Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

ZTE V889F zmiana ANDROIDA + j. Polski


folio

Pytanie

Witam Wszystkich.

Wpisałem się co dopiero na forum z uwagi na brak informacji odnośnie możliwych zmian do naniesienia w smartfonie.

Na temat CM trafiłem przypadkiem. Kolega posiadający Samsung Galaxy S2 miał wstawiony CM i pokazywał jak to działa i co daje.

Tak się składa że w końcu po wielu dniach boju przy wybieraniu oraz podejmowaniu decyzji odnośnie zakupu smartfona kupiłem urządzenie w  Chinach. Na tę chwilę czekam aż dotrze jednak myslę jak zaradzić w sprawie języka.

 

Jest to ZTE V889F i ma tylko 2 języki (tak mi napisali i u większości tak jest): Chiński i Angielski.

Generalnie Angielski mi nie przeszkadza aż tak bardzo jednak byłoby świetnie aby mieć Polski. W urzadzeniu ma być Android ICS 4.0.4

 

I tu mam pytania do Was:

 

1. Jaki CM wybrać do wgrania / podmiany?

2. Czy mogę zapisać najpierw w jakiś sposób recovery / obraz ICS 4.0.4 ORYGINALNEGO aby później w razie co powrócić do oryginału?

3. Jak uzyskać system po Polsku?

4. Jakim poradnikiem tu dostepnym kierować się podczas dokonywania zmian?

5. Czy jest to możliwe aby wgrać np. Android 4.1.1 lub CM 10.1 do tego urządzenia?

 

Bardzo proszę o wskazówki od czego zacząć i na co się nastawić.

Szczerze mówiąc najchętniej "walnąłbym go w łeb" od razu jak do mnie dotrze bez zabawy na oryginale.

 

Co Wy na to?

Pozdrawiam Serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. BACKUP SYSTEMU - to zrobiłem, a co zawiera backup telefonu? Co w nim jest?

 

Jeśli coś pójdzie nie tak możesz przywrócić ustawienie które tam kiedyś działało (90% działalności)


2. Po co robić RECOVERY? - czy wykonanie da mi kompletny zrzut oryginalnego systemu na smartfonie?

 

Recovery to narzędzie do przywracania telefonu. CHOLERNIE (tak - to jest dobre słowo) przydatne jeśli robi się takie rzeczy.


...na Twoje pytanie o MENU ...mam to sprawdzić podczas robienia RECOVERY? Tak jakoś to rozumiem...

 

Odpaliłeś telefon w trybie recovery. to znaczy że ono jest w telefonie. SUPER! Bo moje "patche" spolszczajace telefon będą w formacie taki, żeby Zainstalować je przez recovery (jako update zip from SD Card) 

 

Jeszcze jedna sprawa. Bo wykonam 2 instalki (spolszczająca telefon i kopia orginalnego jakby się nie udało) Jak uruchomisz telefon i jak jest animacja startowa - czy w jej trakcie możesz użyć polecenia 

adb reboot recovery 

?

Chodzi o to że jak będą błędne certyfikaty telefon stanie na animacji startowej i dlatego dla zabezpieczenia wykonam instalkę "awaryjną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czyli z instalki awaryjnej będę mógł wrócić do tego co mam teraz?!

 

A o co chodzi z certyfikatami? Jest animacja startowa Chińska gdzie jest mówione po Chińsku... Nie wiem czy można dać ADB REBOOT RECOVERY! Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czyli z instalki awaryjnej będę mógł wrócić do tego co mam teraz?!

 

Tak. 

 


A o co chodzi z certyfikatami?

 

Android przy odpaleniu systemu sprawdza czy aplikacje są podpisane certyfikatami czyli czy "są dobre" (nie pojmuje tego do końca) w przypadku kiedy aplikacja jest źle podpisana System jej nie uruchomi. Ciekawa sytuacja kiedy System działa a główny plik odpowiadający za wygląd nie (sprawdzałem - nie próbujcie tego w domu)  

 


Jest animacja startowa Chińska gdzie jest mówione po Chińsku... Nie wiem czy można dać ADB REBOOT RECOVERY! Jak to sprawdzić?

 

Podłącz telefon do komputera , przygotuj się ( tu napisałem jak http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/656-zte-v889f-zmiana-androida-j-polski/page-2#entry4077) i jak będzie animacja startowa (zanim włączy się telefon)  wpisz 

adb reboot recovery 

i czy jest efekt. 

 

AD2 - Jakim programem to spakowałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Robiłem test o którym mowa była... czyli adb reboot recovery podczas uruchamiania systemu w smarcie.

Jak pokazało się logo to dałem mu komendę... zaczęło ładować i napisało że błąd że nie ma urządzenia.

Kiedy zaczęło podczas trwania logo - gadać to dałem raz jeszcze i złapało. Tel przeszedł w ten tryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie.

Czy coś się może udało zrobic ze wsadem i dodatkami językowymi?


Witam.

Tak się składa że... odsprzedałem smarta :-(

Jednak chcąc aby temat doprowadzić do końca, dałem namiary na forum teraźniejszemu właścicielowi.

Sam też nie mam zamiaru się odpinac z tematu!

Będę starał się pomagać bo warto byłoby na ten model zrobic spolszczenie.

Właściciel nowy będzie obserwował temat i jest zainteresowany.

 

Cóż?

Ja na tę chwilę zostałem z wypełniaczem telefonicznym w postaci ...Siemens S55 + dołączany aparat :-)

 

Jednak mam zamiar wrócić do... tylko ZTE!

Bardzo podoba mi się model ZTE V987 jednak jest jak dla mnie i moich potrzeb ...zdecydowanie za drogi choć jego możliwości do ceny są nadal w doskonałej relacji.

 

Pozdrawiam


Witam Wszystkich.

 

...i kupiłem kolejny smartfon po ZTE V889F.

Jest to ZTE V970... i co mogę powiedzieć?

Że:

1. dopłaciłem... tak, tak

2. nie ma Androida 4.0.4 jak winien miec

3. ma Android 4.1.1 który wgrał sprzedawca. Android jest odblokowany ale nie jest "wypasiony" w programy... suchy 4.1.1

4. działa Google Market

5. Jest wiele języków a w tym polski, który jest lepiej spolszczony niż oryginalny w Lenovo A820.

6. telefon jest w porównaniu z V889F wykonany niedbale czyli szpary dookoła dolnej klapki

 

i tyle. Ubierając go w "kondona" szpary znikają i już jest lepiej.

Generalnie mogę polecić dla tych co im się nie przelewa z kasą.

 

Chciałbym zapytać czy dałoby się z tego wyjąć paczki polskie czy jest to do zrobienia?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Generalnie mogę polecić dla tych co im się nie przelewa z kasą.
A jaka wartość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności