Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Huawei Honor 4X] Problem z ładowaniem


Redix

Pytanie

Witajcie ogólnie mój problem wygląda następująco telefonik miał delikatne spotkanie z wodą przez co nie działał głośnik odpowiedzialny za muzykę no i ten od rozmów jednak udało się go osuszyć za pomocą suszarki i teraz działa normalnie . Problem jednak jest taki, że gdy chce naładować baterię to telefon nie ładuje się wcale. Jedyne co zauważyłem: w momencie gdy telefon jest wyłączony i podpinam go do ładowarki dioda stanu baterii i powiadomień nie świeci, a na ekranie co jakiś czas mruga sobie znaczek srebrnej baterii. Moje pytanie do was forumowiczów brzmi : Czy to wada baterii ?? czy po prostu wejścia mini USB?? no i jeśli jesteście zorientowani ile by wyniosły koszty naprawy tego telefonu?? . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli się spotkał z wodą to prawdopodobnie poszedł dodatkowo spać wejcie micro-USB. Pozostaje Ci go wymienić, bo bateria raczej będzie sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Człowieku. Pod żadnym pozorem jak telefon Ci wpadnie do wody nie wolno go podłączać do ładowarki, ani próbować włączać!
Bateria to pół biedy. Ale te czynności są kluczowe! 
Na następny raz... Jeśli telefon wpadnie Ci do wody... Wyjmujesz logicznie baterie (jeśli się da), oraz jak najszybciej wyjmujesz kartę SIM oraz ewentualnie kartę pamięci, jeśli takową posiadasz ;) Usuwasz wodę z obudowy telefonu jakąś ściereczką, bądź chusteczką... Na litość boską nie używasz suszarki, ani nie wkładasz do piekarnika! Już różne historie słyszałem... Ryż tak samo odpada. Stara bajka... Telefon rozkręca się odpowiednimi narzędziami a następnie przeczyszcza się wszystko szczoteczką do mycia zębów najlepiej i zostawiasz rozkręcony telefon na 48h, po czym powtarzasz szczotkowanie i składasz... :/ A robieniem tego na skróty, tylko niszczysz swój telefon. Może być i zalany dzień, dwa, trzy, tydzień, miesiąc... Nie ma znaczenia ile czasu temu... Nie włączasz go, dopóki nie wyczyści się go. Nie panikuje się i nie klika, bo tylko możesz takim czymś spalić płytę główną bądź port USB. Idź do jakiegoś faceta, niech Ci to zrobi... 

Wellsamed szczoteczka jednorazowa a73 http://allegro.pl/wellsamed-szczoteczka-jednorazowa-a73-i6182018636.html

Narzędzia do rozebrania telefonu http://allegro.pl/narzedzia-do-wymiany-baterii-naprawy-digitizera-i6167517165.html
Lub sam to zrób ;) Tyle ode mnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczoteczka do zębów? xD

Skoro ma zamiar rozebrać to rozkręcić go na części pierwsze i do pojemnika wlać spirytus ale ze względu ze spirytus ma ok 98% to te 2% to woda, dlatego do spirytusu wsypać trochę żelatyny która przyciąga wodę, okej teraz przygotowany roztwór uszykuj w miseczce i wrzuć tam płytę główną przy wcześniejszym odczepieniu takich podzespołów jak aparaty. Lekko przymyj płytę główną i nie żadna Szczoteczka do zębów bo mozesz uszkodzić lub pozrywac luty. Po wymyciu odłóż płytę żeby wyschla. Nie rozkrecalem jeszcze honora 4x ale jak bedziesz mial tam dwie płyty łączone taśmą to umyj obie.

Wysłane z mojego KIW-L21

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Eee. Najlepiej do ryżu. Ryż przyciągnie chińczyków którzy spokojnie w nocy naprawią twój telefon ;)

A tak na serio to rada wyżej jest spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności