Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

ZTE V889F zmiana ANDROIDA + j. Polski


folio

Pytanie

Witam Wszystkich.

Wpisałem się co dopiero na forum z uwagi na brak informacji odnośnie możliwych zmian do naniesienia w smartfonie.

Na temat CM trafiłem przypadkiem. Kolega posiadający Samsung Galaxy S2 miał wstawiony CM i pokazywał jak to działa i co daje.

Tak się składa że w końcu po wielu dniach boju przy wybieraniu oraz podejmowaniu decyzji odnośnie zakupu smartfona kupiłem urządzenie w  Chinach. Na tę chwilę czekam aż dotrze jednak myslę jak zaradzić w sprawie języka.

 

Jest to ZTE V889F i ma tylko 2 języki (tak mi napisali i u większości tak jest): Chiński i Angielski.

Generalnie Angielski mi nie przeszkadza aż tak bardzo jednak byłoby świetnie aby mieć Polski. W urzadzeniu ma być Android ICS 4.0.4

 

I tu mam pytania do Was:

 

1. Jaki CM wybrać do wgrania / podmiany?

2. Czy mogę zapisać najpierw w jakiś sposób recovery / obraz ICS 4.0.4 ORYGINALNEGO aby później w razie co powrócić do oryginału?

3. Jak uzyskać system po Polsku?

4. Jakim poradnikiem tu dostepnym kierować się podczas dokonywania zmian?

5. Czy jest to możliwe aby wgrać np. Android 4.1.1 lub CM 10.1 do tego urządzenia?

 

Bardzo proszę o wskazówki od czego zacząć i na co się nastawić.

Szczerze mówiąc najchętniej "walnąłbym go w łeb" od razu jak do mnie dotrze bez zabawy na oryginale.

 

Co Wy na to?

Pozdrawiam Serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1)Najnowszy. 10.1 ew 9. 

2)Jeśli już zainstalujesz Recovery dla Twojego telefonu To będziesz miał tam opcje Backup and Restore i w niej wykonujesz takową kopie zapasową systemów. 

3)Wgrywając Rom z Polskim językiem będziesz go miał. Jeśli takiego nie będzie możesz pokusić się o Dekompilacje Systemu i edycje odpowiednich plików tekstowych gdzie będą języki. 

4)Takim który działa :D

5)chcąc zainstalować CM bądź jakikolwiek inny rom będziesz musiał znaleźć instalacyjną paczkę na Twój konkretny telefon. Po chwili w google nie znalazłem nic na temat CM dla Twojego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem. Czyli jeśli chcę miec w Androidzie PL musze znaleźć "paczkę ROM" z PL dla mojego telefonu. Dobrze. A jakbym znalazł paczke np. dla ZTE V889M z PL i to wstawił u mnie? Muszę szukać paczki z Android 4.0.4.

 

Myslałem że wystarczy aby znaleźć paczkę z ROM dla ICS 4.0.4 PL i wgrać a będzie dzialać... jednak nie :-(

Heh ...jednak to nie takie proste. Jakos wydawalo mi się że to jak z komputerem.... wybieram co wgram i jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Heh ...jednak to nie takie proste. Jakos wydawalo mi się że to jak z komputerem.... wybieram co wgram i jest

 

Smartfony z Androidem są niezbyt drogie. Gdzieś musi być ich haczyk :D 

 

Jeśli Twój Telefon nie będzie różnił się od V889M sprzętowo jedynie "pierdołami" (tj ułożenie klawiszy ) można pokusić się żeby spróbować Wgrać ten rom.Jednak Ryzyko jest dosyć duże szczególnie biorąc pod uwagę to że nie miałbyś roota / Recovery umożliwiającego Przywrócenie starego systemu . 

Z drugiej strony Jeśli telefony tego samego androida (wersje) to można pokusić sie o wyciagniecie Niektórych aplikacji Z językiem polskim (a może i plików z językiem) i wrzuceniem na Twój (i to nie byłby głupi pomysł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I to jest myśl!

Czyli musiałbym wziąć jakiś ROM dla ICS 4.0.4 z obsługą PL i go rozdłubać.

Wyjąc pliki do obsługi PL i np. wstawić za wersję CHINA u mnie. Wtedy miałbym Angielski i Polski... mistrzostwo świata.

Wcześniej zrobiłbym sobie kopię bezpieczeństwa dla oryginalnego ROMu.

 

Kurde to jest myśl.

Czy umiałbyś mnie pokierować jak to zrobić... jakaś instrukcja z forum lub bezpośrednie podpowiedzi.

 

Jeśli sciągnę sobie ROM z ICS 4.0.4 z obsługą języka PL (skąd go zabrać?) to czym mam to otworzyć / rozpakować czy jak tam to zwał?

(dekompilacja?)

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli musiałbym wziąć jakiś ROM dla ICS 4.0.4 z obsługą PL i go rozdłubać.

Rozdłubanie to akurat dobre słowo choć na pierwszy rzut oka myślę że to skończyłoby się na wyciagnięciu max 10-20 plików i wrzuceniu na Twój telefon.

 


Wyjąc pliki do obsługi PL i np. wstawić za wersję CHINA u mnie. Wtedy miałbym Angielski i Polski... mistrzostwo świata.

Konkretnie chodziło mi o to że wyciągniesz Pakiet języka z romu z językiem polskim i wrzucisz do Swojego. Wtedy miałbyś multum języków. Bądź co bądź - Twój tor myślenie jest równie słuszny i co najlepsze - bardziej realny do wykonania niż moje pierwsze przypuszczenia. 


Czy umiałbyś mnie pokierować jak to zrobić... jakaś instrukcja z forum lub bezpośrednie podpowiedzi.

Jeśli sciągnę sobie ROM z ICS 4.0.4 z obsługą języka PL (skąd go zabrać?) to czym mam to otworzyć / rozpakować czy jak tam to zwał?

 

 

Podstawą będzie zainstalowanie na Twój telefon Niestandartowego programu do przywracania systemu  i wykonanie roota. Wtedy Wyciągniesz kilka plików i zobaczymy Co da się z tym zrobić.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znakomicie.

Czyli dobrze, teraz musimy poczekać aż przyjedzie mój V889F i będzie w stanie wskazującym na współpracę ;-)

Wtedy zamelduję się spowrotem w tym temacie. Załączę opis i fotki sprzetu... tego jak to wygląda.

Powiesz mi wtedy co i jak mam zastosowac aby wykonać niezbędne czynności i tak zrobię.

Później już będzie dłubanie w plikach ale to ...później.

 

Trzeba poczekać ok. 2 tygodni na dotarcie do mnie paczki. W tym czasie można coś dopisać do tematu ...może coś o plikach językowych z ICS 4.0.4?

 

Jesli by się dało tak zrobić to ja chciałbym mieć 2 języki: Polski i Angielski.

Innych dodatkowych nie chcę ...skoda miejsca i roboty. Ewentualnie może byc jeszcze inaczej a mianowicie 3 języki:

POLSKI, CHIŃSKI I ANGIELSKI... tak też mi pasuje. Wtedy trzeba by dodać po prostu POLSKI do systemu i tyle... albo AŻ TYLE :-)

 

Mam nadzieję że temat ten uda się pomyslnie rozwinąć, opisać i zamknąć a dzięki temu inni będą mieli prostszy sposób na takie urządzenia.

W tej chwili w Chinach można kupić na prawdę co się chce i jest tego ...MASA!

Ceny za smartfona z Androidem kształtują się od 60 $ do ponad 300 a i do 500 $.

W większosci przypadków, w tańszych wersjach, tanich smartfonach nie ma jezyka POLSKIEGO a tylko CHIŃSKI I ANGIELSKI.

Ale to nie musi być przeszkodą w podjęciu decyzji o zakupie.

U nas te same telefony są droższe u importerów indywidulanych czy to w już uruchomionych serwisach sprzedaży czy na Allegro o co najmniej 150 - 200 zł od ceny z serwisu Chińskiego czy np. Aliexpress. Na eBay są droższe na zakupie bezpośrednim z Chin o około 10 - 20 $ niż na Aliexpress. Za te pieniądze można już kupić sobie (za różnicę) do tego telefonu np. screen protector oraz case silikonową czy inną. Niby drobiazgi ale jak się wszystko policzy to grosz do grosza czy dolar do dolara daje już jaką ś całkiem pokaźną sumę. Oczywiście nie mówimy o użytkownikach dla których zakup SAMSUNG Galaxy S3 lub S4 to wydanie kieszonkowych - drobnych na lody i piwo bo to nie ten poziom.

NIe jest prawdą że Chinczycy są biedni okropnie i za parę dolarów tyrają a my to już figo-fago... NIE!

My też (ja na pewno) patrzymy na te dolary i liczymy każdy obracając z 4 stron decydując się na zakup u Nich w Chinach bo też za darmo tam nic nie ma.

Takie jest życie.... i dobrze bo przynajmniej można się z czegoś cieszyć i na coś czekać :-)

 

Natomiast idąc do przedstawicieli operatorów telekomunikacyjnych ...tam za te telefony (kupione na aukcjach czy u sprzedawców zorganizowanych w necie) są już conajmniej 1/2 do 1 raza droższe niż na wcześniej wymienionych sposobach nabycia.

Ale tu mamy inną gwarancję, jezyk POLSKI na 100% w urządzeniu i inne "atrakcje".

 

W Chinach na sprzęt zakupiony mamy 1 rok gwarancji (a nie 2 lata) i w większości przypadków brak języka Polskiego.

 

Ja na wymieniony w tytule smartfon długo się zastanawiałem i szukałem, kombinowałem aby cena była dobra i sprzet w miarę atrakcyjny. Nie jest to łatwe a pozory mylą.

 

Brałem namiar na 4 utządzenia i tak:

1. Lenovo A800

2. Lenovo A789

3. ZTE V970

4. ZTE V889F

 

Z tych trzech największą szansę miał ZTE V970 który wystepuje na forach jako aparat obsługujący Aero2 sieć internetową GSM w Polsce. Do tej pory miałem SAMSUNG GT-S7350i który do Aero2 był WYSMIENITY! Można było przeglądac sieć jak i używać go za modem do laptopa. Pracował perfekcyjnie. Jednak chcąc smartfona musiałem go sprzedać.

 

Z tych 4 wybrałem najtańszy i najsłabszy... ZTE V889F.

Ta końcówka literowa ma duże znaczenie bo V889 jest dużo w różnych odmianach.

Jest S, G, M, F i inne i trzeba czytać jakie mają parametry.

 

Wybrałem F bo ma:

1. dual sim gdzie jedno to będzie PLAY a drugie Aero2.

2. 4 GB ROM

3. 512 MB RAM

4. WiFi

5. GPS

6. 4" ekran czyli nie najmniejszy

7. aparat 5 Mpx z AF no ale bez LAMPY.

 

Tak więc jesli udałoby się dodać język POLSKI do niego byłaby to dobra wskazówka dla innych mi podobnych chcących kupic coś w Chinach za nie duże pieniądze.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzeba poczekać ok. 2 tygodni na dotarcie do mnie paczki.

Wręcz niesamowicie się składa - zdążę się do matury przygotować :D

 

 

 

W tym czasie można coś dopisać do tematu ...może coś o plikach językowych z ICS 4.0.4?

 

Android jest skonstruowany tak - że Aplikacje odwołują się do plików w którym jest baza tekstów języka (format ubogi aczkolwiek jak dla mnie niebywale praktyczny - XML). Plik Ten trzeba zlokalizować - Wyciagnać plik XML z językiem i go po prostu spolszczyć następnie ponownie wrzucić. Bardzo dobrze jest ukazane w tym temacie jak wyglądaja pliki : 

Tak to wygląda w androidzie 2.2.2 - nie wiem jak to jest wyżej. Jeśli masz 4.0.4 w najbliższych dniach postaram się wyciagnac i znaleść. 

 

Tak na marginesie - Super temat. dziękuję za tak rozpisanie sytuacji - aż milej się robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich.

Dziś po niecałych 2 tygodniach dotarł do mnie ZTE V998F z Hong Kong.

Co do czasu jestem mocno zaskoczony. Miło.

Telefon zapakowany starannie, w pudełku drugie pudełko zafoliowane... absolutnie nowy z kosza w sklepie.

W zestawie ładowarka, adapter, kabel USB i instrukcja po Chińsku. W telefonie 2 języki: Angielski i Chiński.

 

Mozemy zaczynac dodawanie Polskiego.

Był u mnie znajomy który twierdzi że j.Polski można dodać jak program do systemu?

Czy tak jest?

 

Jeśli nie to prosze o info jak zrobic kopię systemu oraz jak i co mam wydłubywać z innego, Polskiego ICS 4.0.4?

 

Oto fotki:

post-3894-0-88361300-1366661809_thumb.jp

post-3894-0-66386900-1366661814_thumb.jp

post-3894-0-90412800-1366661819_thumb.jp

post-3894-0-58722700-1366661829_thumb.jp

post-3894-0-87590900-1366661836_thumb.jp

post-3894-0-74859900-1366661846_thumb.jp

post-3894-0-11336800-1366661855_thumb.jp

post-3894-0-39092600-1366661864_thumb.jp

post-3894-0-99165600-1366661868_thumb.jp

post-3894-0-06576000-1366661873_thumb.jp

post-3894-0-36167700-1366661877_thumb.jp

post-3894-0-92499200-1366661881_thumb.jp

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Był u mnie znajomy który twierdzi że j.Polski można dodać jak program do systemu?

 

Nawet o Tym nie pomyślałem :D Zainstaluj ze Sklepu Play Aplikacje More Locate 2 

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=pl 

i tam jest wybór języka na polski. Szczerze powiem - zdziwie się jeśli ta metoda zadziała. Jeśli niestety nie zadziała będziemy Kombinować. 

 

Telefon ładniutki - niczego sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Cóż?

Wgrałem do telefonu owy plik spolszczający… :-/

Morelocale2 v.2.2.2.2 takie coś. Co to dało?

Jest to program a nie funkcja lokalizacji w systemie.

Trzeba go uruchomić i wtedy pojawiły się gdzieniegdzie polskie opisy… TO FAKT.

Jednak nic to w zasadzie nie daje. Działa jako nakładka i tyle.

Kolejnym elementem który się okazał to sciągnięte z jakiegoś chomika Android Market v2.3.6.apk. NIE INSTALUJE SIĘ.

Natomiast w telefonie mam AndroidMarket oryginalny Chiński i działa idealnie…tyle że nie umiem tego przeczytać 

Może ten co wgrywałem jest nie w tej wersji jaka potrzebna?

Dobrze.

A teraz sprawa lokalizacji. Musiałbym mieć ROM dla smartfona z ICS4.0.4 PL aby wydłubac lokalizację.

Jednak popatrzcie… znalazłem takie coś:

http://[link nie zgodny z regulaminem]/f267/cm9-hwa-ics-4-0-4-fast-edition-black-2-0-a-214091/

I tak sobie myślę… ja mam ten sam Android… czy nie zadziałało by to u mnie????

Aby jednak z takim czymś zadziałać muszę zrobić zrzut całego mojego systemu …idealnie jako kopia bezpieczeństwa!

PROSZĘ O INFRMACJĘ LUB POPROWADZENIE JAK MAM TO ZROBIĆ i czy to będzie miało sens?

Co Wy na to?

Pozdrawiam

...i jeszcze w sprawie:

Czy jeśli po wgraniu tego CM9 coś by się pochrzaniło a ja miałbym KOPIĘ ZAPASOWĄ - czy wrócę bez problemu do ORYGINAŁU??? Czy nie schrzani się coś?

Informacyjnie.

W związku z tym że ten egzemplarz ZTE kupiłem pod kartę AERO2 bo ją mam oczywiście sprawdziłem temat.

Telefon jest DUAL SIM.

Po wstawieniu Aero2 i ustawieniu APN Aero ruszyło do strzału i działa znakomicie. Cały czas w opisie sieci mam 3G.

Dla zainteresowanych... POLECAM.

Rozglądam się po necie i znalazłem dla ZTE V889M to:

 

ZTE V889M the latest official SD card upgrade package download

 

http://www.chinaandroidmall.com/zte-v889m-the-latest-official-sd-card-upgrade-package-download/

 

Po odszukaniu parametrów V889M:

http://www.gsmarena.com/zte_v889m-5136.php 

 

Okazuje się że są praktycznie jak w moim V889F więc mogę swojego Tym ...potraktować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Na razie siedzę jeszcze na tym pół spolszczeniu i mi nie przeszkadza a Kolega CheQ jeszcze widać paczek nie wydłubał i nie mam informacji.

Wiem że na V970 jest już system poprawiany i chyba 4.1. x z Polskim językiem ale na 100% nie jestem pewien. Myślę że lepiej kupić V970 bo jest naprawdę najlepszym wyborem. Ja mam ten model i mi pasuje ale gdybym miał kupić raz jeszcze wziąłbym V970 bo ma się wtedy ...więcej w smartfonie.

Dodatkowo V970 jest na innym procesorze który jak się nie mylę ma lepsze parametry od tego w V889F.

 

Ja też szukam po forach i sieci czy już nie ma możliwości zmiany systemu. Kłopot w tym że ta wersja jak pamiętam jest robiona tylko do Korei... czyli Koreański model ZTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Przepraszam serdecznie za zwłokę. Moje sprawy potoczyły się zupełnie inaczej niż się spodziewałem.  

 

Tutaj chodzi przede wszystkim o dekomilacje Framework-res.apk dostępną w waszym systemie. Druga sprawa to lokalizacja języka Koreańskiego i podmiana pliku na ten z językiem polskim.

Tu sprawa się kompikuje gdyż dekompilacja do podmiany xml nie jest problemem (w necie jest multum programów - możecie popatrzeć po haśle apktool) jednak przy rekompilacji aplikacji ona po prostu nie działa jak sprawdzałem (sprawdzałem na wirtualnej maszynie androida 4.1.1)

 

W chwili pisania postu jestem w pracy , mam nadzieję że dziś zrobię pewne postępy. 

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

V970 jest o połowę droższy.

Co do V889F to znalazłem ofertę z Chinskim i Angielskim. Pierwszego nie znam :) A z drugim nie relacji nie ma :( Łatwiej by było w ojczystym.

Dzisiaj się dowiedziałem od znajomego, że V889 to na naszym rodzimym rynku Blade III i mozna do niego ściągnąć oprogramowanie od operotora sieci kom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie! :)

 

Wczoraj udało mi się pomyślnie zedytować pliki apk :)

 

Proszę was abyście mi jakimś sposobem wrzucili mi WSZYSTKIE aplikacje z waszego telefonu (najłatwiejszym rozwiązaniem będzie przez adb -> adb pull /system/app/ ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam - mój błąd (taki rozchochotany byłem tym że aż nie pomyślałem)

 

ściągasz paczkę ADT dla windows : http://developer.android.com/sdk/index.html#ExistingIDE

 

w środku chyba będzie albo instalka android sdk albo już sdk spakowane. Po instalacji/rozpakowaniu wejdź w folder z nim i do platform-tools.  przytrzymaj shift i naciśnij prawy klawisz myszki (ale nie na plik tylko gdzieś tam w folderze platform-tools) i wybierz "Otwórz wiersz polecenia"

 

podłącz telefon do komputera przez USB i odpal w ustawieniach (settings) dla programistów (for developers) Debbuging USB -> Yes (nie wiem gdzie to jest dokładnie)

 

jak już się zrobi to wpisz w okno polecenia 

adb pull /system/ v889f_system  

po ukończeniu w folderze v889f_system będzie cały system. Wrzuć go w zipa i gdzieś wstaw i podaj link. 

 

Heh ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Zrobię te operacje wieczorem po powrocie z pracy.

Zamieszczę na Chomiku i podam link.

 

Pozdrawiam / Dzięki 



kurde sciągnąłem, rozpakowałem.

Wchodzę do platform-tools ...trzymam SHIFT ale pod prawym w liście nie mam "Otwórz wiersz polecenia"???

Mam XP w lapie.

Może jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam w ustawieniach telefonu Developer options > USB debuging (Debug mode when USB is conected) ...tyle że nie mogę tego odptaszkowac bo jest wyszarzone?!

działa... już sciągnięte... teraz wrzucę na sieć. Katalog 33x MB spakowany do 2xx MB.

Dam namiary

namiary na wsad:

http://chomikuj.pl - To nie jest właściwy serwer

...tak na marginesie :-)

Siadła mi sieć w domu gdzie mam rozdawaną neostrade.

Ale mam ZTE :-)

Włączyłem HOTSPOT ...i poprzez AERO2 działa NET... to jest naprawdę miłe :-)

(taki był cel zakupu tego smartfona!)

Edytowane przez aloisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok ściągam. Myślę że do końca Tygodnia powinienem się z tym wyrobić.

 

Pytanie nr 2 -> Czy masz Recovery? Podłącz telefon do kompa i tak jak zrobiłeś backup telefonu zamiast

adb pull /system/ v889f_system  

wpisz 

adb reboot recovery

i czy masz "menu" podobne jak jest tu https://www.google.pl/search?q=recovery+android&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=lrfGUcbkNc7ptQa2goHYCw&sqi=2&ved=0CCoQsAQ&biw=1280&bih=899 czy coś innego się dzieje (non stop czarny ekran albo odrazu system się ładuje) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak na marginesie.

Na tę chwilę widzę że za fajne pieniądze można kupic ZTE v970 które daje to wszystko co mam + więcej RAM, FLASH... i język Polski.

Informacyjnie ...właśnie kupiłem Lenovo A820. Ten jednak ma wbudowany j.Polski z "urzędu". No i jest o wiele wydajniejszy niż ZTE v970.

Jak dotrze to zamieszczę do wglądu... i dam opis / foto.

Oczywiście też jest dual SIM i obsługuje (powinien) Aero2



Prosłbym o wytłumaczenie:

 

1. BACKUP SYSTEMU - to zrobiłem, a co zawiera backup telefonu? Co w nim jest?

2. Po co robić RECOVERY? - czy wykonanie da mi kompletny zrzut oryginalnego systemu na smartfonie?



...na Twoje pytanie o MENU ...mam to sprawdzić podczas robienia RECOVERY? Tak jakoś to rozumiem...



wygląda jak na linku... adb reboot recovery

 

http://www.google.pl/imgres?sa=X&biw=1280&bih=899&tbm=isch&tbnid=SrIa1v5obxHAHM:&imgrefurl=http://www.imajeenyus.com/computer/20130301_android_tablet/android/recovery.html&docid=rTFu3qgKzEamoM&imgurl=http://www.imajeenyus.com/computer/20130301_android_tablet/android/Stock%252520android%252520recovery%252520screenshot%252520mockup.gif&w=800&h=480&ei=NcPGUaGnE4XEswbHs4DIAQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:30,s:0,i:180&iact=rc&page=2&tbnh=171&tbnw=285&start=17&ndsp=21&tx=86&ty=78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności