Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2] CyanogenMod 11 - Samo usuwające się aplikacje i ich skróty po restarcie


Archie111

Pytanie

Witam wszyskich gorąco!

 

Na samym wstępie chciałbym przeprosić jeśli popełnie jakiś błąd, gdyż jestem nowy na forum a to mój pierwszy temat, proszę o wyrozumiałość :)

 

Kilka dni temu zainstalowałem cyanogenmod 11 na swoim ace 2 zgodnie z poradnikiem z tego forum (Tutorial [Galaxy Ace II] Jak wgrać/zainstalować ROM ?) z działu: Poradniki, Romy i Mody wstawionym przez Veeona. Zanim to zrobiłem maiłem oryginalny Stock Rom brandowany przez T-Mobile (JB 4.1.2) Cała instalacja przebiegła bardzo dobrze, tak więc system i Gappsy działają jak należy (działa z prędkością światła:) ) Jednak zauwarzyłem, że jak tylko uruchomie telefon ponownie, to po restarcie giną skróty i czasem aplikacje do nich jednak po kednym bądź kilku restartach ponownie wracają (same aplikacje) i działają poprawnie. Dodam, że w ustawiena/ pamięć wykazuje mi 2x pamięć wewnętrzną o pojemności całkowitej1,20GB(aplikacje zajmują 500mb) i 1,10GB(aplikacje zajmują277mb) zawierają chyba takie same dane, niewiem czy to normalne ale wole o tym wspomnieć. Wyczytałem w necie, że ten problem może być związany z brakiem partycji Swap na karcie sd ( karta Hama HD class 10) i jeśli nie tworzy się z automatu przy instalacji to nie zrobiłem jej sam.

 

Bardzo prosiłbym o pomoc dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zmień launcher, jak to nic nie da to zmień rom na ten od TeamCanijca bo Maclawa są zabugowane romy na Ace 2, co do pamięci

Masz pamięć wewnętrzną (sdcard0) i na aplikacje (data)

 Witam ponownie :)

 

Przetestowałem nowy launcher (Nova launcher) i niestety efekt jest połowiczny. Zmiana launchera faktycznie sprawiła, że skróty które normalnie po restarcie znikały są na swoim miejscu jednak w ramach testu pare razy pod rząd uruchomiłem ponownie telefon i w końcu dopadło go zniknięcie skrótów z pulpitu, aplikacji z menu, wykazu zainstalowanych apek w ustawienia/aplikacje/na karcie SD (standardowy launcher) i czarno białe skróty do apek, zniknięcie z menu, zniknięcie z wykazu zainstalowanych (Nova). Po kliknięciu w "zszarzałą" ikonke pojawił się komunikat "aplikacja niedostępna". Normalnie w tej sytuacji wystarczyło uruchomić ponownie telefon i wszstkie wracały ale teraz odmontowałem i ponownie zamontowałem karte SD i również podziałało. Więc wychodzi na to, że czeka mnie w najbliższych dniach ponowna instalka :P

 

Więc jeśli mógłbym, to proszę o wsparcie merytoryczne ponieważ mam kilka pytań co do zmiany CM11 na CM11 :) :

Zgodnie z poradnikiem Veeona pobieramy, wrzucamy na SD i wgrywamy:

  • Root
  • CWM Recovery v6.0.1.5
  • CyanogneMod 11.0
  • Gapps'y

to już mam po wcześniejszej instalce CM11 więc wychodzi na to, że nowo pobrany CM wrzucam na SD uruchamiam CWM i no właśnie co?? :P  tak jak w stockowym JB

robie wszystkie Wipe'y: Wipe Cache, Wipe Data potem "install .zip from sdcard",  oczywiście jeszcze Gappsy, REBOOT i już system stoi??  Prosiłbym jeszcze o polecenie jakiegoś romu CM11 i kompatybilnych z nim Gaapsów ponieważ wychodzi na to, że mój obecny od Maclawa ma faktycznie bugi :)

 

Wzajemnie :)

Polecam Ci byś rzucił okiem w poradnikach dla Ace 2, masz tam poradnik jak powiększyć pamięć na aplikacje do 2GB z groszem :)

Dziękuję za informacje napewno wykorzystam ten poradnik bo 2GB piechotą nie chodzi :D

 

Bardzo, bardzo Ci dziękuję i wszystkim którzy zechcą ewentualnie odpisać :)

 

PS: Przepraszam, że się rozpisałem (słowotoku ciąg dalszy) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmień launcher, jak to nic nie da to zmień rom na ten od TeamCanijca bo Maclawa są zabugowane romy na Ace 2, co do pamięci

Masz pamięć wewnętrzną (sdcard0) i na aplikacje (data)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście że tak :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wzajemnie :)

Polecam Ci byś rzucił okiem w poradnikach dla Ace 2, masz tam poradnik jak powiększyć pamięć na aplikacje do 2GB z groszem :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patrzebny Ci tylko rom i gaapsy

Bo po wgraniu jakiego kolwiek custom romu wgrywa Ci sie takze cwm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aha no i fajnie :)  A Wipe Cache i Wipe Data to oczywiście też musze wykonać prawda? I dopiero Rom i Gaapsy? :)  a partycja swap na SD sama się utworzy czy muszę w to ingerować?

 

Pytania wyżej już nieaktualne :P

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Bardzo prosiłbym o zamknięcie tematu gdyż problem został rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności