Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Huawei P8] - Prawdopodobnie Brick


skrypious

Pytanie

Witam,

Niestety zdarzyła się katastrofa z moim Huawei P8 GRA-L09 (w moim odczuciu :P). Otóż ostatnio postanowiłem, że zrootuję sobie telefon. Mam (a właściwie - miałem) Android 6.0 z EMUI 4.0 B317 wgranego ręcznie. Zainstalowałem KingRoota i Root się udał. Wszystko było ok, ale na następny dzień telefon zaczął mulić, także zadecydowałem, że go zresetuję. I w tym momencie padł. Telefon uruchomił się ponownie i zatrzymał się na ekranie "Rescue Mode" (zdj w załączniku). Niestety nie wiem co robić. Kopiowałem już jakieś romy do katalogu dload na karcie SD, ale zawsze wywala błąd na 5%. Teraz jestem w trakcie kombinowania z wgrywaniem ręcznym plików .img przez ADB i fastboot, ale niestety ciągle otrzymuję komunikat "<waiting for device...>" i nic się nie dzieje. Czy jest może ktoś na tym forum kto byłby mi w stanie pomóc? Sytuacja dość poważna, bo potrzebuję telefonu :/

12108066_768315759944970_1135434426605026404_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Już robiłem według tego poradnika :/ Nie mogę wgrać recovery bo jest błąd (wyżej na obrazku) "Command not allowed", a aktualizacja wyświetla błąd zawsze na 5%

ADB widzi telefon. Bo jak wpisuję np. fastboot reboot, to telefon się resetuje. Ale reszta komend wyświetla powyższy błąd. Jak wejść w fastboot? Volume Down + Podłączenie kabla?

@EDIT:
TELEFON WSTAŁ! :D
Zainstalowałem aktualizację pozwalającą na rollback z B317 Android 6.0, co prawda, aktualizacja ta nie zadziałała, ale pozwoliła zadziałać oficjalnej paczce ze strony Huawei, która wcześniej wywalała błąd na 5%, tym razem się zainstalowała :)
Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia ^^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałem wgrywać B170 (Android 5.0), oraz B313 (Android 6.0). Każdy wywalił się na 5%
Ściągam w tym momencie jeszcze B170 i spróbuję wypakować z niego pliki .img i zrobić ręcznie, a potem jeśli nie zadziała ponownie wrzucić do dload, ale wątpię by poszło :/ Na szczęście działa Recovery i Fastboot mode. Mógłbyś podrzucić jakieś sterowniki do P8, do ADB?

I jeszcze to... Niestety adb nie potrafi nic wgrać na telefon, choć mam sterowniki. Jakieś pomysły? 

s.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sterowniki będzie mieć program Hi Suite od Huawei.

Jeżeli masz system nowszy na PC to musisz wyłączyć sprawdzanie sterowników.

 

Na tyle jestem Ci wstanie pomóc :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności