Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Instrukcja wgrywania CM-10.1 na Galaxy Tab oraz napotkane błedy


Rafal_0

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja wgrywania CM-10.1 na Galaxy Tab oraz napotkane błędy

 

CyanogenMod 10.1 to android 4.2.2 czyli najnowszy na dzień 2013.06.03, nowszego jeszcze nie ma nawet na Nexusy.

 

Instrukcja wgrywania CM-10.1 na Galaxy Tab

1. Ściągamy ROM CM10.1 ze strony: http://get.cm/?device=p1
2. Ściągamy Sklep Google Play ze strony: http://goo.im/gapps  (należy wybrać odpowiedni dla danej wersji CyanogenMod)

3. Te dwa pliki ( np. cm-10.1-20130603-NIGHTLY-p1.zip i gapps-jb-20130301-signed ) umieszczamy w pamięci Galaxy Taba.

4. Wchodzimy w tryb Recovery w Galaxy Tabie (Recovery - przytrzymaj klawisze Volume + i Power przy wyłaczonym Galaxy Tabie)

Poruszamy się klawiszami głośności i przyciskiem power w trybie Recovery

5. Wybrać opcję       (kasowanie aplikacji i ustawień, pozostają zdjęcia, muzyka, filmy i inne pliki)

   - Wipe data / factory reset
   - Wipe casche partition
6. Wybrać opcje
Instal .zip
- CyanognMod 10.1 (CM10.1 zawiera kernel w wersji 3.0.80)
- Gapps-jb....zip
7. Przygotowanie do uruchomienia.
 - Go back
 - Restart now
Uruchamianie tabletu, i czekamy trochę dłużej na pierwsze uruchomienie
8. Postępuj zgodnie z napisami na ekranie
- czyli wybierz język, itp.
 
 
 
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Napotkane błędy w wersji  cm-10.1-20130601-NIGHTLY-p1 z dnia 2013.06.01
- automatyczne podświetlenie (przy ręcznym ustawieniu jest opóźnienie w reakcji podświetlenia)
- aplikacja: Barcode Scanner występuje problem z zacinaniem się obrazu a nawet z działaniem aplikacji(nie działa)(ponownie uruchomić urządzenie) oraz blokuje funkcje aparatu, dopóki nie uruchomimy urządzenia ponownie.
- brak wideorozmowy
- posiada ROOT
 
 
 
 
Później dodam screeny z pulpitu i innych miejsc.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ROOT musisz mieć, CWM też trzeba.

Żadnych innych programòw nie trzeba.

Tą instrukcje napisałem na Galaxy Taba P1000 więc na Twoim Galaxy Tab 2 może być delikatnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Jestem zielony w temacie ,dostałem Samsunga p1000 mam w nim  androida 2.3.3 i chciałem wgrać coś nowszego na androidzie wersji 4 ale czym więcej szukam i czytam tym bardziej się gubię .Czyli żeby wgrać ten rom to przed zrobieniem tego co jest w opisie  muszę jeszcze najpierw go  rotować i wgrać CWM ( co to CWM ? ) czy tylko zrobić według opisu ?. 

A może polecacie jakąś inną wersję ? zależy mi aby w szczególności  działała nawigacja w nim np. Tomtom albo Automapa i był stabilny. Oczywiście dobrze aby działały wszystkie funkcje kamera itp. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROOT- to uprawnienia admina na telefonie, ty kupując telefon jesteś zwykłym użytkownikiem. Niektóre aplikacje wymagają uprawnień superuser-a, do ich poprawnego działania. Przy okazji chcąc modować telefon musisz właśnie mieć tego ROOT (Korzeń)

 

CWM- ClockWorkMod Recovery - jest to zmodyfikowany tryb odzysku, przez który będziesz mógł wgrać różne modyfikacje tj. Custom ROM, Temat, poprawki do romu i mody.  Oczywiście ma rozbudowane funkcje np. backup systemu.. itp.

 

Tu masz tylko sposób wgrywania CyanogenModa, ale nie ma nic na temat rootowania urządzenia....

 

Więc tego nie wgrasz jak narazie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedź czyli  nie wgram teraz  tego romu najpierw muszę zrobić rota i wgrać te CWM ?.

Mogę prosić o jakieś linki z opisem wgrania potrzebnego rota i tego CWM

Z góry dziękuję proszę o pomoc nie z powodu ze nie chce mi się szukać tylko po prostu się nie znam  a szkoda mi popsuć Samsunga . Jeszcze jedno nawigacje będą działać bez problemu na tym romie ?


Mam

wersja systemu 2.3.3

Wersja modemu P1000XXJPZ

wersja jądra 2.6.35.7 root@DELL131#2

NR kompilacji GINGERBREAD.XWJPJ

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką metodą ?

 

Spróbuj wyłączyć urządzenie i uruchomić recvoery... sprawdzisz coś.

 

Podczas uruchamiania trzymaj Home, Power i Volume +,

Powinno pojawić się Recvoery...

jeżeli masz inne niż Android Recvoery 3e to znaczy ze nie musisz już pobierać CWM...

 

Po prostu niektóre kernele już w sobie mają root-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego rota wgrałem

a przez odina jak podpinam i chcę wgrać CF-Root-TAB7_XX_OXA_JQ1-v3.3-CWM3RFS mam ustawione  com  0 (3) a nie 9  i wybija przy wgrywaniu failed i dalej to samo nie wiem co jest grane


DooMLoRD_v4 ten poszedł z instalki bat


Dalej to samo

 

 

E:failed to veryfty whole-file signature

E: signature verification failed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi3ni0 ROOT musisz mieć, CWM też trzeba, bo z twojego komunikatu wynika że nie masz roota.
Żadnych innych programów nie trzeba.

Roota sprawdzisz programem: Android Terminal Emulator

dostępny w Sklepie Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam P1000, zrobiłem roota, jestem w CWM, zrobilem wipe data/factory reset, wipe cache partition i dalvik cache wiping. Potem wybieram install zip from sdcard i select choose zip from sdcard. Szukam CM11 i GoogleAps, które wczesniej wgralem na kartę ale ich tam nie ma. Są na karcie na 100%, a Recovery ich nie wyświetla. Mnóstwo innych plików widać (chyba z backupa), a CM i aplikacji brak. O co chodzi? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji z karty microSD to ja nigdy nie instalowałem, zawsze wrzucałem do pamięci tableta i do utworzonego folderu przezemnie, i nigdy nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm... wgrałem na inną, pustą kartę te pliki i tylko te. Przy probie odpalenia ich przez CWM install zip from sdcard i select choose zip from sdcard dalej ich nie ma, natomiast jest tam pełno różnych śmieci, tak jakby odczytywał je z pamięci tabletu, a nie z karty sd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności