Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG G2 D802] - brak systemu, brak recovery i download mode


majkel3

Pytanie

kroki jakie podjąłem to:

1. Wgranie roota LG One Click Root 1.3

2. Wgrałem custom recovery TWRP

i tuaj pojawia się zgrzyt, nie mogę uruchomić systemu, nie mogę wejsc w tryb download mode ani revovery.. był już taki temat na forum, ale dalej nie mogę sobie poradzić z probemem a temat został zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Telefon ogółem nie włącza się?
Pod ładowarką go miałeś? 

 

Bez wejścia w jakiegokolwiek trybu nic nie poczniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej to zobacz czy telefon może się ładować przez ładowarkę.. Jeżeli zobaczysz ikonkę ładowania na środku ekranu to zostaw go na jakąś godzinkę, potem spróbuj jeszcze raz: podłącz telefon do komputera i czekaj na ikonkę ładowania, jeżeli ci się pojawi to wchodzisz w download mode nie odłączając telefonu od kabla (vol+ + power on) i flashujesz KDZ albo TOT. A jeżeli nie pojawia ci się żadna ikonka ładowania lub nic na ekranie, podłącz go do kompa i wejdź w menadżera urządzeń i sprawdź czy telefon jest widoczny jako "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008", lub "QHUSB bulk" albo coś w tym stylu to jesteś po części uratowany. Jeżeli nie, to telefon do serwisu i flash JTAG. Jeżeli Windows go nie widzi przed serwisem możesz sprawdzić czy na ubuntu coś widzi..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, extremerogo napisał:

Najlepiej to zobacz czy telefon może się ładować przez ładowarkę.. Jeżeli zobaczysz ikonkę ładowania na środku ekranu to zostaw go na jakąś godzinkę, potem spróbuj jeszcze raz: podłącz telefon do komputera i czekaj na ikonkę ładowania, jeżeli ci się pojawi to wchodzisz w download mode nie odłączając telefonu od kabla (vol+ + power on) i flashujesz KDZ albo TOT. A jeżeli nie pojawia ci się żadna ikonka ładowania lub nic na ekranie, podłącz go do kompa i wejdź w menadżera urządzeń i sprawdź czy telefon jest widoczny jako "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008", lub "QHUSB bulk" albo coś w tym stylu to jesteś po części uratowany. Jeżeli nie, to telefon do serwisu i flash JTAG. Jeżeli Windows go nie widzi przed serwisem możesz sprawdzić czy na ubuntu coś widzi..

Podłączając pod ładowarkę wyświetla się najpierw samo logo LG, później znika i się pojawia logo LG i Security Error.. Pierwszy raz mam takie loty z telefonem, chciałem tylko wgrać CM13 bo każdy go sobie tak chwali.. Przecież zawsze po nieudanym wgraniu dało się coś zrobić z tel, ale nigdy nie miałem tak, że nie można było wejść w download mode czy recovry.. Podłączając pod komputer nic się też nie wyświetla ale wcześniej się wyświetlało, nie wiem czemu. Tak samo z ładowaniem, wcześniej się wyświetlało... Macie jeszcze jakieś pomysły? Telefon mam niecały tydzień..

Panowie jest DOWNLOAD MODE!!! Co teraz zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie ma tragedii. 

1. Możesz spróbować wgrać soft poprzez LG Suite poprzez awaryjne odzyskiwanie systemu. Powinien go odnaleźć PC, bo pewnie sterowniki usb wgrałeś.

2. Wgrać soft przez : http://forum.cyanmod.pl/topic/6535-lg-g4-stylus-wgrywanie-czystego-firmware-systemu-lg-flash-tool/

TYLKO musisz pobrać stock pod swój model ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, majkel3 napisał:

Podłączając pod ładowarkę wyświetla się najpierw samo logo LG, później znika i się pojawia logo LG i Security Error.. Pierwszy raz mam takie loty z telefonem, chciałem tylko wgrać CM13 bo każdy go sobie tak chwali.. Przecież zawsze po nieudanym wgraniu dało się coś zrobić z tel, ale nigdy nie miałem tak, że nie można było wejść w download mode czy recovry.. Podłączając pod komputer nic się też nie wyświetla ale wcześniej się wyświetlało, nie wiem czemu. Tak samo z ładowaniem, wcześniej się wyświetlało... Macie jeszcze jakieś pomysły? Telefon mam niecały tydzień..

No to odpalasz ubuntu i wtedy patrzysz czy nie widzi wielu pendrive do sformatowania. A jeżeli masz problem z security error to źle wgrałeś cm, nie na tego bootloadera co trzeba i teraz robi to problem.

Z tego co wiem security error pojawia się jeżeli wgrany system nie opowiada bootloaderowi(jest za wysoka wersja systemu) lub jeżeli kernel nie został podpisany przez LG. Masz gwarancje? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, NeoCM napisał:

To nie ma tragedii. 

1. Możesz spróbować wgrać soft poprzez LG Suite poprzez awaryjne odzyskiwanie systemu. Powinien go odnaleźć PC, bo pewnie sterowniki usb wgrałeś.

2. Wgrać soft przez : http://forum.cyanmod.pl/topic/6535-lg-g4-stylus-wgrywanie-czystego-firmware-systemu-lg-flash-tool/

TYLKO musisz pobrać stock pod swój model ;) 

Masz jakiś aktywny link do softu? Wyszykuje i wybieram OPEN POLAND V20d i jest file non found..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, majkel3 napisał:

Masz jakiś aktywny link do softu? Wyszykuje i wybieram OPEN POLAND V20d i jest file non found..

Nie musisz wybierać Open Poland z tego co wiem, wystarczy Open Europe 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, majkel3 napisał:

Dobra, znalazłem i pobrałem. Panowie jeszcze mi powiedzcie jakie kroki mam podjąć po tej czynności. Czy napierw robie roota (już jest w sumie ale go usunie raczej) czy zmieniam tego bootloadera? I jeżeli zmieniam to jak to się robi?

Najlepiej to odpuść sobie tego 6.0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw to ty zainstaluj system. Następnie niech się telefon na spokojnie naladuje. Później dopiero możesz zabierać się za roota. Tylko pytanie czy przy instalacji zaznaczyles CSE Flash czy Normal? Mam na myśli to okienko Flashtoola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 sory tematy mi się pomyliły xd poza tym to jaki soft wgrywasz? 4.4.2? Jeżeli tak to najłatwiej jest zrootować przez "ioroot" a potem Autorec, instalujesz TWRP i robisz backupa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, majkel3 napisał:

Panowie, wszystko poszło gładko. Obecnie jest soft 5.0.2 LRX22G, jakie kroki mam dalej podjąć aby wgrać wszystko na spokojnie bez błędów? Bo jestem tak jakby przed punktem numer 1. czyli przed wgraniem roota przez LG OneClick ROOT.

No to najpewniej będzie zrobić roota przez "LG One Click Root", potem Autorec i zrób backupa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, majkel3 napisał:

Możesz mi podesłac link do instalacji tego Autorec? Obecnie mam Lolipopa.. Zabieram się za roota :)

Autoreca ściągasz z Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.autorec2&hl=pl;) Jak wcześniej wgrywałeś to TWRP przed ucegleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, extremerogo napisał:

Autoreca ściągasz z Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.autorec2&hl=pl;) Jak wcześniej wgrywałeś to TWRP przed ucegleniem?

a co z tym bootloaderem?

one or both files did not get lokified - informacja przy AutoRec? co znowu jest nie tak, przecież wcześniej wszystko śmigało

dobra, CM 13 na pokładzie.. po uruchomieniu od razu wyszukało mi dwie aktualizacje, najpierw pobrałem tą starszą - zainstalowałem, uruchomił się ponownie i od tego uruchomienia zaczęły wyskakiwać błędy, że Aplikacja Google... została zatrzymana i tak z 3 aplikacje, pobrałem in zainstalowałem najnowszą wersje z poziomu telefonu, uruchomił się i dalej to samo.. + nie mogę zmienić na 3g z LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, majkel3 napisał:

a co z tym bootloaderem?

one or both files did not get lokified - informacja przy AutoRec? co znowu jest nie tak, przecież wcześniej wszystko śmigało

dobra, CM 13 na pokładzie.. po uruchomieniu od razu wyszukało mi dwie aktualizacje, najpierw pobrałem tą starszą - zainstalowałem, uruchomił się ponownie i od tego uruchomienia zaczęły wyskakiwać błędy, że Aplikacja Google... została zatrzymana i tak z 3 aplikacje, pobrałem in zainstalowałem najnowszą wersje z poziomu telefonu, uruchomił się i dalej to samo.. + nie mogę zmienić na 3g z LTE

próbowałeś zrobić wipe factory reset w twrp? ps odradzam przywracania do ustawień fabrycznych z poziomu ustawień bo już dwa telefony mi się ucegliły od tego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, extremerogo napisał:

próbowałeś zrobić wipe factory reset w twrp? ps odradzam przywracania do ustawień fabrycznych z poziomu ustawień bo już dwa telefony mi się ucegliły od tego..

zrobiłem wszystko od nowa i chula jak na razie, co z tym LTE na 3g? da rade jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
O 26.12.2015 at 12:24, majkel3 napisał:

zrobiłem wszystko od nowa i chula jak na razie, co z tym LTE na 3g? da rade jakoś?

Dobra spróbuj tak(jeżeli jeszcze tak nie próbowałeś, nie wiem czy zadziała na 6.0): w dialera wpisujesz kod: *#*#4636#*#*, wybierasz "Informacje o telefonie", lecisz na sam dół i widzisz opcję: "Ustaw preferowany tryb sieci" i wybierasz "LTE/GSM/WCDMA". Teraz każdy tryb sieci powinien działać. Jeżeli nic to nie dało, klikasz "Wyłącz radio" i potem włączasz je ponownie. Jeżeli miałeś ustawione "LTE/GSM/WCDMA", wybierasz coś innego np. GSM only, wyłączasz radio, restartujesz telefon, wpisujesz ponownie kod w dialera, "info o telefonie" i wybierasz "LTE/GSM/WCDMA", wyłączasz radio, włączasz radio, restartujesz i powinno działaś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat został zakończony. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności