Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG Optimus L7 II] - problem z dostepem do roota


IcemanMC

Pytanie

Witam,
Którejś pięknej nocy wstajac z łóżka za potrzebą udało mi sie rozdeptać owego LGka [P715]. Potem już mi nie zależało i pomimo, że nie znam sie na tym kompletnie postanowiłem wgrać nowego V20A. Potem wpadłem na cyanogenmoda i po pół dnia z kilkoma schodami, ratunkiem przed ucegłowieniem itp wgrałem cyanogenmod 11. Wszystko ładnie, pięknie ale jest pewien problem.

Po klikaniu 30 razy w numer kompilacji i uaktywnieniu opcji programistycznych czy deweloperów, w tychże opcjach nie ma ani słowa o roocie.
Nie mogę także zmienić trybu dostepu File Meneagera na tryb dostępu do roota. Aplikacja Root Explorer też nie ma do niego dostepu. I ta pierwsza i druga zawieszają się. Pierwsza przy próbie zmiany trybu na dostęp do roota, druga od razu po uruchomieniu.

Trochę irytująca sytuacja bo nie mogę z karty SD nic usunąć. Nawet z rzeczy nie wymagajacych roota.
Jestem laikiem który wgrał wszystko od zera nie mając o tym zielonego pojęcia tak więc prosze o trochę wyrozumiałości.

Wójek google na zapytanie "root cyanogenmood 11" wywala tysiące reklam i kilka filmików i poradników jak to wejść w opcje deweloperow i aktywowac opcję której po prostu u mnie nie ma.
Jesli ktoś się zlituje to prosze o jakies sugestie.
pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

to wgraj via custom recovery, aczklwiek myślę że to i tak Ci nic nie da, dlaczego?

Trochę irytująca sytuacja bo nie mogę z karty SD nic usunąć. Nawet z rzeczy nie wymagajacych roota.

to nie jest wina braku roota, tylko możliwe uszkodzonej pamięci gdyż

Którejś pięknej nocy wstajac z łóżka za potrzebą udało mi sie rozdeptać owego LGka [P715].

aczkolwiek, jeśli problem występuje tylko na tym romie, to przeflashuj go na nowo,(wipe data, system, cache, dalvik)

i daj znać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

możesz zainstalować z Google Play SuperSu.

Nie pamiętam już o co chodziło ale SuperSU też stwarzał problemy i nie pomógł.

to wgraj via custom recovery, aczklwiek myślę że to i tak Ci nic nie da, dlaczego?

to nie jest wina braku roota, tylko możliwe uszkodzonej pamięci gdyż

aczkolwiek, jeśli problem występuje tylko na tym romie, to przeflashuj go na nowo,(wipe data, system, cache, dalvik)

i daj znać

Wgram wszystko od nowa łącznie z recovery bo ten też stwarzał jakieś problemy z grappasami. Tylko to po weekendzie bo daleko od domu jestem. Dzięki za rady.

Więc sprawa się rozwinęła w ten sposób, że nie moge wejśc w recovery w żaden sposób (restart androida z opcją recovery zawiesza telefon podczas ładowania na logu LG), z przycisków recovery tez nie idzie.

Nie mogę zaktualizować recovery albo wgrać nowego bo nie mam roota. Za to pojawiła się w ustawieniach opcja #Superuser ale w developerskich dalej nie ma opcji aktywacji roota. Nie wiem już co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wgraj jeszcze custom recovery via fastboot

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba nie będę się bawił...Wgram z pomocą KDZ room V20A, zrootuje, wgram CVM obsługujące cyanogena, i dopiero cyanogenmod 11 z gappsami. Kupe roboty ale wszystko od zera.


Więc tak.
Cyanogenmod 11 RC3 na LG L7 II [P715]
-brak dostępu do roota z opcji programistycznych
-brak dostępu do roota dla aplikacji typu root explorer
-brak dostępu dla aplikacji typu Supersu
-brak możliwości aktualizacji - wgrania nowego recovery
-brak możliwości wgrania nowego roomu przez KDZ (error Wparam 100, Lparam 64)

Problemy udało mi się rozwiązać poprzez
-zrootowanie cyjana programem RootGenius
-wgranie najnowszego TWR (2.8.6.0) poprzez Terminal Emulator
-format data z poziomu TWR
-wgranie z poziomu TWR od nowa cyanogenmod 11 oraz gappsy ów do niego
-wgranie BetaSuperSu z poziomu TWR

Po takim zabiegu w opcjach programistycznych dalej nie ma nic o roocie ale za to działą SuperSu.
Problem rozwiązany, temat do zamknięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności