Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S5] Kamera + głos


Hubert J_22408

Pytanie

Witam

 

Mam już jakiś czas CM12 (5.1.1 nigtly) na swoim S5, i ogólnie stabilność się poprawiła ale zawsze jest jakieś "ale":

 

- aplikacja kamery w CM to jednak nie to co ta z Samsuga

 

Po 1 ta z CM zdecydowanie gorzej radzi sobie z wybieraniem ostrości, nie ma możliwości wyboru miejsca zapisu na karcie SD, nie możliwości robienia zdjęć/filmów w rożnych kolorach, odcieniach (ok w samsugowej też nie ma ale są tam też inne ciekawe tryby których w ogóle nie ma w tej googlowskiej).

Odnoszę wraże że wybieranie ostrości w tej mniejszej kamerze na zasadzie automatycznej ostrości na twarz też jest dużo lepsza.

 

Po 2: odnoszę wrażenie że barwy przy aplikacji samsungowej też są lepsze, żywsze, bardziej naturalne.

 

- nagrywanie głosu

 

No tu już jest totalna padaka... (nie wiem czy to wina CM czy samego modelu tel bo jest on ogólnie zdecydowanie cichszy niż S4), ale testowałem swój na CM z S5 kolegi i nagrany głoś na dworze aplikacją "voice recorder" jego tel był dość głośny i wyraźny, a u mnie ledwo słyszalny i jak by ktoś szeptał (zaznaczam że all voice settings w obu tel były na high).

 

Nie wiem czy te problemy to kwestie sterowników, nowszego adroida 5.1, ale jak widać samego telefonu nie. Powoli zaczynam się skłaniać do przejscia na oryginalny soft.

 

Nie po to wydawałem x kasy by mieć problem z zawieszającą się kamerką gdy jest mi potrzebna bądź nagrywaniem głosu ktory potem jedynie na słuchawkach lekko słyszę.

o

Nie mam tu zarzutów do twórców CM bo wiadomo że robią kawał dobrej roboty (inaczej bym go nie wgrał), jednak odczucia są jakie są.

 

Jestem ciekawa waszych opinii. Może jest to w trakcie poprawiania? Może coś źle robię?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

 

Nie po to wydawałem x kasy by mieć problem z zawieszającą się kamerką gdy jest mi potrzebna bądź nagrywaniem głosu ktory potem jedynie na słuchawkach lekko słyszę.

 

Twoja umowa gwarancyjna obejmuje "JEDYNIE" oryginalne firmware od samsunga - i tu możesz mieć takie sugestie co do telefonu, niekoniecznie do zmodyfikowanego kodu AOSP. 

 

Jedynym wyjściem jest aktualizacja. Musisz czekać, tu developerzy działają. Zauważ, iż Google co chwila wydaje aktualizacje, teraz zapowiada "M" - to tez nie pomaga. A tworzenie firmware trochę trwa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no oczywiście ze pisanie softu trwa... Mam nigtly wiec widze postępy ogólnie w stabilności systemu i czytam wpisy co zostało zmienione... czasami coś tam do kamerki tez nowego wchodzi w kwestii stabilnośći jednak w kwestii dokładniejszego i szybszego wyboru ostrości a tym bardziej w kwestii głośności odtwarzanego dzwięku i jakości nagrawynia do dobrych kilku jak nie kilkinastu updatow chyba nie wiele się w tej materii zmieniło, przynajmniej ja tego nie zauważam, i nie wiem czy jakies prace nad tymi problemami trwają bo zmiany w stabilności systemu odczuwam. Dodatkowo irytujący jest fakt że kolega miał 4.4.4 ja mam 5.1.1 i jemu chodzi lepiej :/

 

A co to jest to "M" od Google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm... jak chcesz lepszej stabilności i niezawodności wgraj sobie stocka po usprawnieniach,

a adnroid M to nazwa kodowa najnowszej wersji androida, następne wydanie po 5.1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To też zależy od buldu. Ja jadę na ressoruction remix (tobie też polecam ten rom) ostatnio z aktualizacją nie działa mi Video. Nie mogę odtworzyć żadnego filmu. To są właśnie poprawki od google.. Developerzy je dorzucają do romów i nie zawsze sprawdzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy coś wiadomo abys w stocku do S5 była ta aplikacja "fish costam" co pozwala samsungowi monitorowac i sterować telefonem bez wiedzy użytkownika?

 

Poza tym tak naprawdę jak sadzicie ... lepszy jest 4.4.2 czy jednak 5.0?

 

właśnie tak na marginesie sprawdzałem stockowe romy do S5 (T-mobile ) i wyszło że mam też do dyspozycji własnie 4.4.2. Nie wiem który lepszy, aż tak wnikliwie nie znam się na zaletach i wadach nowego Lolipopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

lizak chodzi na środowisku art, co w teori apki mniej ramu zjadają i pare poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie w teorii... Na S4 miałem CM11 i zrzerał mniej ramu niż CM12 na S5 ... więc w praktyce to dziwnie wygląda ale sprawdzałem dość dawno ... może teraz jest inaczej

 

Powiedzcie mi proszę:

 

Jeśli miałem tel z T-mobile (Polska) to stockowy ROM powinienem wybrać z etykietą T-Mobile czy XEO? 

Jak chciałem wybrać CM12 dla T-Mobile.to mowili mi że nie bo to na USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Hubert J_22408 tak, z tym custom romem pod s5 od t-mobile to chodzi o to w tym, że jest to na wariant amerykanski, a stock xeo możesz spokojnie wgrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności