Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia M] Pytania początkującego


Piotravgx

Pytanie

Witam, posiadam telefon Xperia M (c1905) z Android 4.3 i chciałbym wgrać na niego cyanogenmod, najlepiej ten który jest stabilny. Wiem, że na 4.3 roota nie zrobię. Chciałbym pomocy od was, wszystko po kolei co zrobić, żeby zainstalować tego cyanogenmoda. Słyszałem jedynie że tam trzeba wgrywać ROM, KERNEL, ODBLOKOWANIE BOOTLOADERA. I jeszcze chciałbym zapytać co daje ten CWM? i czy też go można wgrać jak i w jakiej kolejności. I ostatnie, czy jak odblokuje bootloader oficjalną metodą, to już stracę gwarancję na zawsze (jeśli miałbym mieć cm to mi na gwarancji niej zależy) ? Chcę to zrobić, żeby nie uceglić telefonu i żeby nie pojawił się bootlop. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

tu masz wszystkie poradniki na Twój telefon

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum/535-poradniki-romy-i-mody/

najpierw się robi root

bootloader

cwm

kernel

a teoretycznie bt da się zablokować ;)

więc z gwarancją nie powinno być problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w flashtoolu masz w katalogu /drivers sterowniki, wgraj je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wgrywasz sterowniki dla swojego modelu + flashmode + flashtool

robisz tak: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4241-xperia-z3stock-rom502-aktualizacja-oficjalna-od-sony-android-50-lollipop-231a0690/to jest dla innego modelu ale zasada taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie, wybierasz ten plik drivers i później masz checkboxy i wybierasz flashmode, fastboot, i xperia m w twoim przypadku

dziękuję za wytłumaczenie mi tego

A mam pytanie bo jak zrobię downgrade do 4.1.2 to potem nie będę mógł wgrać c m 12, to którą bym mógł? I np jakbym miał 4.1.2 zrobił rota i odblokowal bootloader to jak bym potem chciał wykonać upgrade to czy root i bootloader by został? I jak zrobić kopię kluczy Ta

Albo np jak bym miał cały czas ten 4.3 i odblokowal bootloader i wygrał czysty kernel to czy wtedy mógłbym zrobić roota przez komputer lub inną aplikacje? Głównie chce zmodyfikować tel aby bateria dłużej trzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będzie problem. Bo na każdy telefon reaguje inaczej. Nie ma złotego środka.

 

A zbytnio wyboru w kernelach nie masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już musisz pobawic sie zarzadca cpu,gpu i zrobic undervolting gpu,cpu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności