Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] BŁĄD W INSTALACJI GAPPS NA CM 13


ziqul

Pytanie

OD RAZU Z GÓRY PRZEPRASZAM WSZYSTKICH, JEŻELI TEN TEMAT JEST, BĄDŹ SIĘ POWTARZA, ALE BARDZO MI ZALEŻY NA CZASIE I TELEFON JEST POTRZEBNY NA OBECNĄ CHWILĘ, CHOĆ NIE MOGĘ Z NIEGO W PEŁNI KORZYSTAĆ. PROSIŁBYM O WYROZUMIAŁOŚĆ, POZDRAWIAM.

Witam wszystkich 
Wczoraj rozpocząłem roota Samsunga galaxy s2. Wyczytałem że jest dostępna wersja cyanogenmod 13 czyli android 6.0.1 na sgs2. Oprogramowanie znalazłem tutaj : CyanogenMod Downloads. Na początku po kilku nieudanych próbach instalacji cm 13 13.05.2016 wersja nightly doczytałem się że muszę wgrać nowe kernela. Także zainstalowałem go (CWM 6) link ogarnąłem gdzieś z poradników na YT. I problem tkwił w tym że nie mogłem zainstalować Gapps. Doczytałem się że muszę wgrać innego kernela, a więc przy nieudanej instalacji TWRP telefon jak gdyby utracił całkowicie androida i przy włączaniu go zatrzymywał się tylko na logo i dalej nic. A że wszystko mogłem zrobić dzięki zakupie karty SD do której był dołączony adapter, to po godzinnym przemyślaniu że popsułem telefon "muszę kupić nowy" ogarnąłem to i na kartę SD wrzuciłem nową paczkę instalując teraz CM 13 14.05.2016 także w wersji nightly na tym samym CWM 6 nie działają mi gappsy. Gappsy pobieram z tej strony : The Open GApps Project , kolejny problem w tym że nie mam pojęcia jaką wersję bitową wybrać. Jeżeli moglibyście, to bardzo proszę o działające linki do: Kernela , na którym będzie działał dany Custom Rom w moim wypadku ten cm13, link do tego ROM'A cm 13-tki ,, i link do Gappsów działających na tym Kernel'u i Romie. I jak zainstalować dane TWRP skoro mi to nie działa bo z tego co wiem to jest program do rootowania, a ja wszystko robiłem poprzez kombinacje tych klawiszy i ciągłe wyłączanie. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Bo masz za małą partycję systemową.

Kroki żeby cieszyć się CM:

1. Wracasz się do 2.3.3, a następnie do 4.1.2

2. Po zainstalowaniu 4.1.2 instalujesz 4.1.2 jeszcze raz ale z powiększoną partycją. Pliczek do tego: I9100_4GB_Data_1GB_System.pit i od razu po zainstalowaniu robić z poziomu systemu reset fabryczny.

3. Instalujesz Recovery pozwalające na dalsze kroki w instalacji CM 13 i robisz Full wipe. Pliczek: PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed.zip

4. Po zainstalowaniu wchodzisz w Advanced-> Reboot to Recovery i instalujesz kolejne Recovery. Pliczek: CWM-KitKatCompatible-i9100.zip

5. Znów Advanced-> Reboot to recoveri i instalujesz już TWRP jako ostatni krok do tego, proszę się nie martwić, że będzie to samo recovery po reboot'cie, bo tak ma być. Pliczek: recovery-Lanchon-IsoRec-TWRP-2.8.7.0-20160113-i9100-(by-arnab).zip

 

Po tych krokach można już instalować CM 13 i Gapps'y. Zapraszam do działu z S2, tam znajdziesz temat poświęcony temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Halo Halooo :)

Znów mam problem,: "1. Skoro masz już 4.1.2 to skopiuj ważne dane i powiększ ODIN'em partycję wewnętrzną tym pliczkiem I9100_4GB_Data_1GB_System.pit  i dodając ROM 4.1.2 w ODIN'ie, następnie ustawienia fabryczne. Zalecam na czas tej operacji wyjęcie karty SD."    Odin nie wyszukuje mi tego pliku i nie wiem jak go odpalić przez odina tzn. znalazłem to jak gdby w zakładce PIT i dodałem ten twój pliczek ale żeby odpalić odina zaznaczyłem CSC i wkleiłem plik z androidem firmware 4.1.2  . Wyszstko poszło ok. TYLKO PYTANIE CZY PARTYCJA SIĘ W TEN SPOSÓB POWIĘKSZYŁA? I CZY MOGĘ PRZEJŚĆ DALEJ INSTALUJĄC CWM 6?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności