Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG G2] Problem z instalacją GApps


waxta

Pytanie

Siema.

Przed chwilą zainstalowałem cyanogenmoda wersji 13 na mojego LG G2. Zainstalowałem to w sposób, że sformatowałem cały telefon wraz z pamięcią cache, a następnie zainstalowałem za pomocą polecenia apply update from ADB (trochę inaczej niż było w oficjalnym poradniku ponieważ gdy wejdę we zakładkę Apply Update From External Sdcard to folder jest pusty i recovery wyświetla błąd "failed to mount /sdcard no such file or directory"). Podobnie próbuję zainstalować GApps - wpisuję adb sideload <nazwa pliku> lecz teraz też wyskakuje mi błąd E:Error in /tmp/update.zip (status 255) Installation aborded. Jak poprawnie, bez błędów, zainstalować GApps? Może źle zainstalowałem CyanogenModa? Proszę o szczegółowe wytłumaczenie, krok po kroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

wgraj stocka poprzez KDZ i zobacz czy na 100% masz odblokowany bootloader, lub wgraj inną wersje custom recovery; jeśli masz odblokowany bootloader i posiadasz uprawnienia root, w terminal emulatorze wpisz następujące komendy

su [enter]

reboot bootlader

[lub jeśli się uruchomi urządzenie ponownie do systemu zamiast tej komendy wpisz tą, rebbot fastboot]

 

następnie na podłączasz urządzenie do kompuera [PC] najlepiej jak oryginalnym kablem do tylniego portu usb [zakładam że posiadasz wszystkie sterowniki na swoim PC, oraz posiadasz paczke mini android sdk, albo chociaż adb i fastboot]

 

wpisujesz w terminalu [LOGO WINDOWS+R, wpisujesz cmd i inter] cd lokalizacja folderu z fastbootem i adb

 

dla przykładu u mnie to by wyglądało tak, cd c:\adb [enter]

fastboot devices [enter]

fastboot flash recovery recovery.img, gdzie recovery.img to recovery które chcesz sflashować

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko mam zainstalowane. Tylko, gdy jestem w bootloaderze, to fastboot nie wykrywa mi urządzenia. Wpisuję fastbot devices ale tak komenda nie wypisuje niczego. A nie wiem co to znaczy gdy w bootloaderze mam napisane białą czcionką UNROOTED - telefon przecież rootowałem. 

EDIT: żeby z KDZ skorzystać trzeba mieć dostępny download mode :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

System dalej działa :) powiedz mi, proszę, jak mam postawić to TWRP. Wcześniej już pisałem, że flashowałem tego TWRP za pomocą apki flashify, ale po tym recovery się nie uruchamia. Może zrobiłem coś nie tak? W takim razie powiedz mi jak wgrać to TWRP poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności