Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy N9005] Duży drenaż baterii i brak HD Voice


Barif

Pytanie

Witam serdecznie,

To mój pierwszy post, więc po pierwsze witam wszystkich. Wczoraj po tygodniu czytania poradników i oglądania filmów na YT, wykonałem Roota i wgrałem TWRP oraz CyanogenMod 12.1 do swojego ponad rocznego Note 3 9005. Zawsze chciałem sprawdzić czym jest tak zachwalany CM oraz uwolnić możliwości a w szczególności automatyczne włączanie i wyłączanie trybu samolotowego, co było zawsze bardzo przydatne w dawnych Android'ach gdzie można to było zrobić bez roota.

 

Telefon działa bardzo dobrze. Nic się nie wiesza, nawet aktualizacje CM wgrywają się automatycznie po restarcie (tu musiałem zastąpić Recovery na TWRP). BARDZO dużo rzeczy w CM mi się podoba (PRĘDKOŚĆ!) wyliczać nie będę bo przewaga jest oczywista dla Was zaawansowanych użytkowników. Mam jednak 2 problemy.

 

1. Nie działa funkcja HD Voice - czyli krystaliczna jakość połączeń. Na stockowym sofcie zawsze działało, teraz jakość rozmów drastycznie spadła. Czyy CM 12.1 nie obsługuje tej funkcji a może to wina ROMu?

 

2. Bateria wyczerpuje się w dramatycznym tempie. Jak telefon jest wygaszony wszystko jest OK. Jeśli zacznę coś robić zaczyna się odliczanie i procenty spadają w oczach. Programów mam mniej niż na stocku. Google Now wyłączone, ekran sam dostosowuje nasycenie i podświetlenie. Procesor chodzi już od 300 MHz, ale jak mówię to dzieje się tylko przy WŁ ekranie. Nie mam pomysłów.

 

Jakieś rady? Nie jestem ekspertem wielu rzeczy nie wiem, może macie rozwiązanie tych dwóch problemów?

 

twrp-2.8.7.0-hlte-4.4.img

cm-12.1-20150625-NIGHTLY-hlte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pewnie coś nawymyślałem, bo jestem w tym początkujący - nieważne. :) Czyli mysi być custom recovery do CM. Dzięki za wskazówki. Mam nadzieję, że bateria się poprawi. Pozdrawiam :)


Przepraszam za post pod postem. ALE TO WAŻNE! Mam dwie wiadomości. Zła i BARDZO DOBRA. Zła jest taka, że niestety wczorajsze sugestie nie rozwiązały problemu. Mimo wszystko dziękuję! Jednak udało mi się przed chwilą znaleźć rozwiązanie. FILM PONIŻEJ:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ad1.Funkcja HD Voice jest zależna od sterowników, sterowniki aosp nie posiadają tejże funkcji lub musisz czekać na aktualizacje

ad2.Wyłącz funkcje wybudzania ekranu, oraz zmień zarządce cpu na ondemand, jak dalej problem będzię się powtarzał to musisz czekać na aktualizację


rzuć tu okiem

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2963-podstawowe-zasady-u%C5%BCytkowania-baterii-do-laptopatelefonu-kalibracja-baterii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

te wybudzanie znajdziesz w opcjach ekranu, a tego zarządce znajdziesz w opcjach wydajności, jak masz odblokowane uprawnienia developerskie i nadal tego nie masz pobierz sobię No Frills CPU Controll aplikacje i przez nią ustaw zarządce na ondemand, najprawdopodobniej masz na interactive,

 

taka zaleta tego forum, szybka odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodziło o "Dwukrotnie dotknij aby uśpić"? WYŁĄCZYŁEM Dzięki!

Znalazłem: Zarządca I/O mam: noop/deadline/row(TO ZAZNACZONE)/cfq/test-iosched. Oraz opcja niżej "Ustaw przy starcie" jest NIEAKTYWNE. Jak to ustawić wg. Ciebie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zarządce CPU, a zarządce I/O nie zmieniaj

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście że rom ma wpływ na długość pracy na baterii

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój ROM to twrp-2.8.7.0-hlte-4.4.img czy polecasz jakiś inny - sprawdzony pod tym względem (praca baterii), czy trzeba testować bo różnie się zachowują? Używam twrp-2.8.7.0-hlte-4.4.img bo na nim działa mi automatyczna aktualizacja, na poprzednim był błąd. I od razu pytanie czy jak ręcznie wgram następną aktualizację 12.1 Nightly poprzez Odina to utracę ustawienia i programy? A może wrócić do stockowego romu i zostawić Root oraz CM 12.1 da się tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

recovery masz twrp bla bla bla...

Cyanogenmoda nie wgrasz przez odina,

nie bardzo Cię rozumiem, chcesz mieć stocka i cyanogenmoda jednocześnie? :D jeśli jakiś developer ugotował custom recovery z funkcją multiboot to jest to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Się zrobi poradnik na podstawiie tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Działa doskonale (testuje cały czas) - bateria stoi w miejscu jak zaczarowana! :-) Ten programik pozwolił mi powyłączać lokalizację i usypianie również w innych programach jak FilmWeb czy Poczta Yahoo (która u mnie jest tylko awaryjna) to wszystko sprawia, że naprawdę lokalizowanie jest minimalne. Cieszę, się że mogłem się tym podzielić. Mam też kolejny problemik, ale założę do tego nowy temat. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)

Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności