Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

telefon wiesza się odrazu po włączeniu


ja10

Pytanie

Witam mam problem z telefonem, gdyż po włączeniu wiesza się odrazu na napisie "samsung" i dalej nic się nie ładuje. Całość wygląda tak:

-przywróciłęm go do fabrycznych ustawień

-zrobiłem roota tak jak to było opisane tu na forum

-wgrałem cwm, ale sposób z forum mi nie działał bo odin nie wykrywał telefonu, to na necie (yt) znalazłem inny sposób, a mianowicie chyba taki sam jak z rootem, skopiować i update

-telefon się ładnie pięknie włączał i wszystko działało, to zrobiłem format karty pamięci

- teraz chciałem wejść w ten tryb home+power, ale telefon wiesza się na napisie samsung, to wyjąłem baterie i włączyłem go normalnie, wszystko działało dalej

- i na końcu wszedłem w tą aplikacje cwm i z poziomu aplikacji dałem reebot na ten tryb (home+power) i teraz już ciągle wiesza się na samsung, bo pewnie ta aplikacja wymusza ten inny tryb.

 

da się włączyć tryb download, o ile on ma wyglądać tak ze po prostu na czarnym ekranie jest żółty napis download...  i chyba działa ten tryb power+home+plus jest napis samsung i nad nim biała ramka z innym napisem, ale w obu trybach nic się dalej chyba nie da zrobić. Można jakoś zresetować telefon do ustawień fabrycznych, czy jakoś wprowadzić go w normalny tryb działania, a nie ten home+power?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wprowadzając go w tryb download możesz zrobić z nim wszystko. Proponuję wgranie nowego romu Odinem (jak nie działa to coś ze sterownikami albo windows jest zaśmiecony), a po jego wgraniu znów dać full wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmm, może muszę poszukać innego odina, bo wczoraj jak to robiłem to mi telefonu nie wykrywał, dlatego zastosowałem ten inny sposób wgrania cwm, a system jest świeżutki na dysku ssd, nawet tygodnia nie ma. specjalnie do tego telefonu wgrałem kiesa, tą starszą wersję, nie 3. Jak coś robię źle, lub czegoś w ogóle nie robię, to proszę o info, bo na telefonach to znam się słabo, a zostałem o to poproszony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odin bodajże 1.85 ale ręki nie dam - jest na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobierz, jak nie zadziała sprawdź 1.85 - ten to chyba na wszystkim pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmm rom oznacza ten program cwm? czy CyanogenMod 10.1? Odin w wersji 4.42 po części wykrywa telefon bo się na górze wyświetla numer, ale jak kliknę start to i tak jest komunikat że nie wykryto telefonu, natomiast odin 1.85 ma inny interfejs i go nie łapię.

Proszę jeszcze o jakaś radę. telefon jest w trybie download.

 

4.42

'>u0m7odrpw7d6_t.jpg

 

1.85

'>j0gtip8u6lsx_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zarejestruj się na samsung mobile firmware i ściągnij rom do siebie.

Reszta jest identyczna jak w innych modelach tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

znalazłem taki przejrzysty poradnik o instalowaniu romu i widzę że problem tkwi w nie wykrywaniu urządzenia, tzn nie pojawia się żółte okienko w COM port mapping, więc walcze z rożnymi sterownikami i portami usb, a jak nie to zmienię kompa. Tylko w niektórych źródłach jest że po wejściu w tryb download należy kliknąć vol +, czy to robię, czy nie to i tak się nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, prawdopodobnie vol+ to wejście w tryb recovery a vol- to reset ustawień.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności