Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[OnePlus One] CyanogenRecovery czy TWRP


SomeoneNew

Pytanie

Cześć,

 

Troszkę ostatnimi czasy przyspałem temat romów i teraz mam troszkę dylemat, kupiłem OnePlus One z Cyanogen Recovery i wgranym CyanogenMod 12S, soft jest koszmarny i zżera baterię masakrycznie, chciałem spróbować CyanogenMod 12.1 becon bo widzę, że prawie dziennie jest update i moje pytanie brzmi, czy muszę wgrywać TWRP/CWM czy mogę po prostu zainstalować soft z tego CyanogenRecovery ? dane sobie zgrałem i chciałbym mieć "czysty" telefon. Po instalacji softu mam zrobić wipe data/faktory reset i wipe cache partition i wipe media ? pytam, bo zdarzylo mi się nie dawno ubić jeden telefon i nie chciałbym tego powtórzyć :(

Z góry dziękuję za odpowiedź :) mam nadzieję że 12.1 będzie lepszy, jeśli nie to wrócę do 11S :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@SomeoneNew Jak najbardziej możesz wgrać TWRP z apki TWRP manager, przed instalacją romu, dokonaj backup systemu następnie, wipe data, cache, dalvik, system, po tym możesz sflashować rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@SomeoneNew no, niby w teorii przez Cyanogen recovery możesz też wgrać, jednakże TWRP ma więcej funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@aliens

 

Nie prościej z TWRP? z Cyanogen Recovery jest kłopot, bo nie wiadomo czy pojdzie.

Mozesz zrobić tak:

1.Wrzuć pobrane pliki na pamięć wewnętrzną.

2. Dotknij Factory reset i ewentualnie potwierdź.

3. Update zip i wchodzisz do pamięci wewnętrznej i instalujesz ROM i Gapps.

4. Reboot System Now i w zasadzie czekasz 5-10 min aż system się załaduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@aliens

 

Nie prościej z TWRP? z Cyanogen Recovery jest kłopot, bo nie wiadomo czy pojdzie.

Mozesz zrobić tak:

1.Wrzuć pobrane pliki na pamięć wewnętrzną.

2. Dotknij Factory reset i ewentualnie potwierdź.

3. Update zip i wchodzisz do pamięci wewnętrznej i instalujesz ROM i Gapps.

4. Reboot System Now i w zasadzie czekasz 5-10 min aż system się załaduje. 

twrp cos nie idzie mi wgrac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@aliens

 

Większe lub mniejsze to pewnie dlatego, że tam są zawarte większe lub miejsze poprawki.

Spróbuj zamontować pamięć przez TWRP uprzednio podpinając telefon do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TWRP to tylko recovery, dopiero jak w recovery zrobisz wipe danych, wtedy dopiero stracisz.

PS. dziękuję za pomoc wgrałem cm12.1 i teraz telefon chodzi jak nie ten telefon, niestety Cyanogen OS 12 dla OnePlus One to pomyłka, za to CyanogenMod 12.1 bajka.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kolego jaki plik duzy jest Cyyan.Mod 12,1 ?

 

Device Type CyanogenMod Build Cyanogen Recovery Date Added bacon
OnePlus One nightly Downloadcm-12.1-20150819-NIGHTLY-bacon.zip (294.98 MB)         
sha1: 9b89284fd28ba9d04472229d54e05205405fad6c      Short URL: http://get.cm/get/rGY Downloadcm-12.1-20150819-NIGHTLY-bacon-recovery.img 
sha1: c02f425967bdefcca8be50d5b68edc3a6c01b73e

ktory to >?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności