Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S3] Jak zaktualizować system?


Rot Miszcz (Rotek)

Pytanie

Cześć wszystkim

Nie tak dawno stałem się posiadaczem zastępczego telefonu Samsung i9300, aktualnie jestem na niego zmuszony, ponieważ niestety mojego nowego smartfona zniszczył pies...

posiadam androida 4.0.4 bez automatycznej możliwości aktualizacji systemu (Telefon kiedyś z sieci Orange)

 

Chciałbym się poradzić w jaki sposób czy to odinem czy innym programem, pobrać i wgrać przykładowo "Jelly bean" 
Telefon jest zrootowany

 

Czy aby napewno Jelly bean, czy może innego

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

CarbonRom jest najlepszym wyborem na ten model ;)

No to lecimy:

1.Ze sklepu play pobierz aplikacje TWRP manager i wgraj najnowsze recovery dla i9300.

2.Pobierz rom carbon (pozniej dam link) i paczke aplikacji google pod androida 4.4.x ze strony opengapps.org. Paczka powinna wygladac nastepujaco: arm 4.4.x pico/nano.

3.Wchodzisz w recovery i wykonujesz wipe /data + cache/dalvik. W twrp masz od razu wybrane jak wejdziesz w wipe.

4.Po wykonaniu wipe wybierasz install i instalujesz plik .zip z romem.

5.Potem instalujesz paczke .zip aplikacji google.

6.Wykonujesz wipe cache/dalvik i reboot system now.

Brawo, wlasnie wgrales chyba najlepszego customa na sgs3 ;l

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

*:)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aj tam Carbon, Resurrection Remix. Jeśl jest oznaczony jako stable. Znajdziesz go u nas albo na oficjalnym forum o Androidzie i modyfikacjach - XDA DEVELOPERS, w dziale Samsung Galaxy S 3 --> Original Android Development.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CO?!

Jeśli telefon z orange to jedyne co może zrobić to odinem wrzucić 4.3 do którego poradnik jest tu: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
CO?!

Jeśli telefon z orange to jedyne co może zrobić to odinem wrzucić 4.3 do którego poradnik jest tu: 

 

Dlaczego tak twierdzisz? Przecież nie ma zablokowanego bootloadera jak to robi Orange. Tak, RR instaluje się tak samo.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm czemu nikt nie poda chłopakowi link do tematu na naszym forum?

TWRP Manager - jak widać, każdy go zna i wie o co chodzi... Więc prosiłbym kogoś o logiczne pojmowanie rzeczywistości w tym pojęciu, iż nie każdy wie czym jest root. A reasumując.. daje się mu pewien Manager, który da mu więcej niewiadomych zapytań... Po temacie widać tego plon... 
Forum jest po to by pomagać, a nie utrudniać.

 

Wszelkie informacje masz tu: https://forum.cyanmod.pl/forum/229-poradniki-romy-i-mody/

 

Polecam tematy typu root i CWM/ TWRP Recovery - wgrywanie.

Te rzeczy są potrzebne do instalacji innych romów niż systemowe. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja np na Note 3 nie mogłem dopasować dobrego romu. I żaden mi nie leżał, żarł baterię itp.

A na Note 2, każdy custom rom dobrze się sprawował. I do dziś nie wiem od czego to zależy.. od lepszych kucharzy romów? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest wlasnie ciekawostka :D

Wszyscy polecaja cm12.1 bo szybszy niz kitkat itp. a w moim przypadku bylo zupelnie odwrotnie [emoji14] To samo z archidroidem 3.1.x

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za szybko wychodzą te nowe wersje. Teamy nie mogą zdążyć łatać błędów... A te nowsze wersje wypuszczane przez Google też nie są doskonałe. 
Za dużo w nich dupereli.. żeby rom ważył 500 MB? Kiedyś był max 100 MB 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To jest wlasnie ciekawostka [emoji3]

Wszyscy polecaja cm12.1 bo szybszy niz kitkat itp. a w moim przypadku bylo zupelnie odwrotnie [emoji14] To samo z archidroidem 3.1.x

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Bo KitKat nie jest taki ciężki jak Lollipop. Jest bardzo dużo ładnych i ramożernych animacji.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności