Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2] Wgranie nowego ROM'u


gh0st

Pytanie

Witam,

planuje wgrać nowy ROM. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, jedynie aktualizację przez Samsung Kies, co jedynie pogorszyło sprawę (nie widzi całej pamięci). Aktualnie mam JB 4.1.2. Myślałem o CM'ie. 

Pytanie czy ten temat jest w miarę aktualny:

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2542-galaxy-ace-ii-jak-wgra%C4%87zainstalowa%C4%87-rom/

Czy mogę się zastosować do tego poradnika mimo tego, że nigdy wcześniej nie robiłem żadnych tego typu operacji (rootowanie, czy coś?) poza Samsung Kies Update.

 

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Link wygasł z tematu do CM'a 11. Mogę wgrać to, co polecił Pelikan (10.2) według instrukcji z tego tematu? :)

 

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2542-galaxy-ace-ii-jak-wgra%C4%87zainstalowa%C4%87-rom/

 

 

btw po instalacji zrobić wszystkie wipe'y z recovery?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak możesz, robisz potem wipe /cache /data dalvik i wgrywasz gaapsy pod cm10.2 ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem też dosyć fajny kernel jakim jest ChronoKernel

Jak na razie testuje na CM11 i spisuje się bardzo dobrze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy połączeniu USB nie mam dostępu do zawartości telefonu, widzi tylko pamięć SD, ale po wejściu w nią nie wyświetla zawartości. 

 

Tak samo w telefonie, jestem na sdcard i nie mogę przejść na pamięć wew. :x

W CM'ie wyświetla brak pamięci zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamieścisz jakiś screen ? 

 

Jak podłączysz telefon na CM'ie do komputera za pomocą kabla USB to wyświetla CI się, że nie rozpoznano urządzenia USB ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W załączniku screen - niby pokazuje, że coś tam jest zajęte, ale po wejściu nie pokazuje nic (tak samo na telefonie). Przy próbie wejścia w aparat pokazuje -> "Brak pamięci zewnętrznej". Przy próbie odtworzenia karty bezpośrednio przez komputer, pokazuje, że aby użyć karty, trzeba ją sformatować (niestety, windows zwraca komunikat że nie można dokończyć formatowania).

Nie mam nic takiego, że nie rozpoznano urządzenia.

W recovery przy próbie montowania:
/storage/sdcard0 - Error mounting

/storage/sdcard1 - no errors


@EDIT: 
Udało się coś zorganizować i teraz widzi pamięć urządzenia, ale karty SD wciąż nie (to znaczy widzi ją w Ustawieniach -> Pamięć), ale nie mam jak się do niej dostać przez Mendedżer plików.

 

@EDIT2:
Zmieniłem, aby jako pamięć główna była karta SD. Teraz działa normalnie, co nie zmienia faktu, że przez podstawowy menadżer plików widzę tylko kartę SD, nie widzę pamięci urządzenia. Zainstalowałem apkę 'ES File Explorer' który wówczas ładnie widzi kartę pamięci i pamięć urządzenia. :) 

Na razie dalsze testy... 

post-65810-0-27076700-1435078657.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc tak, karta sd jest pod adrrsem /storage/sdcard1

Lub /mnt/sdcard1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takie błędy się naprawia.

TYLKO nie ma oficjalnego wsparcia, nie będą takie romy wychodzić codziennie (jak w przypadku innych modeli)

Polecam rozejrzeć się nad innymi romami opartych na CM12 lub na AOSP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zobacz jak będzie działał ten Minimal Rom by Judas77, on działa na stocku :) 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2334251

Fajny romik i szybko chodzi :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na razie zostanę przy CM'ie, podoba mi się design. Przetestuje go w pełni. ;)

 

Dzięki za propozycje, Patryk. Pewnie będzie jako pierwsza, gdy CM się znudzi. 

 

I dziękuje wszystkim za cierpliwość i udział w wątku. Będę starał się na bieżąco informować, co tam ciekawego się dzieje z moim galaxym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności