Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy S5 SM-900F] Zamiana Custom Recovery na TWRP - Odin zgłasza błąd


Hubert J_22408

Pytanie

po 1:Mam obecnie Custom Recovery ... i CM12 w wersji nightl więc często wgrywam updaty. Co prawda CM updater sciąga mi nowe updaty... ale juz ich nie instaluje chociaż próboje, ale po restarcia mam ten sam co miałem a nie nowy. Podobno to wina Custom Recovery (ale osobiście się nie znam) i zasugerowano mi na forum zmianę na TWRP. Probowałem to wgrać przez Odina... w różnych wersjach poza wersją 4.4.4, i na kilku różnych komputerach i wersjach Windows ... i zawsze to samo ze ODIN się wyzypuje. Tzn... ponieważ sterowniki są wgrane Odin widzi tel, tel jest w odpowiednim trybie, potem start i komunikat ze ODIN niespodziewanie zakonczyl prace.

 

Ktos wiec o co come one?

 

po 2: CW jak i TWRP daja mozliwość backupu i przywrocenia. Co konkretnie jest backupowane i na co? Na kartę zewnętrzną SD czy napierw na wewn pamiect tel? Co wchodzi w skład takiego backupu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wgraj twrp via twrp manager z gp

A backup domyslnie jak klikniesz backup to robi Ci backup partycji /system /data /boot

A do wyboru masz gdzie backup zrobić

Ps: zmien nazwe tematu na [dokladny model] opis problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgraj według tego : http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4392-samsung-galaxy-s3-i9300-twrp-recovery/

 

Ten poradnik jest pod s3 i9300 podczas instalacji nie zapomnij o zmianie nazwy telefonu :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgraj według tego : http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4392-samsung-galaxy-s3-i9300-twrp-recovery/

 

Ten poradnik jest pod s3 i9300 podczas instalacji nie zapomnij o zmianie nazwy telefonu :) 

A tam jest jeszcze info że potrzebuję busyboxa i bd ... faktycznie tego potrzebuję Co to jest to busybox i bd ??

Wgraj twrp via twrp manager z gp

A backup domyslnie jak klikniesz backup to robi Ci backup partycji /system /data /boot

A do wyboru masz gdzie backup zrobić

Ps: zmien nazwe tematu na [dokladny model] opis problemu

 

Hmm a to gp co to jest?

Co do backupy interesuje mnie czy robi backup: apps z zawartością w tym sms/mms/, ustawień jak wifi, ustawienienia launchera (mam nova) ...?

p.s Z chęcią zmienię nazwę tematu jak mi powiesz jak? Próbowałem ale nie wiem jak.. może nie mam uprawnień do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gp- google play

Tak robi backup wszystkiego prócz pamieci sd

Problem dotyczy s5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gp- google play

Tak robi backup wszystkiego prócz pamieci sd

Problem dotyczy s5?

Tak dotyczy Galaxy s5 SM-900F . Sorry że tak wolno odpisuję ale mam nawał pracy + sporo prywatnych rzeczy i padam na pysk jak wracam do domu. Jak tylko zastosuje Wasze rady poinformuję a jak zadziałają zamknę temat. 

Ciekawostka ... od x czasu mam CM12 na tym Galaxy S5 i instaluje sobie co jakiś czas updaty a jak chciałem zainstalować z godnie z Waszą rady TWRP manager okazało sie ze nie mam roota chociaż wcześniej go instalowałem. Może dlatego te updaty mi się nie instalowały przez CWR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wejdz w opcje programistyczne i wl dostep do roota

By wl opcje programistyczne tapnij wiele razy w nr kompilacji w informacjach o telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wejdz w opcje programistyczne i wl dostep do roota

By wl opcje programistyczne tapnij wiele razy w nr kompilacji w informacjach o telefonie

Uaktywniłem opcje programistyczne ( Ciekawi mnie jak się je dezaktywuje swoją drogą ), chciałem włączyć dostęp do root ale mam 3 opcje: Tylko aplikacje, Tylko ADB, Aplikacje i ADB ... coś konkretnego mam wybrać?

Pytanie tez jaka wersje TWRP wybrac dla mojego Galaxy S5? Bo jest tu wersja  2.8.4.0 KLTE ale jest tez 2.8.5.0-GT-KLT ... nie bardzo wiem co to GT oznacza. To te Google Tools?

Uaktywniłem opcje programistyczne ( Ciekawi mnie jak się je dezaktywuje swoją drogą ), chciałem włączyć dostęp do root ale mam 3 opcje: Tylko aplikacje, Tylko ADB, Aplikacje i ADB ... coś konkretnego mam wybrać?

Pytanie tez jaka wersje TWRP wybrac dla mojego Galaxy S5? Bo jest tu wersja  2.8.4.0 KLTE ale jest tez 2.8.5.0-GT-KLT ... nie bardzo wiem co to GT oznacza. To te Google Tools?

W samym TWRP manager przy wyborze opcji do instalacji ZIP sa ta opcje do zaznaczenia: Wipe Cache, Wipe Dalvik --- to tam jakieś cache chyba ... które przy instalacji można czyścić i nic się nie dzieje ale jest też Wipe Data... i teraz pytanie. Co to jest to dana... bo z IT dla mnie Data to dane... i na ogół unikam zaznaczania tych opcji by nie stracić danych... a jakie dane kryją się poda Wipe Data?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

data tj partycja z apkami i ustawieniami

Roota daj na aplikacje i adb

A opcje programistyczne wyl sie takim przelacznikiem u gory

A z wersja twrp hmmm... Wybierz ta nowsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobierz dla pewności wersję 2.8.4.0 tar, zflashuj za pomocą odina. 

No właśnie problem w tym że każdy odin na każdym kompie i windowsie na jakim go odpalałem przy próbie instalowania TWRP wywalam mi się "kończąc niespodziewanie pracę" i nie dało się go zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Ściągnąłem najnowszą wersję z oficjalnej strony

 

 

 

Ściągnąłem najnowszą wersję z oficjalnej strony

 

Działa ... musiał mi się plik źle ściągnąć. Jeszcze sprawdzę czy updaty się poprawnie instalują i jeśli tak to zamknę temat,

post-22408-0-59227600-1429099066_thumb.p

post-22408-0-23937100-1429099068_thumb.p

Edytowane przez Hubert J_22408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok... Teoretycznie updaty dzialają tzn: po ściągnieciu updatu przez cm updater i wciśnięciu "aktualizuj" tel wchodzi mi w tryb recovery do TWRP i pokazuje mi jego główne menu, po czym ręcznie muszę wejść w "install" wybrać rom(update) i potwierdzić instalacje a jak skończy wcisnąć "Reboot system". Trochę nie do końca mi o to chodziło bo myślałem że on sam wgra i zrestartuje... a tak zmiana jedynie jest taka że nie muszę wyłączać tel i wchodzić w tryb recovery bo TWRP robi to za mnie ... ale tylko to, cała resztę muszę zrobić dalej ręcznie. Nie wiem czy tak powinno być, ale update zainstalował pomyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To musi wynikać z błędu z CM, że się nie instaluje nowsza wersja.. ale to nie oznacza, ze nie masz update.

Bo nie raz developer nie zmieni nr wersji. To też ma miejsce.. masz rom wersji 1.2 a wgrywasz 1.5 i nadal masz 1.2 chociaż jest z update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie był wgrywany.... rom za szybko się wgrywał a właściwie to była tylko próba i nie było optymalizacji aplikacji po reboot.. a błędy jak były tak były. Jedynie gdy jest proces optymalizacji apek wiem ze rom został wgrany poprawnie i zmienia mi się też w info z nr romu w tel.

Edytowane przez NeoCM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc. Opcja z wyjściem jest ręczne wgranie najnowszej wersji po uprzednim pełnym wipe systemu. 

To powinno usunąć problem.

 

Jestem ciekaw jaki jest developer tego romu... ile ma lat w fachu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc. Opcja z wyjściem jest ręczne wgranie najnowszej wersji po uprzednim pełnym wipe systemu. 

To powinno usunąć problem.

 

Jestem ciekaw jaki jest developer tego romu... ile ma lat w fachu. 

 

Poproszę o konkretne punkty do wykonania przez tego TWRP i informacje co usunie mi Wipe systemu ? Nie chcę stracić danych bo wtedy chyba wywalę tel przez okno :/ a nie jestem w tych deweloperskich akcjach z androidem aż tak obeznany. Jestem informatykiem ale nieco innej profesji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności