Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia L] 2105 Problem z aktualizacją CyanogenMod 12 oraz z ustawieniam własnego dźwięku


ratajswag

Pytanie

Witam, nie będe się jakoś bardzo rozpisywał, ponieważ w custom romy bawię się zaledwie od przedwczoraj.

Zainstalowałem najnowszego cyanogenmoda taochan na mojej xperii L i Gapps cm 12, nic więcej nie ruszałem, telefon działa sprawnie, nie muli itd. Od wczoraj wyskakuje mi informacja w powiadomieniach, że jest nowa aktualizacja. Pobieram aktualizację, włączam aktualizację (reboot) i przez cwm wybieram opcję update. Wybieram lokalizację Update'u i instaluję ją. pasek śmiga do końca po jakichś 30 sekundach po czym wywala same błędy, że aktualizacja jest do tych i do tych modeli (z czego jest tam informacja, że do mojego c2105 również), że nie może otworzyć/użyć (pisze z pamięci, więc przepraszam) misc/<coś> no i na koniec, że instalacja nieudana. Nie wgrywałem żadnego kernela, telefon zrootowany, bootloader odblokowany jak zapewne się domyślacie itd...

 

Drugą rzeczą jest to, że nie mogę ustawić własnego dzwonka. Ustawiam w odtwarzaczu i nic, w ustawieniach - również. Widać natomiast, że ustawiony dzwonek jest właściwy, lecz niestety jak ktoś dzwoni, to automatycznie załącza domyślny dzwonek.

 

Z góry dziękuję za szybką pomoc :)
Pozdrawiam, Rataj ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wypisz błędy. Spróbuj ponownie pobrać.

 

Z tym dzwonkiem to dosyć częsty problem. Również go posiadam. Jednakże nie przeszkadzają mi domyśle dźwięki. Może po aktualizacji problem zostanie rozwiązany.

 

Podaj link do aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualizacja (ściągana kilkakrotnie, zresztą jak każda poprzednia, a było ich 3):

cm-12-20150317

Ps linka nie mam, ściągałem z poziomu telefonu poprzez ustawienia. (Informacje o telefonie > Aktualizacje CyanogenMod)

 

Błędy podczas instalacji:

E:Cannot load volume /miscFinding update package. . .Opening update package. . .Veryfiyng update package. . .Installing update. . .This package is for device: C2105,C2104,c2105,c2104, taoshan this device is .E:Failed to install /sideload/package.zipE:Please take note of all the above lines for reports Installation aborted.E:Cannot load volume /misc!

SS błędów:

post-1-0-25873400-1426606463_thumb.jpg

Ps2 przepraszam, że takie duże zdjęcie, nawet nie wiedziałem, że HTC Sensation XL ma taką rozdzielczość ^_^

Edytowane przez Pawliniak
Wystarczyło dodać zdjęcie do załącznika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Błąd wskazuje na to że cm nie jest przystosowany do Twojego telefonu pewnie przez to recovery. Spróbuj przez system zrobić aktualizacje

Ustawienia - > Informacje o systemie -> Aktualizacje CyanogenMod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Błąd wskazuje na to że cm nie jest przystosowany do Twojego telefonu pewnie przez to recovery. Spróbuj przez system zrobić aktualizacje

Ustawienia - > Informacje o systemie -> Aktualizacje CyanogenMod

Dokładnie tak robie, klikam aktualizuj i następuje reboot, a następnie ukazuje sie ekran recovery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jednak musisz powrócić do CWM jeżeli takie błędy.

Stąd pobierasz prawda?

https://download.cyanogenmod.org/?device=taoshan

Nie mam pojecia skad pobieram, zapewne z jakiegos oficjalnego zrodla cm, poniewaz robie to za posrednictwem ustawien jak juz wczesniej wspomnialem.

81a5bacea7d597bb45074e907840e826.jpg

Tapnięte z mojej Xperii L ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej, także mam problem z aktualizacjami cm12. Otóż zainstalowałem TWRP team recovery v.2.8.5  i podczas instalacji zip jest błąd execute failed...

Próbowałem wrócić do CWM ale nie mogę, cały czas pojawia mi się TWRP. I przez to nie moge przeprowadzić aktualizacji :/ Ma ktoś jakąś radę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś jakby z partycją uprawnienia czy coś. Jeżeli masz możliwość to wykonać full wipe może naprawi ten problem. Root działa bez problemowo? Przez CyanDelta próbowałeś zaktualizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To tak zrobiłem full wipe i postawiłem system na nowo i dalej nie działa.
Root działa bez problemów.
Przez CyanDelta próbowałem ale jak klikam zainstaluj to uruchamia sie ponownie i wchodzi od razu do TWRP. Jak tam wybieram zip to ten sam blad to powyzej.
Ktoś wie jak mi pomóc z tym albo jak wywalić to TWRP bo widocznie blokuje wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj powrócić do stocka i ponownie rozpocząć proces instalacji. Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł.

 

Wpadłem na inny pomysł ta aplikacja https://play.google.com/store/apps/details?id=de.mkrtchyan.recoverytools

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ok poprzez Rashr - Flash Tool zainstalowalem CWM recovery. I aktualizacje chodzą normalnie, jednak jest dalej pewien problem. Otóż po każdej aktualizacji recovery zmienia mi sie na to z Cyanogen. W tym recovery nie dzialaja aktualizacje wiec musze za kazdym razem wgrywac CWM aby przeprowadzic aktualizacje.

W menu jest opcja aby nie aktualizowac recovery i ja odznaczylem ale dalej cos jest nie tak.

Ktoś zna rozwiązanie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności