Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S3] Jak zainstalować nowszą wersje Androida?


tomaszkops2

Pytanie

Witam.

Od jakiegoś czasu telefon strasznie zamula i pomyślałem, że dobrze by było zrobić jakiś upgrade... Z tym, że sprawa jest taka,iż zielonego pojęcia o tym nie mam i prosiłbym o poinstruowanie mnie co i w jakiej kolejności mam pobrać/ zainstalować. Jedyna zastrzeżenie jest takie, że nie chce tych wszystkich niepotrzebnych śmieci od samsunga i aby aparat działał:) im nowszy android tym lepiej(chyba?)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • 0

Dzieki:) jutro sprobuje to ogarnac bo juz nie moge sie polaczyc z kongo root...;/


Mam mały problemik...pobieram właśnie ArchiDroid ale on zajmuje  597 mb a jestem w posiadaniu karty 512 tylko. Czy karta sd jest niezbedna do instalacji roma?? Jeżeli nie to jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

możesz wgrać poprzez adb sideload,

bądź wipe'y zrobić dopiero po wgraniu romu i gaapsów

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to w jakim folderze zapisac tego archidroida?? i gdzie to pozniej znalesc?

w recovery  mam takie opcje:

reboot system now

apply update from ADB

apply update from external storage

wipe data/factory reset

wipe cache partition

apply update from cache


ciezko to ogarnac za pierwszym razem...


probowalem przez adb ale nie poszlo... na telefonie  wyskoczyl blad jakis

 

E:signature verification failed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz roota pobierz apke room manager(do cwm) badz twrp manager(dla twrp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem od poczatku czyli:

1 wgralem roota, poszlo ladnie

2 wrzucilem  PhilZ Touch 6.x  z tym ze 3 linijki byly na czerwono... mozliwe ze za pierwszym razem bylo tak samo tylko nie zwrocilem uwagi bo tel od razu sie restartuje

3 tsk czy siak zrobilem ten adb sideload i znowu to samo

na kompie tak to wyglada

 

http://prntscr.com/77mmig

 

A co to sa  cwm i twrp i jak sprawdzic ktore mam?? :)

 

Sorki za takie pytania banalne...


w google play sa 2 apki rom manager... jedna z ikona kapelusza i zebatki w tle, druga z zielonym ludkiem androida i niebieskim tlem... ktora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ta z kapeluszem,

Cwm wyglada prawie jak zwykle recovery, z tym że przez nie wgrasz custom romy a przez e3 nie

A twrp wyglada bardziej jak aplikacja na telefon xd cale dotykowe

Btw ss'y dajemy jako zalacznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@tomaszkops2 - Jak masz roota to włączasz Odina 3.07, pobierasz recovery w formacie .zip.md5 (chyba), wybierasz je w oknie PDA, oznaczasz Re-Partition, ma być tylko A. Reboot, włącz telefon w tryb download i klikasz start. masz recovery i instalujesz cyana, i wipe nie usunie Ci paczek z systemem i gappsami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no nie ogarniam tego za bardzo... ostatnio mam sporo pracy i nadgodzin i trochę brak czasu na czytanie wszystkich poradników. Mam na kompie odina 3,04, taki może być?? i gdzie pobrać to recovery w takim formacie??

A może znalazłby się ktoś kto pomógłby przez skype'a?? W środę kupię kartę pamięci więc może to trochę ułatwi sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego jak nie masz czasu to nic nie rób.

Nikt za ciebie tego nie zrobi.

Nie po to tworzymy tematy, aby taki leń, który usprawiedliwia się brakiem czasu (efekt fałszywego zdarzenia- tak się nazywa to w psychologi) szedł na skróty.

 

Ty masz samsunga, to nie jest ciężkie. Bez przesady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@NeoCM

Nie mam czasu i robię to bo chce telefon przyśpieszyć i w końcu, z Twoja pomocą czy bez, to dokończę ...

Oczywiście, że nikt nie zrobi tego za mnie a to,że poprosiłem o pomoc nie oznacza iż tak będzie. Gdyby wszystko szło gładko to już dawno by się udało a niestety nie zawsze jest z górki i tylko root poszedł bez problemowo to przy każdym kolejnym kroku wyskakują jakieś błędy, który uniemożliwiają  postęp. 

A co do mojego lenistwa nie masz prawa się udzielać skoro nie masz pojęcia jak wygląda mój dzień...

Reasumując, jeśli jest ktoś chętny do pomocy, byłbym wdzięczny. 


Edit:

W końcu udało mi się zainstalować  tego Phis touch recovery z tym, że troche inaczej:

             Przez room manager  zainstalowałem clockworkmod recovery, a przez niego philz touch recovery. mam nadzieje, że to się nie będzie ze sobą gryźć??

Teraz pytanie jak wgrać tego ArchiDroida przez odina? Jeżeli się da to gdzie pobrać w odpowiednim formacie??

 

Edit 2: 

Udało się, teraz zostało ogarnięcie aplikacji tylko:)

Rzeczywiście chodzi o niebo lepiej, ładuje się wszystko momentalnie.

Dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności