Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Instrukcja wgrywania CM-10.1 na Galaxy Tab oraz napotkane błedy


Rafal_0

Rekomendowane odpowiedzi

W Galaxy Tabie pamięć jest podzielona na pamięć tabletu i wewnętrzną kartę pamięci, a jak wkładasz microSD to to widzi jako zewnętrzna karta pamięci i tu może być problem, wgraj pliki do pamięci Galaxy Taba to wtedy CWM będzie widzieć te pliki w wewnętrznej karcie pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poszukaj opcj tak/0/ 

cofaj w recvoery szukaj..."  - nie mam niczego takiego. Przy próbie wyszukania przez CWM install zip from sdcard i select choose zip from sdcard pokazane są pliki z pamięci urządzenia nie z karty SD, po pierwsze nie mam pojęcia czemu nie z karty, po drugie czemu te pliki nie zostały skasowane po tych wszystkich zabiegach "wipe"?

Poszło po wrzuceniu plików do pamięci tabletu (Dzięki). Ale: najpierw po uruchomieniu instalacji CM11 (trwało to kilka sek.) nie zainstalowało CM11 tylko wyższą wersję CWM v6.0.4.7. Potem uruchomiłem instalację GoogleAps i chciałem zrobić reboot.Wyświetlił się komunikat "root acces is missing. Root device?" Dałem "Yes".  Po reboocie tablet wyświetlił znowu CWM czyli okazało się że nie zainstalował nowego CM11. Odpaliłem jeszcze raz instalację CM11 (tym razem trwało to jakieś 2 minuty) i GoogleAps. Tym razem się udało i działa!

Jednak mam pytania do kogoś mądrego:

1. Czym się różni pierwsza pamięć wewnętrzna (całkowita pojemność 1,90 GB) od drugiej pamięci wewnętrznej (całkowita poj. 12,82 GB)?

2. Dlaczego po tych wszystkich zabiegach "wipe" widzę w "drugiej" pamięci w pozycji "Różne" full zajętego miejsca (prawie 4GB) przez aplikacje, których nie mam na ekranie w ikonach, a które chyba powinny być po prostu usunięte?

3.Którą pamięć zajmują nowo pobierane aplikacje ze sklepu Play? Po wejściu w ustawienia-aplikacje na dole jest: "pamięć wewnętrzna". Po lewej wyświetla - ilość w użyciu, po prawej wolne. Każdorazowe zainstalowanie nowej aplikacji zwiększa ilość używanej tej pamięci. Czemu akurat tej (której jest najmniej - 1,9) a nie tej "drugiej" 12,82? Czy coś można z tym zrobić, bo za szybko mi się zapełnia.

 

Edit Neo

Chcesz kogoś obrazić?

Nie umiesz to się nie baw.

Edytowane przez NeoCM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź do punktu 1. Jest to 16GB pamięci tylko że podzielone na dwie części,(chyba w CWM można zmienić rozmiar) jedna część ta mniejsza jest dla systemu a druga dla użytkownika.

 

Odpowiedź do punktu 3 Jak instalujesz aplikacje to one się instalują na mniejszej części pamięci(2GB), ale jak aplikacja w sklepie play doinstalowuje sobie pliki(np. Gry o dużym rozmiarze) to te pliki umieszczane są na większej części (12GB).

Można przenosić aplikacje z mniejszej części(2GB) do większej części(12GB) w ustawienich->aplikacje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za info.

Pytanie do NeoCM - obrazić??? Jakie obrazić? Czym? Przecież tylko zapytałem, opisałem jak było u mnie i napisałem, że ten sposób nie zadziałał. Opisałem jaki zadziałał i podziękowałem? A pytam dlatego właśnie że nie wszystko umiem. Chodzi o zwrot: "Jednak mam pytania do kogoś mądrego"??? Przecież tak się tylko mówi (pisze) i nic to nie znaczy. To kogoś dotknęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

A ja mam inny problem. Wgrałem CM11 i nie moge dograć gapps'ow do systemu.

Dodam że gapps'y były zrobione pod ten ROM. Podczas instalacji wyświetla błąd ze jest zbyt mało miejsca na instalacje.

Macie koledzy może jakiś pomysł jak to ugryźć?

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Wyczyściłem wszystko co było do wyczyszczenia, a gappsy pobrane dla tego ROM'a.

ROM'a i gappsy pobrałem z jednego tutka więc powinny teoretycznie działać, a jednak nie wchodzą.

Sciągam właśnie wersje mini która waży połowę mniej więc za parę minut się okaże czy wejdą.

Dam znać co i jak...


Niestety GApps'y nie weszły

Komunikat jaki mi wyskakuje to:

Insufficient storage space available

in system partition. You may want to use a
smaller GApps (i.e. Micro GApps)
Dodam że miejsca w tablecie sporo... Sam już nie wiem co może być nie tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych modyfikacji nie przeprowadzałem.

Za wyjątkiem root'owania wszystko jest jak ze sklepu :)

Tak na prawdę to aplikacje mógłbym sobie dograć sam ręcznie, to nie jest problem,

Ale wgrywając nowego ROM'a nie mam w nim Android Marketu. Z tym tez sobie jakoś poradziłem

bo dograłem go ręcznie z tych własnie GApps'ów + resztę co jest potrzebne do działania sklepu,

(teoretycznie), ale niestety sklep nie może się połączyć. Nie mogę też dodać ręcznie konta google. Cały czas

wyskakuje komunikat: Podczas komunikacji z serwerem Google wystąpił problem.

Już od tygodnia stoję w miejscu. Choć internet jest wielki to nie znalazłem nikogo kto by miał podobny problem.

Znalazłem w tych GAppsach taka aplikacje Prebuiltgmscore.apk i coś mi się wydaje że to może rozwiązać problem

ale po jej instalacji z poziomu systemu wszystko zaczyna się "wysypywać" I jak tu dalej działać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Enter recoveryAt this point I pushed Volume up when notification light turns purple. The SONY Logo keeps to be displayed and nothing happens furthermore. I tried to: push and hold, push once, push multiple times during repeated boot up - nothing. So I pulled out USB cable and removed battery for a moment. Pushed the metal button and after the vibration I pushed Volume up/Volume down multiple times and entered recovery successfully.Wipe /data,/system and /cacheCWM-based Recovery v6.0.5.0wipe data/factory reset -- Wiping data... Formatting /data... Formatting /cache... Formatting /sd-ext... E: unknown volume for path [/sd-ext] Formatting /storage/sdcard0/.adroid_secure... Data wipe completeMounts and storage format /system Formatting /system... format /data Formatting /data... format /cache Formatting /cache...

Takie cuś jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie. Dzieki.

I własnie sobie przypomniałem, że na czas instalacji należy wyjąć wszelkie karty z taba. I to pewno dlatego tak jest, bo ja instaluje z ext.

 

Jeszcze tylko pytanie do gappsów. Te oficjalne instalują się bezbłędnie, tylko po restarcie najpierw komunikat że nie można uruchomić google+, odinstaluj i zainstaluj ponownie, no i nie wszystkie składniki są. Nie ma np. sklepu play.

 

Spróbowałem zatem ParanoidAndroid wersja nano 124MB i wyskakuje komuniukat, że niewystarczająca ilość miejsca na instalacje. Natomiast wersja pico 88MB instaluje się ładnie.

 

Jak mam w takim razie odzyskać miejsce w pamięci taba? bo wnioskuję z tego, że jakieś śmieci tam są!


W sumie to musiałem postawić stocka od nowa bo mi się coś z ładowaniem/zasilaniem popsuło na tym CM11. 

Włączyłem na noc ładowanie ale nie sprawdziłem jaki jest progres, a tam się okazało że coś się zawiesiło i tab przez całą noc się świecił i niby ładował ale nie ładował. Po restarcie już w ogóle nie ładował. Przy wyłączonym pokazywał że ładuje ale jakoś tak dziwnie i nie ładował, przy włączonym nie reagował na ładowarkę.

Przywrócenie stocka jak na razie naprawiło problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności