Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy Note 4] Czy warto wgrywać inny system? np. CM ?


Gordon_Freeman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowy więc na wstępie dodam, że bardzo mi miło wszystkich poznać i z góry dziękuję za wskazówki i pomoc.  

Kupiłem, w zasadzie przedłużyłem umowę w T-Mobile i wybrałem Samsunga Galaxy Note 4, nie podoba mi liczba ograniczeń jakie narzuca czy operator czy okrojony interfejs samsunga.  Reasumując jestem kompletnie zielony i chętnie podejmę się instalacji CM.  Będę wdzięczny za poradę od czego zacząć? Wiem, że koniecznie zgrać dane, zabezpieczyć kontakty etc.  Co potem? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, standardowo: root -> wgrywanie TWRP -> wgrywanie systemu i gappsów. To jest taki skrót tego co Cię czeka ;)

Zacznijmy od tego, jaki masz dokładnie model telefonu? Jaki chcesz system? (Android 5.1.2, 6.0?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że coś takiego jak unroot nie pozwoli w przyszłości oddać telefonu na gwarancję? Myślałem, że przywrócenie ustawień fabrycznych załatwi sprawę.  

Czy przykładowo, jeśli wyjdzie nowa wersja Androida telefon zaktualizuje się sam, czy tylko już za pośrednictwem CM? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z tą aktualizacją. Unroota ciężko jest zrobić... Z tego co widzę Note 4 w wersji Intl (international) ma narazie CM 12.1 w wersji nightly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić unroota trzeba wrzucić rom samsunga od nowa aczkolwiek już będziesz miał Knoxa.

A co do aktualizacji to też zbytnio nie wiem ale tak:

Jeśli wyjdzie aktualizacja romu samsunga to zostanie cm

Jeśli wyjdzie nowa wersja cm to wyskoczy w ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy? Proszę o cierpliwość ale nic nie kumam. Na oficjalnej stronie znalazłem 3-4 wersje.  To znaczy, że nie ma aktualnej wersji? 

Dobrze to jeśli chce się podjąć wgrania CM muszę zacząć od roota tak? Na YouTube są tutoriale ale chyba dla zaawansowanych użytkowników :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dam Ci dobrą radę... ;) Na razie sobie odpuść i po prostu ciesz się telefonem. Jeżeli jesteś kompletnie zielony i nie znasz podstawowych pojęć i zasad związanych z modowaniem telefonu, to rzucając się od razu na tak głęboką wodę jak wgrywanie customowego systemu typu Cyanogenmod, narobisz tylko więcej szkód niż pożytku, a Note 4 to nie są jednak tanie rzeczy. :) Z czasem po lekturze poradników, czy rozmowach z ludźmi tu na forum, itd. dowiesz się więcej, zrobisz roota, wgrasz recovery, ale na razie Ci to odradzam. Póki co czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. :) Wiedzy nigdy dość. :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nightly to wersja nie do końca stabilna, ale używać można, 12.1 to wercja Cm'a ten chyba jest oparty na androidzie 5.1. Jaki dokładnie masz telefon? podaj numery. Mozesz poszukac pordników u nas na forum :)

edit:

Kamikz w sumie ma rację, root Note'a 4 przy takim nowicjuszu ryzykowana sprawa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio chcesz przerabiać na CM? Jak narazie poducz się trochę z tego uniwersum, trudne nie jest, a jak coś się stanie będziesz wiedział co zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie Ci zależy na jak najszybszym rozpoczęciu przygody z modowaniem, to mogę Ci podsunąć jeden pomysł.. :) Zaopatrz się w jakiś tani telefon, najlepiej z rodziny Galaxy ( jakiś w miarę popularny na który jest dużo romów itd.), np pierwszy S, SII, Ace czy coś w tym stylu i na nim ucz się wszystkiego. Rozejrzyj się po rodzinie czy znajomych, może u kogoś leży taki niepotrzebny. Spokojnie nauczysz sie na nim podstaw, nabierzesz wprawy i zrozumiesz na czym poszczególne czynności polegają. A jak uceglisz to nie będzie stresu. :)

Sam pamiętam jak jakieś 5 lat temu zdarzyło mi się uceglić pierwszy mój telefon kupiony za większe pieniądze

Stres i nerwy nie do opisania a nocka oczywiście nieprzespana. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności