Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia P] Błąd status 7 przy instalacji CyanogenMod 12.0 nypon


black_ripper

Pytanie

Witam. Tak jak w temacie w CWM 6.0.1 wywala mi error (status 7). Oczywiście bootloader odblokowany, root też jest :) Rom który instaluje to

cm-12-20150407-UNOFFICIAL-nypon

Może to wina starej wersji CWM?? Czytałem gdzieś że w takim przypadku komuś udało się wgrać programem TWRP...Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jesli jesteś na tym forum z kompa to lewy gorny rog, tam masz linka do fixa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

  • CWM 6.0.5.X/TWRP 2.7.0.X lub nowsze

Wgraj nowsze CWM

 

A jak to zrobić kolego?? I skąd mógłbym pobrać nowszą wersję ?? Przepraszam za tak banalne pytania, ale to "mój pierwszy raz" ;) jeśli chodzi o modyfikację Xperii.

Jesli jesteś na tym forum z kompa to lewy gorny rog, tam masz linka do fixa

Masz na myśli ten link kolego ??

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1995-jak-naprawi%C4%87-status-7-installation-aborted/?p=11455
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej paczce cm-12-20150407-UNOFFICIAL-nypon znajduje się plik prawdopodobnie boot.img (MUSISZ GO WYPAKOWAĆ) wgraj go flashtolem:

 

Czyli jak masz Flashtoola to zrób tak : 

 

Podłączamy telefon w trybie fastboot mode. Przycisk menu i podlaczamy telefon, zapali sie niebieska dioda.

-Klikamy "PIORUN"
-Wyswietli sie okienko "Bootmode chooser" wybieramy fastboot mode i kilkamy ok
-Po prawej stronie robimy metoda DooMLoRDa
-Klikamy select kernel to flash
-Wyszukujemy nasz plik NAZWAKERNELA.img
-Otwieramy go i flashowanie zacznie sie samoistnie, po wgranu mozemy odłączyc telefon.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej paczce cm-12-20150407-UNOFFICIAL-nypon znajduje się plik prawdopodobnie boot.img (MUSISZ GO WYPAKOWAĆ) wgraj go flashtolem:

 

Czyli jak masz Flashtoola to zrób tak : 

 

Podłączamy telefon w trybie fastboot mode. Przycisk menu i podlaczamy telefon, zapali sie niebieska dioda.

-Klikamy "PIORUN"

-Wyswietli sie okienko "Bootmode chooser" wybieramy fastboot mode i kilkamy ok

-Po prawej stronie robimy metoda DooMLoRDa

-Klikamy select kernel to flash

-Wyszukujemy nasz plik NAZWAKERNELA.img

-Otwieramy go i flashowanie zacznie sie samoistnie, po wgranu mozemy odłączyc telefon.

"-Wyszukujemy nasz plik NAZWAKERNELA.img" czyli ten plik boot.img z paczki tak??

"-Wyszukujemy nasz plik NAZWAKERNELA.img" czyli ten plik boot.img z paczki tak??

Ok, odpalilem ten plik boot.img, zainstalowal się po czym właczyl się program Team Win Recovery Project, co tam mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

gapps.cyanogenmod.pl/

Tu masz link

Wgrywasz jak rom

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli jeszcze raz odpalić przez fleshtool boot.ini i zainstalować gapps? Bo nie mogę standardowo odpalić recovery... A poza tym muszę znowu używać opcji usuwania,tzn wipe itd? Jestem zielony w tym temacie więc z góry przepraszam za pytania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale jak skoro nie mogę wejść w recovery kolego? Wcześniej wciskałem vol + i przycisk włączania i udawało się, teraz nie mogę coś. Może wykonuje tą czynność źle?! A aplikacja cwm nie usunęła się wraz z wgraniem nowego romu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobierz termimal emulator i w nim wpisz tak

Su (enter)

Reboot recovery (enter)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z telefonu też możesz :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udało się :) Zabieram się za testowanie Moda. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wypowiedzieli się w temacie, za cierpliwość i poświecony czas :D

Mam kilka pytań na przyszłość:

1. Jeśli chciałbym wgrać inny mod, np. nowszy. Instaluję po prostu nowy rom i gapps ?? Czy muszę jakoś usunąć stary ??

2. Jeśli chciałbym wrócić do oryginalnego softu, co muszę zrobic?? I Czy jest to w ogóle możliwe ;)

 

Na razie to tyle, jak przyjdzie mi coś do głowy to będę pytał dalej. A tymczasem jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam ekipę CyanogenMod.pl !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności