Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Trend] Nie działające wejście USB, zrobiony root, jak wgrać Recovery?


Merowing

Pytanie

Jak w temacie, jak wgrać CWM bez kabla, system zrootowałem za pomocą jakiegoś tam chińskiego programiku i root działa ale nie wiem jak wgrać CWM bez kabla ponieważ wejście usb w telefonie działa mi tylko na ładowanie. Ściągnąłem i wgrałem Mobile ODIN lite ale pokazuje mi że nie rozpoznaje mojego telefonu (co jest w sumie logiczne, nie ma go na liście wspieranych).  Czy jest jakiś sposób na wgranie CWM bez wchodzenia w download mode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Popraw nazwe tematu a ottzymasz odpowiedź ;)

@Merowing podobno apką flashify można wgrać custom recovery, jednak możesz uceglić fona jak się nie znasz, ew programem yaffs 2 czy jak mu tam

hmmm...

zgraj custom recovery w na pamięc wewnętrzną lub kartę sd, następnie pobierz terminal emulator, a następnie ściągnij busyboxa z marketu

następnie uruchom terminal emulator i wpisz

 

adb shell "su -c 'cat /mnt/sdcard/recovery.img >/dev/block/XXXXXXXX"

adb shell "su -c 'sync'"

adb shell "rm /mnt/sdcard/recovery.img"

tylko niestety musisz sam odkopać co wpisać w te iksy, wziąłem ten kawałek skryptu z mojego telefonu, ale raczej on ma inne partycję :/

jakbyś chciał to masz mmcblk0p1

jednak to bardzo ryzykowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat do zamknięcia, telefon uwalony. Wgrywałem recovery flashify ale po tym telefon wchodzi mi nonstop w download mode, nie mogę go uruchomić nawet w trybie z firmowym recovery. Żadne wciskanie klawiszy nie pomaga a że telefon ma uszkodzony port usb to chyba już nic z nim nie zrobię  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Popraw nazwe tematu a ottzymasz odpowiedź ;)

@Merowing podobno apką flashify można wgrać custom recovery, jednak możesz uceglić fona jak się nie znasz, ew programem yaffs 2 czy jak mu tam

hmmm...

zgraj custom recovery w na pamięc wewnętrzną lub kartę sd, następnie pobierz terminal emulator, a następnie ściągnij busyboxa z marketu

następnie uruchom terminal emulator i wpisz

adb shell "su -c 'cat /mnt/sdcard/recovery.img >/dev/block/XXXXXXXX"

adb shell "su -c 'sync'"

adb shell "rm /mnt/sdcard/recovery.img"

tylko niestety musisz sam odkopać co wpisać w te iksy, wziąłem ten kawałek skryptu z mojego telefonu, ale raczej on ma inne partycję :/

jakbyś chciał to masz mmcblk0p1

jednak to bardzo ryzykowne

To flashify to gówno daje bo na Acererze Iconii B1 tak chciałem cwm wgrać.

Pamiętam że za czasów lg gt540

Dało się terminal emulatorem wgrać recovery posiadając tylko roota.

Sam kilka razy tak wgrywałem i działało.

Flashify próbowałem na Acerze i Tylko bootloopa tablet złapał

Może dalej da się przy pomocy terminala wgrać recovery?

Temat do zamknięcia, telefon uwalony. Wgrywałem recovery flashify ale po tym telefon wchodzi mi nonstop w download mode, nie mogę go uruchomić nawet w trybie z firmowym recovery. Żadne wciskanie klawiszy nie pomaga a że telefon ma uszkodzony port usb to chyba już nic z nim nie zrobię :unsure:

Próbuj może się jednak uda.

Ja miałem podobnie z HTC one s ze nie łapał wcale 3g.

I udało mi się go zrobić.

Póki się włącza i ładuje baterię to nadzieja zawsze jest.

Dlatego właśnie ja zawsze recovery wgrywam tylko przy pomocy komputera.

Bo te całe flashify i podobne aplikacje mogą załatwić telefon na amen

Raz tylko zbrickowałem LG gt540 podobną aplikacją.

Na szczęście udało się potem przy odrobinie szczęścia i samozaparcia go odratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Zacksu22 ja wgrywałes cwm na gt540 apka yasff2 cos tam, na 4 flashowania, tylko 1 brick xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Zacksu22 ja wgrywałes cwm na gt540 apka yasff2 cos tam, na 4 flashowania, tylko 1 brick xD

Poprawnie to wgrałem recovery na gt540 przy pomocy samego roota i terminal emulator.

Plik recovery.img

Na karcie pamięci.

Su w terminalu

I parę komend wpisałem i poszło.

Bo wtedy akurat PC mi padł.

Komend niestety nie pamiętam.

Ale szukałem wtedy w Google pod hasłami flash recovery with terminal emulator gt540

I znalazłem w godzinę.

Bodajże na xda (pewien już nie jestem bo było to w 2012 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hah, no wiadomo, a do autora tematu, nie pozostaje Ci nic innego jak naprawić te złącze usb w telefonie, tak czy inaczej by popsuło się na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gra nie warta świeczki, mam zastępcze telefony w razie czego :P Ten trend to był mojej żony ale że przedłużała umowę w playu to wzięła sobie galaxy core prime'a lte a tego przestała używać. A że to był muł za czasów jak go używała to pomyślałem że zobaczę jak będzie działać CM na nim, procedury już mniej więcej znam bo kiedyś wgrywałem CM'a na swojego starego galaxy mini ale tu jest ten problem z wejściem USB, wyłamał się a że mój brat na serwisie nie miał akurat takiego samego wejścia to wlutował trochę inne tak aby było tylko ładowanie i stąd brak możliwości podłączenia telefonu do komputera. Za 3 doładowania kończy my się umowa w plusie, przechodzę do play więc coś sobie wybiorę a że jestem świeżo po weselu to nie będzie to jak zwykle jakieś padło za 1 zł  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności