Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2] Wgranie nowego ROM'u


gh0st

Pytanie

Witam,

planuje wgrać nowy ROM. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, jedynie aktualizację przez Samsung Kies, co jedynie pogorszyło sprawę (nie widzi całej pamięci). Aktualnie mam JB 4.1.2. Myślałem o CM'ie. 

Pytanie czy ten temat jest w miarę aktualny:

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2542-galaxy-ace-ii-jak-wgra%C4%87zainstalowa%C4%87-rom/

Czy mogę się zastosować do tego poradnika mimo tego, że nigdy wcześniej nie robiłem żadnych tego typu operacji (rootowanie, czy coś?) poza Samsung Kies Update.

 

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No wiesz jest różnica, bo jest pamięć ROM, pamięć RAM , pamięć sdcard (esternall/ internall)

 

To wina romu, spróbuj zainstalować cm-a to powinno się polepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podczas wchodzenia w tryb Recovery pojawiają się jakieś błędy:
 

E:failed to mount /data (Invalid argument)can't mount '/data' (Invalid argument)

Zapewne przez to, że telefon jest szyfrowany i on nie może zamontować ? Mam zignorować ten komunikat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapewne uszkodzenie kości pamięci wewnętrznej. Spróbuj wgrać przez odina stocka 4.1.2 dla Rosji (Odblokowana pamięć RAM do 624mb  i 3 plikowy rom z plikiem PIT) wgraj roota, tymczasowe cwm i cyanogena. Może ten błąd jest spowodowany tym, że coś podczas aktualizacji poszło coś nie tak i rozwaliło partycje

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie to było kilka miesięcy temu robione (ta aktualizacja przez Kiesa) i jako tako problemów z funkcjonalnością telefonu nie odnotowałem. Normalnie instalował aplikację ze sklepu Google, normalnie zapisywał zdjęcia itd.

No to ładnie się skomplikowało wszystko (w sumie to się pogubiłem -_-?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zainstaluj ten rom: 

http://rapidgator.net/file/3341ee3df037e4e9f7a25f1463594dc8

przez odina oczywiscie

roota znajdziesz na forum jak i cwm

cyanogena znajdziesz tez na forum, wystarczy poszukac :) 

Miłej zabawy :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja używałem 1.85 :P

nie zapomnij zrobić wipe po każdym wgraniu romu, a co do zwiększenia pamięci ram, nie musisz wgrywać ruskiego JB, wystarczy Ci jeden mały pliczek, zobacz w poradnikach dla Ace 2, znajdziesz tam nawet poradnik pozwalający zwiększyć Ci pamięć na aplikacje do 2.XGB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do aplikacji zmienialo sie jeden plik i mialo sie karte pamieci jako pamiec sd do aplikacji ;) a co do tej pamieci ram to nie slyszalem, zeby byla aplikacja :) ogolnie przechodząc z 2.3.X na 4.1.X trzeba wgrać 3 plikowy rom, bo można uwalić telefon, nie chce wprowadzać w błąd, ale chyba są ułożone inaczej partycje, czy coś ? I przestroga dla autora - NIe wgrywamy Cyanogenmoda na 2.3.6 :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Patryk Szkudlarek Więc tak, powiem Ci jak ja to zrobiłem,

wgrałem JB XEO jedno plikowy na asa, kiedy się uruchomił zrobiłem tak jak tu

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1151-galaxy-ace-2-cwm-recovery-6-gt-i8160/

potem jak tu

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4384-samsung-galaxy-ace-2-i8160p-624-mb-pami%C4%99ci-ram-na-ka%C5%BCdym-romie-opartym-o-jb/

potem wgrałem cm10.2, następnie zrobiłem tak http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4373-samsung-galaxy-ace-2-gt-i8610-jak-powi%C4%99kszy%C4%87-pami%C4%99%C4%87-na-aplikacje-bez-app2sd-itp/

i znów wgrałem cm10.2 i gaapsy aroma do cm10.2 i wgrałem tylko sklep i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ja bratu wgrywalem 4.1 oficjalnego, zeby mu wgrac cyanogena, to jednoplikowy uceglil fona :D musialem 3 plikowego :D ale tak jak napisaleś to procedura w takim skrocie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bo nie zrobiłeś wipe, aczkolwiek pierwsze uruchomienie trochę musi potrwać, w końcu re partycjonuje się pamięć telefonu,

ojj nie chciej wiedzieć co ja robiłem z swoim asem xd ile on flashowań zaliczył xD

Dobra, koniec off-topa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po wgraniu tego ruskiego ROM'u (jednoplikowy), od razu zrobić roota i cwm oraz przejść do instalacji CM'a czy wracać na XEO przed tym? 

@edit:
Przepraszam Panowie, że nie jestem tak biegły, ale zagubiłem się w wątku. Czyli jakie jest najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji? Aktualnie mam 4.1.2 (które było zaktualizowane przez Kiesa z 2.3.6) - nigdy nie bawiłem się w rooty i odiny. Co teraz? Zastosować się do instrukcji z tematu: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2542-galaxy-ace-ii-jak-wgra%C4%87zainstalowa%C4%87-rom/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Wgrywam to pierwsze przez "apply update from ext storage" - niby wchodzi, pojawia się menu CWM, ale po restarcie wraca stare "recovery menu".
Odnośnie punktu drugiego, który odblokowuje pamięć RAM:
"Instalowanie Modyfikacji V1 via cwm (wymaga dostępu do roota oraz zainstalowanego busybox'a i CWM recovery):"
roota, którego nie ma i BusyBoxa (?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc tak, te cwm to tymczasowe recovery, wgraj je i potem to, co do roota i busyboxa hmmm... Spróbuj bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ryzykowałem, zrobiłem roota i wrzuciłem to 624MEM przez cwma. Teraz ładnie widzi 624 M.  B) 
Myślę, że na dziś koniec atrakcji. Jutro może pobawie się z wgrywaniem ROM'u. A międzyczasie zapytam jeszcze: tam poleciłeś inne ROM'y - procedura wgrywania jest ta sama? Są wydajniejsze/mniej bugów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo to tymczasowe CWM, które nie nabija licznika :) w ten sposób można wgrać cyanogena bez nabijania licznika flashowan, a co za tym idzie nawet jak by poszedl na gwarancje, wgrywasz stock i nic nie widac, by bylo grzebane :)

 

Romy bazujące na stocku mają najmniej bugów (o ile je mają). Co najwyżej łatają błędy producenta, ja osobiscie polecam Rom Minimal Rom By Judas77, świetny rom bazujący na stocku, zero śmieci producenta itp. Działa szybko a co najważniejsze stabilnie :) 

Edytowane przez Patryk Szkudlarek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nachodzi teraz kolejny problem, próbuje zainstalować aplikacje (24 mb) i wyrzuca błąd, że brak miejsca na dysku. Spojrzałem na pamięć urządzenia, a tam jest:
Pamięć łącznie: 1,2 GB

Aplikacje: 891 MB

Dostępne miejsce: 151 MB 

W czym więc jest problem?  :D Z tym do czego nawiązywaliście wcześniej, uszkodzenie systemu plików lub "wewnętrznej pamięci" (:-x) ?

Jeszcze mi się przypomniało, że po aktualizacji przez Kiesa - nie robiłem żadnych wipe'ów, warto to wykonać teraz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wipe to reset do ustawien fabrycznych, wykonaj go;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wipe data/factory reset usuwa aplikacje, a co do pamięci - nie patrzy się ogolnie do ogolnej pamięci, tylko do aplikacji, bo tam się instalują aplikacje, zainstaluj cyana, i zobacz jaka bedzie roznica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności