp. Teraz potrzebuję aby ktoś mi powiedział jak ten telefon znowu wprowadzić w QHUSB_BULK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności