Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Navon Mizu M502] Dyskusja na temat telefonu


Beataaa90

Pytanie

Witam [emoji4]

Czy posiada ktoś z was telefon marki Navon Mizu? Nie koniecznie model M502.

Bardzo ciężko znaleźć jakiekolwiek polskie forum gdzie ktos poskada tego typu marki smartfona.....

Jeśli już się znajdzie taka osoba to mam pytanie w sprawie baterii oraz wejścia do portu ładowania. [emoji780]

Jestem posiadaczką od kilku miesięcy owego smartfona i żaden z poprzednich tak mi nie pasował jak ten!!! Jest po prostu dla mnie idealny. Tylko problem w tym, że wejście na kabel ładowarki zrobił sie tzw "luźny" sądzę że to jest jakiś kabelek odlutowany lub go szlak trafia. Muszę się namęczyć w odpowiednim ustawieniu telefonu tak, żeby kabel się dobrze dopasowal i zaczął ładować. Zdaje sobie sprawę z tego że i tak czeka mnie pójście do serwisu, aby naprawić tą usterkę, ale nagle bateria tez zaczela wariowac i potrafi ze 100% w ciagu 2h użytkowania nie non stop na Wi-Fi spac do 5% [emoji779] [emoji54] [emoji53] [emoji52] wcześniej trzymala dobra dobe z włączonym Wi-Fi 24h. Czy bateria jest juz na wymarciu i trzeba ją wymienić [emoji780] [emoji779] moze te problemy z portem ladujacym są te cyrki [emoji780] [emoji779]

Nikt z was nie mial takiego problemu, ale posiada Navon Mizu to i tak proszę. Odezwijcie sie kochani [emoji6] możemy sobie wzajemnie pomóc i doradzić w tej marce. Dziwi mnie fakt że nie ma posiadaczy tego swietnego węgierskiego smartfona [emoji25]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

hmmm... końcówka do ładowarki jest oryginalna od tego modelu?

co do baterii, wykonaj kalibracje baterii, u nas na forum znajdziesz, co mg jeszcze z bateria poradzic, wloz kawalek papieru miedzy bateria a telefonem

jednakże fakt Twoje przypuszczenia z portem a bateria mogą być prawdziwe (tzn przewody się stykają w złączu i bateria zaś świruje) ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki Wielkie chłopaki za pomoc,ale niestety to wejście USB jest do wymiany [emoji30] [emoji36] lekko je dotknęłam patyczkiem, zeby wyczyścić i całe się rusza... Dlatego też ładowarkę do telefonu muszę wkładać pod kątem żeby się ładował. [emoji19]

Tylko ciekawi mnie fakt jak uszkodzony port ladujacy Usb ma wpływ na funkcjonowanie baterii... ???!!!W smartfonie dość często się zdarza że zamiast ładować potrafi doładować do 15% i nagle leciec w dol, rozładowuje się do 1% lub zatrzumuje sie na 5% i pomimo informacji, ze tel sie laduje to stoi w miejscu i ani rusz...

Jak bateria jest ladowana w innym smartfonie to nawet kabel z wtyczka o niskim napięciu ładuje ją bez problemu....

Miernikiem prądu sprawdzalam przy 100% i jest faktycznie tyle V ile powinno być...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może jej nie doładowywać. Jak sama wiesz USB służy nie tylko do ładowania. Widocznie magistrala od tego jest akurat uszkodzona i tu masz problem. 

Musisz iść do serwisu i zapytać się co z tym zrobić.. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności