Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG L5 II][ROM] SPeria - oparty na stocku


C0nvert-R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na prośbę użytkownika poszukałem ROMów na L5 drugiej generacji. Znalazłem. Na XDA, bo gdzieżby indziej.

A więc:

1. Rootujemy telefon

2. Odblokowujemy BootLoader

http://forum.xda-developers.com/optimus-l3-l5-l7-l9-ii/development/l5-ii-unlocked-bootloader-optima-team-t2844428

3. Instalujemy PhilZ Recovery

http://forum.xda-developers.com/optimus-l3-l5-l7-l9-ii/development/lg-l5ii-e460-philz-touch-cwm-advanced-t2893044

4. Ściągamy ZIPka (download niżej)

5. Wchodzimy w recovery

6. Robimy factory reset, UWAGA! NIE ROBIMY WIPE /SYSTEM!

7. Instalujemy ZIPka

8. Wipe Cache

9. Wipe Dalvik Cache

10. Endżoj :D

DOWNLOAD ROM:

http://upfile.mobi/709722

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backup powinien być wykonywany zawsze. W przypadku uceglenia recovery lub KDZ Updater może być jedyną drogą ratunku. Ale recovery zawsze lepsze, bo można przywrócić backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bootloader chyba odblokowany, w okienku CMD poleciały napisy i żeby kontynuować klknij dowolny klawisz i telefon sie zresetował i normalnie się włączył więc chyba wszystko dobrze robię ;p

 

 

Edit: I chyba mamy problem, ponieważ mój telefon nie czyta kart pamięci a recovery mam wrzucić na kare pamięci. Czyli nie wgram tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon przestał czytać kartę pamięci po jakiś 2-3 miesiącach od zakupu. W nocy telefon się rozładował i na następny dzień rano jak go naładowałem już nie czytał karty pamięci. Sprawdzałem 2 karty i nawet kupiłem nową ale nic. I tu mam problem bo telefon jest z Orange i tam mi powiedzieli że tego nie na prawią ponieważ jest to uszkodzenie przez użytkownika (mam usługę bezpieczny smartfon).

Doszedłem tylko do momentu odblokowania bootloadera dalej nie mogę ponieważ plik "recover" muszę zgrać na kartę pamięci. Da się jakoś inaczej czy nie ma innej opcji niż karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem teraz w ten temat. Widzisz w linijce z Terminal Emulator "dd if...... /sdcard2/......."? To jest lokalizacja tego pliku recovery. Jeśli skopiujesz recovery na pamięć wewn. to spróbuj zmienić na sdcard lub sdcard0. Powinno zadziałać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powinien robić każdy użytkownik! ;) spróbuj przywrócić stockowy ROM przez KDZ, żeby zaczęło rozpoznawać kartę SD, a potem cały ten temat od nowa, bo mam wrażenie, że CWM się czepia tego błędu dotyczącego karty pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności