Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] Cynaogen Mod 13 - Problem z karta SD


golden87

Pytanie

Witam,

 

To moj pierwszy post. Przeszukałem internet, zwiększyłem partycje systemową, zainstalowałem CM13, udało mi się nawet wygrać z GAPPsami, jednak pozostaje mi jeden problem...

A miaonowicie karta SD.

 

Karta widoczna jest we wbudowanym menadzeze plików.

 

Kiedy karta sformatowana jest w Androidzie jako pamięc zewnetrzna, wchodzac np. w aprat otrzymuje komunikat, "Zanim uzyjesz apartu wloz karte SD".

Jesli sformatuje jako pamiec zewnetrzna i uruchomieniu apki otrzymuje komunikat: "Niestety, aplikacja Aparat została zatrzymana"

 

Moj konkretny build to. 13.0-20160407-NIGHTLY-i9100.

 

Prosze o info pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja nic takiego nie miałem. Przy instalacji CM13 miałem od razu włożoną kartę SD i nawet mi nie krzyknęło, że chce tą kartę jako wewnętrzną czy zewnętrzną i tak mi lata choć staruszka już zaczyna dawać symptomy, że umiera :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakie Gaapsy wgrywales?

Ja uzywałem Open GAAPS Pico...

 

Nie wiem co jest zle, juz kilka razy probowalem wgrywac od nowa i nic to nie daje...

Mowię dziwne jest to że w menadzeze pików karte widać... ale APKi jakby jej nie czuły, np. galeria czy aparat...

 

Szukam pomocy bo walcze juz od paru dni z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprobuj sformatowac karte pod winda system plikow fat32 ale najpierw sprobuj odlaczyc karte w ustawieniach/pamiec usb. Moze pomoze ustawienia/aplikacje/resetuj ustawienia aplikacji albo pokaz apki systemowe i sprawdz jakie maja uprawnienia pokombinuj

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Aha formatowanie pelne nie szybkie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrób tak:

1, Zabezpiecz dane i sformatuj kartę SD w trybie wolnym, po czym wrzuć tam dane. 

2. W między czasie stock ROM'y zaczynając od 2.3.3 do pobrania na naszym forum, kończąc na 4.1.2 instalowanie 2 razy w takim sensie, że przy drugim razie powiększasz partycję tym pliczkiem I9100_4GB_Data_1GB_System.pit i formatując pamięć wewnętrzną.

3. do pamięci wewnętznej wrzucasz i instalujesz z poziomu Recovery to Recovery PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed.zip następnie reboot to Recovery i przy tym Recovery robisz pełne Full Wipe łącznie z Format System następnie instalujesz to CWM-KitKatCompatible-i9100.zip a na koniec to Recovery recovery-Lanchon-IsoRec-TWRP-2.8.7.0-20160113-i9100-(by-arnab).zip nie przejmuj się, że nie ma go, bo on się pojawi po instalacji CM 13 i Gapps przy aktualizacji.

4. Instalujesz CM 13 i A-Gapps, które są w temacie poświęconym CM13. Ja je polecam i do tej pory wszystko mi śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności