Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Cleaner na androida 6.0


szymex71

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie, jeżeli zły dział proszę o przeniesienie.

Na stocku i cm 12.1 używałem CCleanera ale na 6.0 wywala on że pamięć podręczna może być czyszczona tylko ręcznie (czy coś w tym stylu)

I tu dwa pytania: Czy da się coś zrobić by Ccleaner działał?

Jeżeli nie, to czy jest jakiś inny, lekki cleaner? (nie chce clean mastera który zjada 100mb pamięci a wyczyści ci 50mb...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o procesy to najlepiej moim zdaniem nie korzystać z żadnego task killera, bo one tylko dodatkowo zamulają system i zjadają baterię. Android sam potrafi dbać o zużycie pamięci i zabijać niepotrzebne procesy. Zamiast tego lepiej użyć Greenify, które w połączeniu z rootem ładnie hibernuje aplikacje działające w tle i zjadające sporo ramu (jak np. Facebook)

 

A jeśli masz na myśli śmieci, puste foldery, itd to ja używam do tego właśnie CC cleanera i działa bez problemu na 6.0 CM13, ten komunikat tyczy się ramu. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O procesach to ja wiem ;) Nigdy nie używałem żadnego task killera.

Co do komunikatu to jest tam napisane o procesach i cache. I tego waśnie nie ususwa. W ogóle mam wrażenie że nic nie usuwa bo jak mam np 1.92 GB zajętego a w pamięci podręcznej aplikacji mam 50 mb to niby to wyczyści ale zajęte mam tyle samo. Poza tym jak przeskanuje jeszcze raz to pamięć podręczna widać że jest nie ruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można polecieć po bandzie i wyczyścić dane aplikacji :) Ale one i tak się załadują po tym jak ją następnym razem uruchomisz.

Jak to mówią, "z gó**a bata nie ukręcisz". :) Niestety L70 ma to do siebie, że pamięci wewnętrznej jest mało, za mało.. 

 

Mam L70 i ten sam problem, na innych softach można robić drugą partycję na karcie SD i na nią przenosić aplikacje, tylko że Link2SD na CM nie działa ponoć i nie wiem czy jest jakiś inny sposób (sam teraz nad tym siedzę), to skutecznie odciążyłoby pamięć wewnętrzną.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności