Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[HTC One M8] Niedziałająca karta WIFi "N"


sufur

Pytanie

Witam.

 

Mój problem polega na tym, że po instalacji jakiegokolwiek ROM'u opartego na CM 12.0 lub CM 12.1 wyłącza się karta WiFi w paśmie 5GHz.

Próbowałem wielu ROM'ów, ale z każdym jest to samo. Przy pierwszym uruchomieniu telefon wykrywa dostępne sieci w 5GHz i łączy się z nimi. Jednak po restarcie telefon widzi tylko sieci w paśmie 2,4GHz.

 

Mój HTC One M8 jest odblokowany i ma obecnie wgrane:

- CID-11111111

- HBOOT-3.19.0.0000

- RADIO-1.21.21331147A1.19_2G

- OpenDSP-v46.2.2-00564-M8974_F0.0811

- OS-4.16.401.10

- zdjęta flaga red

 

Na innych ROM'ach opartych na androidzie 5.0.x nie ma takich problemów, np ViperOne M8. Choć ostatnio zainstalowałem też w celu sprawdzenia ROM SkyDragon 5.1, który oparty jest na andku 5.1 i też w nim nie mam żadnych problemów z siecią WiFi 2,4GHz jak i 5GHz.

 

Ma ktoś jakieś pomysły jak rozwiązać mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czekać na updaty romu oraz dodawać ręcznie sieci>reboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A próbowałeś zmieniać kernele? Pod CM 12 może sprawdź.

 

Również sprawdzałem. Zresztą dziś od rana walczę z tym ustrojstwem. Próbowałem wgrać cm-12-20150625-SNAPSHOT-YNG4NAO09N-m8.zip i to samo. Po pierwszym uruchomieniu telefonu sieć jest wykrywalna. Mogę telefon uruchomić ponownie i nadal jest ok. Telefon wykrywa wszystkie sieci 5GHz w swoim zasięgu. Do pierwszej próby połączenia z siecią pracującą właśnie w tym paśmie. Telefon łączy się i jest ok, ale wystarczy, że się rozłączę... Od tego momentu sieci 5GHz przestają być widoczne....

 

Dziwna sprawa.

 

Teraz wgrałem ROM SkyDragon - Lollipop 5.1 i wszystko jest ok. Sieć na 2,4 i 5GHz działa dobrze.

Wychodzi na to, że na wszystkich ROM'ach opartych na CM, czy to 12.0, czy 12.1 nie działa poprawnie sieć w paśmie 5GHz....

 

Szukałem jakiegoś fixa, ale nigdzie nic takiego nie mogłem znaleźć. Nie wiem co by tu jeszcze spróbować zrobić? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo te romy są oparte na kodzie AOSP - dlatego występuje ten błąd. Trzeba zgłosić to do teamu CM, być może pogłówkują. Na dzień dzisiejszy nic nie wskórasz.

SkyDragon jest oparty na oficjalnym buldzie, więc tego błędu nie ma. I tu jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo te romy są oparte na kodzie AOSP - dlatego występuje ten błąd. Trzeba zgłosić to do teamu CM, być może pogłówkują. Na dzień dzisiejszy nic nie wskórasz.

SkyDragon jest oparty na oficjalnym buldzie, więc tego błędu nie ma. I tu jest różnica.

 

No to D..a. W takim razie czekam. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem podobny problem, to znaczy nie wykrywało mi żadnych sieci WLAN, pomógł reflash najstarszego stocka i od nowa postawiony cm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem podobny problem, to znaczy nie wykrywało mi żadnych sieci WLAN, pomógł reflash najstarszego stocka i od nowa postawiony cm

 

Hmm... Tego jeszcze nie próbowałem, ale spróbuję. Pytanie... Czy po wgraniu stocka zmieni coś w telefonie? Chodzi mi o root, bootloader, itd? Czy trzeba będzie od nowa bawić się w odblokowywanie i rootowanie telefonu?

 

I jeszcze jedno pytanie. Znalazłem na stronie HTC firmware stockowe 4.25.651.14. Masz może jeszcze dostęp do romu stockowego, po którym zaczęłą działać sieć WLAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Well... Ja mam LG :derp:

Ale jak chcesz, pogogluj sobie V10H p880 XD, a tak serio to przed wgraniem stocka musisz zablokować bt w Twoim HTC'ku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgrałem też ROM CM 11, żeby sprawdzić jak tam wygląda sytuacja i okazuje się, że jest podobnie. Co prawda sieć nie przestała działać od razu, ale po kilku godzinach, kiedy ze sklepu Google Play ściągałem programy. A więc problem ten występuje nie tylko w CM 12, ale też w 11. Niżej już nie schodziłem.

 

Ciekawe czy koledzy z CM wiedzą o tym problemie i dziwne, że wcześniej nikt nie miał takiego problemu. A może miał, ale nie zwracał uwagi na brak zasięgu WLAN 5GHz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zareportuj błąd, w cm bug reporter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności