Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Optimus 4X HD] Pytania początkującego


Matt26

Pytanie

Witam. Właśnie zaczynam przerabiać 4XHD i mam pewien problem. Otóż nie wiem którymi klawiszami wchodzi się do Recovery więc do tego celu używam aplikacji LG-Optimus-4XHD-Recovery-v1.2.APK wtedy bez większych problemów wchodzę do CWM. Problem polega na tym że nie mogę przez niego zainstalować lizaka bo wyskakuje błąd o przerwaniu instalacji. A więc chciałem go zaktualizować i pobrałem CWM w wersji 6.0.4.4 lecz po wybraniu zip z karty pamięci i po zainstalowaniu CWM pokazuje się informacja o sukcesie w instalacji lecz po włączeniu ponownym CWM jest w wersji 1.1. Może to przez to że używam tej aplikacji co wyżej do wywołania CWM? Lub tego że nie odblokowywałem bootloadera. Jak szukałem informacji jak to zrobić to były wszystkie pod Androida 4.1.2 a ja mam 4.0.3. Mam nadzieje że zrozumiecie moje pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak też myślałem. Wgrałem jednak 4.1.2 więc zaraz biorę się za odblokowywanie bootloadera i znów za root :)

Znalazłem już odpowiednie pliki. Lecz mam kolejny problem. Zgodnie z poradnikiem wpisałem w CMD adb reboot-bootloader i telefon się zresetował ale teraz wyskoczyła mi informacja o instalacji sterowników Fastboot a telefon wisi na logo LG. W Windows przez dłuższy czas szukało sterowników i wyskoczył błąd Nie można odnaleźć sterowników.

OK udało mi się. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc :) Można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy odblokowywałeś bootloadera? Według tematu z CWM recovery na xda -> do recovery wejdziesz za pomocą klawiszy POWER + VOL- (ściszania) . 

 

Być może aplikacja flashuje "tymczasowe" recovery, konieczna będzie instalacja np z tego poradnika : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2298420

 

Choć z drugiej strony, ZIP z lizakiem może flashować własne recovery, i wtedy będziesz musiał zmodyfikowac plik aktualizujacy sysem albo podmienić plik recovery. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie bootloadera nie odblokowywałem bo co znajduję poradnik jest on pod 4.1.2 a ja mam 4.0.3. Najwyżej zaktualizuje telefon do JB i odblokuje bootloader no chyba że sposób pod 4.1.2 działa też na 4.0.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli mając ICS mogę korzystać z poradnika pod JB? Chociaż i tak muszę wgrać soft przez KDZ bo chciałem zobaczyć czy zainstaluje się Custom ROM pod 4.1.2 ale teraz wywala błąd

 

Error: boot image signature Critical failure: unable to start kernel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli mając ICS mogę korzystać z poradnika pod JB?

 

Nie zawsze. Czasami jest drobna i znacząca różnica w pliku, jego lokalizacji. jeśli chodzi o


Error: boot image signature Critical failure: unable to start kernel.

 

Bootloader jest wciąż zablokowany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności