Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[HTC desire 610] przestał działać po podpięciu do ładowarki


kotlet9696

Pytanie

Witam. Mój kolega ostatnio podpiął swojego HTC do ładowarki no i po naładowaniu nie chciał się włączyć, mianowicie cały czas włącza się ekran z fastbootem, reebotem itp. No nic, następnego dnia włączył się normalnie ale teraz jak padła mu bateria znów to samo i nic nie pomaga... Resetowany był opcją factory reset itd. podpinałem go pod komputer i komputer nie może znaleźć go i jak jest instalacja tego urządzenia to pisze Android 1.0 i nie może zainstalować, błąd jest. i jeszcze coś. Próbowałem podpiąć z włączonym flashtoolem i nic... A jak zgrałem na kartę SD poprzez mój telefon oryginalnego softa to poprzez recovery nie chce go zainstalować. Prawdę mówiąc nic się nie dzieje, jedynie jak włączę to to pokazuje się na ekranie taki telefon z takim wykrzyknikiem w trójkącie. Nie wiem już co robić... Roota tutaj nie robiono, bootloadera nie odblokowywano dosłownie nic nie było robione. Proszę o jak najszybszą pomoc (w poniedziałek muszę oddać mu telefon) i z góry dziękuję. Dodam że jest tak samo jak w tym:http://forum.cyanmod.pl/index.php/topic/4143-htc-desire-610-brak-oprogramowania/temacie tylko że tuta nie było robionego roota ani nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

CyanowySamsung (wczoraj, 21:48):

Poprawiłem temat. Na przyszłość proszę stosować się do regulaminu.

Dziękuję bardzo za poprawę tematu.

 

 

@kotlet9696

 

Albo to jest błąd systemu, albo z baterią coś nie tak.

Problem w tym, że łatwo tego zdiagnozować nie będzie. Bateria niewymienna czyli musiałbym rozbierać cały telefon... Gdyby się udało jakoś zgrać z poziomu telefonu oryginalny soft i go zainstalować to byłoby fajnie ale nie mam pomysłu jak się za to zabrać... Jedynie na SD dałoby się zgrać za pomocą drugiego telefonu tylko jeszcze żeby chciało się zainstalować... Z poziomu komputera nie da rady bo sprzętu nie wykrywa -_- Jakieś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kotlet9696 czy twoje urządzenie posiada slot kart micro sd?

oraz czy jesteś w stanie zbootować do hboota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak posiada slot na kartę micro sd.

Co do bootowania do hboota to nie wiem jak to jest, swego czasu bawiłem się sporo w modowanie Xperi x10 Mini Pro tak więc teraz wypadłem z tego.

EDIT

Cały czas zamiast normalnego włączenia telefonu pojawia mi się okno bootloadera funkcje fastboot, recovery, factory reset itd. Jak zgrałem niewypakowany system na SD to mimo włączenia opcji recovery nie mogło go znaleźć i pojawiał się obrazek z telefonem i wykrzyknikiem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kotlet9696 to nic nie zmienia, xboot jest tylko w urządzeniach tajwańczyków, nie pamiętam jak tam dokładnie się wchodzi ale coś jak do recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kotlet9696 czekaj czekaj, to było pytanie czy odpala Ci się hboot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kotlet9696 to zrzuć stocka tego ruu na karte pamięci i spróbuj wgrać stocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kotlet9696 bootloader ogólnie masz zablokowany? jeśli nie możesz mu wgrac custom ercovery i jakiś stock po usprawnieniach jeśli chcesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bootloader zablokowany, roota nie ma. Ogólnie telefon czysty był jeśli o te sprawy chodzi i nagle taki odwał. Jak mam zgrane wszystko na kartę to mimo iż biorę recovery to pokazuje się ten telefon z wykrzyknikiem czerwonym i włącza się ponownie za 5min fastboot, hboot i nawet jak wezmę reeboot to się to samo włącza. I teraz jak wyłączyłem tela i próbujuę go włączyć to widzę że zawiesza się na ekranie htc powered by android i nic się nie dzieje.

EDIT

Jednak się włączył. Działa. Ciekawe jak długo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kotlet9696 już Ci mówię do czego dążę, bo raczej na pewno przez fastboota nie prześlesz pliczku na pamięć urządzenia, ale po odblokowaniu bootloadera wgraniu na twrp mozna zgrywać pliki na pamięc urządzenia (po podpięciu fona pod usb będzie fon widoczny jako MPT) zablokowaniu bootloadera przywrócenie oryginalnego recovery etc i wgranie stocka ruu, aczkolwiek jak znajdziesz stocka po usprawnieniach to było by szybciej bo po porostu go sflashujesz przez twrp

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już nie działa. Dobra robię tak jak mówisz. Móglbyś podać mi linki do tych prawidłowych programów dla tego HTCka? Bo nie bardzo się orientuje tutaj które to, jakoś Xperie inaczej to mają wszystko...

EDIT

Co robi RAM dump? Bo w xperii nie widziałem takiej opcji... albo ślepy byłem -_-

EDIT

Bootloadera chyba raczej nie da rady odblokować skoro nie może "zainstalować" urządzenia po podpięciu do kompa... Oj ciężko będzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Akurat ten fix u mnie nie był wymagany bo mam win7 i się wszystko zainstalowało. Problem jest taki że nie moge podłączyć urządzenia czyli tego HTCka bo nie wykrywa go. I jak włączę flashtoola to pisze cały czas: device disconected.

 

EDIT

Odblokowałem bootloadera i teraz jest taka akcja że telefon włącza się i zawiesza się na logu HTC, pojawiaja się napisy czerwone nad powered by android i co chwila się wyłącza i znów włącza i dalej to samo...

EDIT2

Włączył się, znaczy fastboot i hboot.

EDIT3

Kolejny problem. Nie mogę zrobić roota...

Pisze:

A phone has not been recognized by the toolkit!

Próbuję ręcznie zrobić roota ale jak chcę wejść w recovery to nie mam opcji install zip from SD card ani choose zip from SD card... Jedynie ten czarny ekran z telefonem i czerwonym wykrzyknikiem w takim trójkącie...

EDIT4

No to teraz niezła jazda. Próbowałem robić temporary roota żeby wgrać to nieszczęsne recovery i teraz mam cały czas tak a jak podłącze do kompa to szary napis htc i nic innego... A tutaj fotka jak to wygląda:

http://i63.tinypic.com/242ivkl.jpg

EDIT5

Naprawiłem ten błąd, co niestety oznacza że jestem w punkcie wyjścia...

 

Jakieś pomysły? Bo przyznam szczerze że jestem w kropce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kotlet9696 jak Ci fon nie działa? o.O to jak odblokowanie bootloadera ma pomóc? O.o

musisz odpalić go w tryb fastboot i wgrać twrp

podpowiedź fastboot flash reocvery recovery

następnie z włączonym twrp albo sideloadujesz stocka po usprawnieniach albo jakiś inny custom albo podłączasz pod pc i powinno Ci wykryć fona jako MPT i zgrywasz ruu na pamięć urządzenia z taką nazwą jaka jest wymagana, nie pamiętam do tego modelu jaką nazwę musisz ustawić,

blokujesz bootloader wywalasz stockowe recovery (?nie wiem jak do końca, wybacz,czy fastboot flash boot boot.img czy recovery.img bo nie jestem ekxpertem od htc)

blokujesz bootloader, odpalasz hboota i wgrywasz stocka i tyle,

a co do roota, na wgranym twrp wgraj tą paczkę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałem odblokować bl- co się udało, zrobić roota-w tym wypadku się nie udało i następnie walnąć do tego stocka po usprawnieniach :D

Zauważyłem, że jak podepnę telefon pod kabel usb i do kompa jak jest tel wyłączony to wtedy pokazuje mi się ładowanie i tak miga na przemian z twrp na ładowanie (ta bateryjka) a jak odepnę to się wszystko wyłącza... Chciałbym właśnie wgrać TWRP tak żeby w pełni działało a nie tylko migało ale nie mam dostępu do niczego prócz hboot i fastboot, nawet debugowania USB nie mogę włączyć bo nie da się wejść w ustawienia itd... :(

EDIT

NAPRAWIONE!

Wielkie dzięki za pomoc, bo bez tego by się nie udało :D Było sporo problemów bo sypało się jak głupie ale ładnie wszytko na białym opisane, łopatologicznie i dało radę :D Dzięki jeszcze raz! :D

PS

W razie gdyby jakiś odwał był to jeszcze napiszę :D


Dalej to samo. Oddałem telefon następnego dnia już był u mnie. Cały czas po odblokowaniu bootloadera jest czerwony napis na logu htc i się resetuje do tego samego momentu. Żeby włączył się  fastboot musze czekać aż się wyłączy i nastepnie przytrzymać przycisk w dół bo nic innego mi nie da. Tylko że znów stocka nie mogę wgrać przez recovery, zawsze pisze failed...

Inny Stock zadziałał, już chodzi jak trzeba :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności