Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG Swift G] Problemy po aktualizacji CyanogenMod 12


Andrzej Koza

Pytanie

Witam

Zainstalowałem CM12 na swoim LG swift G na początku były grubsze problemy ale przy ostatnich aktualizacjach jest już lepiej aktualnie mam 12.1-20150503-nightly-e975.

Poblemy które nadal istnieją:

1. podczas wybierania głosowego czy lokalizacji czy pisania smsów głosowo podczas nawet niewielkich odgłosów zewnętrznych nie działa, jeśli jest cisza działa. wcześniej na oryginalnym romie kitkat działało malinowo nawet podczas jazdy samochodem można było wybrac głosowo nową lokalizację bez problemu

2. nie mogę zainstalowac żadnego call recordera który by działał

 

Poza tym działa raczej wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Raczej to mankament cm'a musisz czekac na update bulidu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponuję ci zainstalowanie którejkolwiek stabilnej wersji Systemu CM, jeżeli dalej będą problemy poszukaj innych romów na podstawie CM :) czasami mają częstsze aktualizacje co wiąże się z mniejszą ilością obsługiwanych modelów Urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja ściągam zawsze romy z https://download.cyanogenmod.org/?device=e975właśnie wgrywam rom z dzisiaj

niestety jak chciałem znaleźć rom stabilny CM z kitkata to też mnie na tą stronę przekierowywało. A snapshoty nie chcą mi się wgrywać (nie potrafię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bootloader mam

Product name - mako

variant - mako 32gb

ht version - rev11 (64)

bootloader version - makoz10f

 

recovery

teamtwin

team win recovery project v2.6.3.0

 

wszystko się ładuje jak należy po zoptymalizowaniu aplikacji ufoludek miga przez 30 minut i miga wciąż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przepraszam za głupie pytania (jestem początkujący) ale czy TWRP mogę zainstalować jakiekolwiek znajdę w necie czy musi być pod model telefonu, nie pamiętam skąd mam to co teraz mam zainstalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musi być pod model telefonu. Tu jest link do recovery, ale nie ma pliku do pobrania.. chyba usuneli z google http://forum.xda-developers.com/optimus-g-intl/orig-development/recovery-twrp-2-8-0-1-touch-recovery-t2877475

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

piszą że z tą wersją co mi podałeś są problemy na e975 http://forum.xda-developers.com/optimus-g-intl/orig-development/recovery-twrp-2-8-0-1-touch-recovery-t2877475/page2

 

ta wersja którą mam z cm12 działa ok, chociaż nie mogłem np xposed framework zainstalować, może to faktycznie trzeba poszukać działającego recovery nowszego


podkusiło mnie i zmieniłem recovery na nowsze i tak przetestowałem:

2.6.0.0
2.6.1.0
2.6.3.0 - ok
2.7.0.0 - nie działa
2.7.0.1
2.7.1.0
2.8.0.0 - nie działa
2.8.0.1 - nie działa
2.8.1.0 - nie działa
2.8.3.0 - nie działa

 

z tym że teraz już po wgraniu z powrotem 2.6.3.0 tyle że przez programik TWRP ze sklepu googla nie działa, wyświetla jakiś dziwny błąd.

Wcześniej wersję 2.6.3.0 wgrywałem przez Project FreeGee ale teraz już nie mogę wgrać go ponownie.

Nie wiem co zrobić, nawet nie wiem jak powrócić do jakiego kolwiek działającego Recovery, nie jestem do niego przywiązany mogę zmienić na inne ale również tego nie potrafię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uruchom w trybie bootloader i poprzez fastboot

(fastboot flash recovery recovery.img) wgraj np PhilZ recovery ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodam, iż zwróć uwagę aby nazwa recovery (które pobierzesz) miała nazwę recovery.img, jeżeli ma inną to zmień ją.

 

----

 

Jest problem z recovery na ten telefon, ma teraz słabe wsparcie. Praktycznie obumiera. Dlatego trzeba szukać tego działającego recovery. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mocno walczyłem ze zmianą recovery ale tylko ori cyanogenowe działa które nie ma backupu albo ja nie potrafię znaleźć i ta wersja o której pisałem 2.6.3.0

testowałem też inne recovery już nie pamiętam jakie ale jakoś działało za pomocą żadnego recovery nie udało mi się uruchomić xposed framework (potrzebuję go do wgrania call recorder).

 

xposed udało mi się bez problemów uruchomić na cm11 ale niestety call recorder również nie działa

 

Póki co mam CM 12.1 z 18.05.2015 w którym naprawiono wybieranie głosowe ale niestety dalej call recorder nie działa,

oprogramowanie to w porównaniu z seryjnym kitkatem 4.4.2 podczas kiepskiego zasięgu nie zjada na potęgę baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Andrzej Koza co do xposed, nie wgrywaj na razie bo na cm12.1 jak i cm12 (5.0 i 5.1) jest w wersji bardzo nie stabilnej, część modułów działa, a część może Ci zrobić bootloopa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pelikan dzięki za info. Już i tak próbowałem xposed z uporem maniaka i nie udało mi się tego uruchomić. Poczekam na wersję działającą


jest kolejny problem w tym momencie jadę na wersji 12.1-20150609-NIGHTLY-e975 bo każda nowsza jest skaszaniona i nie wykrywa mi karty sim, tzn pojawia się komunikat brak karty sim, wykrywa ją, łapie zasięg po czym zasięg zdycha i znowu informacja że brak karty sim, po 2015 06 09 były akturalizacje praktycznie codziennie i każda jedna ma ten sam problem - nie wykrywa karty sim.

Gdzie można zgłosić taki problem (do góry) bo być może nawet nie wiedzą, że problem istnieje. Pisałem w komentarzach przez apkę CM Downloader jak i przez funkcję zgłoś błąd która wysyła maila o wadze ok 14MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności