Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung galaxy S3] Jak zainstalować kernel?


Maniuś

Pytanie

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, temat jest napisany niepoprawnie.
Musisz jak najszybciej poprawić swoją wypowiedź, aby uzyskać trafną odpowiedź od naszego społeczeństwa.
Jeżeli nie wiesz jak poprawnie napisać temat, niżej podaję dwa linki które powinny wskazać Tobie drogę.
1. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/5199-pierwsze-kroki-na-forum-1-tutorial-forum-dla-u%C5%BCytkownika/?p=36026
2. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/


Niechcący zostawiłem notkę bo zaraz sobie przypomniałem, że nie przeniesiesz tego doinnego działu. Już przenoszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakładam ze sterowniki wgrane, włącz debugowanie USB w opcjach programistycznych podłącz pod kompa i w adb wpisz adb reboot bootloader albo adb reboot-bootloader

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Manius

O ile się nie mylę kernele można wgrywać przez odina

PS: Co do tego czepiania się odnośnie nazwy tematu, powiem Ci tak, pomijając lepsze wyszukiwanie tego w google, to chcesz w miarę szybkiej pomocy tak? Ta nazwa tematu pomaga mi w dowiedzeniu się o jakim urządzeniu chodzi, w ten sposób jestem w stanie szybciej Ci odpowiedzieć :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fastboot na Galaxy S3? O czym ty piszesz? W samsungach są dwa tryby: download i recovery, to nie Xperia! To samo dotyczy bootloadera, jest odblokowany!

Kernel wgrywasz odpowiedni do softu zainstalowanego w telefonie, kernel do Cm11 wgrywasz do ROMu na nim opartego, do stock Kit Kata wgrywasz kernel zrobiony konkretnie do tego softu. W innym wypadku złapiesz bootlopa.

Kernele do stocka w formacie *.tar wgrywasz przez Odina. W formacie *.zip wgrywasz przez CWM/TWRP recovery przez "install zip from SD card" po wcześniejszym wrzuceniu kernelu na kartę SD.

Piszę to jako posiadacz Galaxy S2 przez dwa lata...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamiast czepiać się pracy chłopaków na forum to naucz się pisać poprawie tematy. Powinieneś dostać warna- ale są łaskawi jak widać. Doceń to, że ktoś Cię ocenia w jakiś sposób z przymróżeniem oka. 

Następnym razem, to ja chętnie popraiwe źle napisany przez ciebie temat- mam nadzieje, że wkońcu dostosujesz się do panujących tu regół. 

Inne wywowdy nie są mi/nam potrzebne, więc sobie daruj komentowanie w/w sytuacji.

 

To tylko taka uwaga do Ciebie. 

 

I nie jest prawdą, że Samsung nie posiada trybu fastboot.

Bo każdy telefon na androidzie obsługuje SDK. Więc wgrać pliki się da przez ten tryb. TYLKO trzeba mieć zainstalowane środkowisko SDK od Google

Chyba nikt nie zapomiał o komendzie " fastboot flash recovery recovery.img" 

Tylko Samsung jest o tyle mądrzejszy, iż daje możliwość wgrwania modyfikacji programem ODIN [co jest prostrze] i zapomina się o innych trybach. 

Jak moi przedmócy piszą, kenrele prościej jest wgrywać ODINem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Manius tryb jest był i będzie w każdym urządzeniu z androidem, tylko pyatnie, po co chcesz wgrywać kernel przez fastboota jak możesz łatwo szybko i bezboleśnie wgrasz przez odina?

ale ok, jak chcesz wgrać kernel przez fastboota to robisz tak:

upewniasz się że masz zrootowane urządzenie,

pobierasz apkę terminal emulator bądź android micro sdk

czy w TE czy sdk wpisujesz taką ów komendę

su [enter]

reboot-bootloader [enter]

 

urządzenie powinno się uruchomić w trybie bootloader'a/fastboot

teraz koniecznie obowiązkowo wymagane micro android sdk

podpinasz urzązenie pod PC, upewniasz się że w menadżerze urządzeń nie masz żadnych nieznanych urządzeń, jeśli masz po nazwie identyfikacyjnej pobierasz sterowniki, aczkolwiek możesz pójść na łatwiznę i pobrać sterowniki googlowskie dla fastboota i ręcznie je wgrać

następnie przez cmd wchodzisz do katalogu gdzie masz pliczek o nazwie fastboot.exe

dla przykładu ja mam to na dysku c w folderze adb

czyli reasumując wpisuję ''cd c:\adb'' [enter]

następnie wpisz ''fastboot devices''

jeśli wyświetlą się jakieś cyferki to znaczy że urządzenie jest wykrywalne,

następnie wpisujesz fastboot flash boot (i tu przeciągasz swój kernel myszką i zatwierdzasz enterem)

w oknie cmd powinieneś zobaczyć że skończyło flashować, gotowe, następnie wpisujesz fastboot reboot i tyle...

 

a co do odina, odpalasz tryb download (vol min+power) następnie podpinasz i w odinie dajesz kernel do rubryki PDA (w nowszych odinach to jest o ile się nie mylę AP) i klikasz start i tyle, prostsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Georgi84 wiem że tak się da, chyba że kernel nie jest w zipie etc a @Manius tłumaczyłem że zamiast fastboota lepiej odyńcem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale po co Adb? Kombinacja klawiszy nie wystarczy żeby wejść w recovery i wybrać "install zip from SD card". Prostsze rozwiązanie jest lepsze, zwłaszcza jak ktoś nie do końca orientuje się w temacie;-)

Po zmianie kernela polecam przez recovery zrobić wipe cache i wipe dalvik, telefon uruchomi się z komunikatem że optymalizuje aplikacje, itd. Dzięki temu wyczyścisz ewentualne pozostałości po starym kernelu, telefon będzie stabilniejszy.

Pomijając to że na Cm12 życzę powodzenia ze znalezieniem kernela w formacie *.tar

Zresztą, Maniuś, dzieje się coś z telefonem że koniecznie chcesz zmieniać kernel? Niestabilny jest? Bateria krótko trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no wszystko jest stabilne wgrywa się coś do telefonu żeby był lepszy a ja chce swoje s 3 bardziej ulepszyć żeby chodził jeszcze szybciej...
Czy to coś złego ? A od czego robimy backup że jak  coś nam się nie uda to poprzednie dane można przecież przywrócić  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ale po co Adb? Kombinacja klawiszy nie wystarczy żeby wejść w recovery i wybrać "install zip from SD card". Prostsze rozwiązanie jest lepsze, zwłaszcza jak ktoś nie do końca orientuje się w temacie;-)
 

 

Jeden z kolegów napisał, że nie ma możliwości w samsungu wgrać plików przez fastoot - wyprowadziłem go z błędu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Georgi84 tak, ale przeciętny Kowalski nie potrafi zrobić paczke do flashowania przez custom recovery z pliku .img ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przez odina Poprzez tryb download Mode. Fastboot ma xperia a nie Samsung. samsung ma tryb download mode oraz recovery. najczęściej kernele są wgrywane poprzez Odina w okienku pda, ewentualnie szukaj paczki .zip żeby sflashować poprzez recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności