Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia L] Jak zainstalować rom?


liptonp

Pytanie

Witam, jestem nowy na tym forum i wogóle czaczynam zabawę w aktualizowanie androida. Posiadam telefon xperia L. Poprooszę o poradniki łopatologiczny od czego zacząć. Niestety z wątków na forum nic mi nie wychodzi. Nie mogę zainstalować recovery. Czy żeby to zrobić muszę odblokować bootloader? poproszę o dokładną instrukcję co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

no ok. Ale jak odblokuje bootloader to strace wszystkie dane w telefonie? jaka jest procedura? najbardziej interesuje mnie opcja aktualizacji androiida do wersi powiedzmy 5 i potem wgranie backupu kontaktów itp. Najlepiej przed tym wszystkim chciałbym zrobić kopię całego systemu ze wszystkimi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak stracisz. Zgraj zdjęcia i kontakty zsynchronizuj z google.

Dzięki za zainteresowanie tematem. Naprawdę. Zdjęcia i kontakty zgram sony pc companion. Ale chodzi mi o pełną kopię 'obraz' systemu który mógłbym przywrócić jakby coś nie poszło tak . Coś jak na PC obraz dysku. A czy muszę zrobić unlock bootloader żeby instalować nowszego andro? Dziękuję że mi pomagasz ale jak mówiłem jetem zielony w systemie andro także proszę o procedure jak wykonać aktualkę

zo ssieprzełem. telefon mi sie uruchamia .na logo na tej mozaice . nie moge go nawet właczycz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na początku root recovery. Po wgraniu recovery musisz od razu wgrać system bo inaczej nie uruchomi się stary. Tak już jest. Czyli tak pobierz interesujący Ciebie rom wgraj na kartę i przez recovery zainstaluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chyba popełniłem błąd na początku. Zainstalowałem recovery ale nie odblokowałem bootloadrea. Treaz boot loader odblokowałem instaluje

ClockWorkMod Recovery ale nie mogę uruchomić trybu wciskając power + volume +. Telefon uruchamia się do momenty logo SONY. Jaka procedura w takim przypadku. czytałem że można zainstalować android 5.xx na tym telefonie. Na tym mi zależy. Proszę o procedure jak to zrobić. Albo jak postawić go na nogi z softem który był
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem użytkownikiem L i robiłem w piątek właśnie unlock bootloader'a i wgrałem CM12, O ile się nie mylę to Flashtool i wgranie ftf i Recovery uruchamiasz samym vol+, możliwe że właśnie ucegliłeś telefon, jak nie uratujesz go plikiem ftf systemu to masz lipę najprawdopodobniej[ja po odblokowaniu BootLoadera wgrałem ten i mi śmigał, potem wgrałem thunderzap 4.13 i CM12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności