Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Cyanogen Mod 10 + Xperia Arc S


ko2453

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Postanowiłem zainstalować na sojej Xperi Arc S Cynogenmod, w internecie jest wiele poradników i przepisów jak to zrobić ale ja jestem w tym kompletnie zielony. Również tutaj na forum znalazłem taki opis ale nie wiem co to jest np konrel gdzie go zdobyć, jaki itd. Chciałbym zainstalować jakąś stabilną wersję Cyana i tutaj również nie mam pojęcia jaka to miałaby być.

Czy mogę prosić o pomoc i opisanie każdego wykonanego kroku jaki muszę zrobić od początku aż po uruchomienie telefonu juz z system cynogenmod by uzyskać zamierzony efekt? 

Opis uławtwi mi sprawę jeżeli będzie sporządzony jak dla 5 letniego dziecka, nie ukrywam żenigdy tego nie robiłem a nie chciałbym żeby telefon stał się drogą ozdobą na półcę :P (w ogóle łatwo jest "uwalić" androida? )

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gapps sciagniety i cm?
tak anzu tyczy sie lt 15 i 18 :P



http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/45-tutorial-xperia-arcarc-s-instalacja-cyanogenmod-9/ masz jak wgrac ogólne cm jest napisane jak wół trzeba tylko czytać po kolei 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie daruje bo widze ze konkretnej odpowiedzi nie otrzymam co ja mam zrobic to widze w innych poradnikach tylko nie wiem jak np mam odblokuj bootloader no spoko wczesniej zainstaluj  Android SDK a tutaj nawet nie wiem jak tego programu uzyc i po co. jak juz odblokuje to tez nie wiem jak dalej potepowac i czym bo opisy sa typowo haslowe dla osob  cociaz troche znajacych sie na temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wszystko zrobisz..

Też tak na początku miałem ;)

 

Gapps - Google Apps(Android Market itd) Romy CyanogenMod nie mają ich i trzeba je doinstalować

Recovery - Narzędzie które pozwoli Ci zainstalować CM'a(Taki jakby BIOS tylko że w Androidzie;) )

A następna sprawa jest taka że nie ma Stabilnej wersji CM10 Arc S. (ale co aktualizacje poprawiane są jakieś błedy, obecnie mam CM10 na mini pro i wszysto działa w porządku)

 

Dobra to zaczynamy!

 

Odblokowywanie Bootloader'a(Pozwoli CI na flashowanie nieoficjalnych kerneli, dzięki którym odpalisz CM'a na swojej Xperii)

 

-Potrzeujesz swój kod który umożliwi CI złamanie bootloader'a, http://unlockbootloader.sonymobile.com/ akceptujesz warunki itd. W kolejnych krokach podajesz swój IMEI oraz Email. Gdy IMEI jest niepoprawny wpisujesz go jeszcze raz tylko bez ostatniej liczby.

 

-Paczka z FastBootem: http://www69.zippyshare.com/v/22283466/file.html

 

1.Wyłączasz telefon.

2.Podpinasz telefon do USB z wcisniętym klawiszem MENU.(Zapali się niebieska dioda)

3.Wchodzisz w Panel Sterowania => Menadżer urządzeń.

4.Szukasz na liście swojego telefonu(Powinno pisać coś boot01 czy jakoś tak ;) )

5.Klikasz LPM i wybierasz aktualizuj sterowniki urządzenia.

6.Wskazujesz paczkę z fastbootem.

 6.a. Jeśli nie możesz zaktualizować pomiń ten krok.

7.Wchodzisz do folderu fastboot(Znajdują się tam 2 foldery "USB DRIVER i "FASTBOOT" wchodzisz do "FASTBOOT") trzymając shift klikasz LPM i wybierasz opcje "Otwórz okno poleceń tutaj"

8.Gdy okno poleceń się uruchomi ponownie podepnij telefon do komputera z wciśniętym klawiszem MENU.

9. Teraz potrzebny Ci będzie kod ze strony SONY.

10. W oknie poleceń wpisujesz: fastboot.exe -i 0x0fce getvar version  ENTER!

11. Następną komendą będzie: fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKLUCZ Oszywiście gdzie "KLUCZ" wpisujesz swój KOD ze strony SONY. ENTER.

Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze Twoja xperia ma złamany Bootloader. Możesz uruchomić telefon.

 

Instalacja CyanogenMod

 

1.Zaznacz w telefonie opcje debugowania USB.

2.Pobierz  paczkę z ROMem: Najnowszy CM10 - http://get.cm/get/6vn

3.Pobierasz Google Apps: http://goo.im/gapps/gapps-jb-20121011-signed.zip

4.Z paczki z ROMem skopiuj plik boot.img i wrzuć go do paczki Fastboot(FastbootARC -> fastboot) dzięki której łamałeś bootloader.

5.Całą paczkę z ROMem i Gappsy wrzuć na kartę SD.

6.Wyłącz telefon, wyjmij baterie.

7.Wsadź baterie.

8.Podłącz telefon do komputera trzymając MENU.

9.W folderze fast boot gdzie wypakowywałes plik boot.img. Trzymajac shift kliknij LPM i otwórz okno poleceń tutaj.

10.W oknie poleceń wpisz: fastboot flash boot boot.img

11.Po zakończeniu opercji odłączasz telefon od kompa, uruchamisz go.

12.Gdy podczas włączania zapali się dioda, klikaj VOL -.

13.Gdy już jesteś w Recvery,(Poruszasz się klawiszami VOL - i + cofasz klawiszem cofania)

14. Wybierasz opcje "WIPE DATA FACTORY RESET"

15. Następnie Advanced/Wipe dalvik cache, potwierdzasz, cofasz się do głownego MENU.

16. Wybierasz opcje Instal ZIP from SD card, chose zip Coś tam coś tam.., i wyszukujesz paczki z ROMem.

17.Po zakończeniu instalacji ROMu instalujesz Gappsy.

18.Po instalacji ROMu i Gappsów cofasz się do Menu głownego, i ponownie wybierasz opcje WIPE DATA FACTORY RESET.

19.Reboot system!

 

 

Uff. Starałem się opisać wszystko najmniej skomplikowanie.

 

Pozdrawiam ;)

 

Ekipa forum nie ponosi odpowiedzialności za efekty źle przeprowadzonej instalacji.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonując wszystkie powyzsze kroki jaka jest szansa ze juz nigdy wiecej nie skorzystam z tego telefou? :) Dziekuje Ci bardzo za opisanie :)



Czy mozna potem wrocic do androida takiego czytego jak mam teraz ?



ogólnie lepiej zaintalować ten anzu 10 co podałes czy jakas stabilna werjse np CM 9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku.

Uwalić telefon z androidem to trzeba mieć szczęście lepsze jak w totka - 99% uśmierceń można uratować.

Jeżeli wykonasz backupa, to jesteś w stanie przywrócić oryginał.

9 czy 10 zależy jedynie od stabilności tego drugiego, wszak nikt nie zagwarantuje jak działa nowa wersja oprogramowania na danym modelu telefonu - jedynie jak sam ją przetestuje.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanko, czy aktualizacje wyszukane w ustawieniach już w telefonie, które wyszukuje, pobierają się i aktualizują wersję którą posiadam ? Czy po prostu pobierze mi to plik na kartę SD i będę musiał wgrać od nowa ? Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mógłby mi ktoś pomoć próbuje to zainstalować jednak mam taki komunikat paczka z fastbootem wygasła więc próbowałem z innym znalezionym w sieci tymi dokładnie Fastboot with Android więc jeśli to nie te to wysłałby ktoś :P i pomógł co jest nie tak mam ten komunikat i w tej pierwszej komendzie i w tej drugiej

 

post-1-0-58193800-1383575725_thumb.png

Edytowane przez Pawliniak
Zdjęcie dodajemy jako załącznik wtedy szybciej się załaduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wgraj kernel przez flashtoola? Na pewno jest prościej i bezpieczniej :)

Ale, że masz windows 8 (jak ja) musisz wyłączyć sprawdzanie podpisu sterowników, poradnik wrzucę wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności