Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Overmax Vertis Expi] Złe wskazania stanu baterii


Grim

Pytanie

Nie wiem czy to dobry dział, wazie czego proszę o przeniesienie. Sprawa ma się tak, posiadam telefon Overmax Vertis Expi. Na producenta nie ma co liczyć, aktualizacja idzie już dobre 7-8 miesięcy, raczej nie dojdzie do skutku. Bateria na początku trzymała ok, potem telefon się zaczął wyłączać jak się go ciut dłużej po używało lub po chwili na mrozie (definicja mrozu -5 stopni i wyżej). Po samoczynnym wyłączeniu, za 5-6 próbą odpalenia go, gdy telefon raczy się włączyć, język jest ustawiony na jakiś arabski. Z baterią wtedy jest różnie, raz 60%, raz 30%. Przypadek z przed chwili: po tym jak się wyłączył próbowałam go włączyć-11% wg. androida, po podpięciu wyłączonego telefonu-35%. Potem po odpięciu go i ponownym uruchomieniu już wskazuje normalnie. Nie wiem co jest grane ale na logikę mi to wygląda na uszkodzony soft. Próbowałam instalować soft od nich chyba z 5 razy i nic, chwile podziałał normalnie i potem to samo. Ktoś mi tą baterię sprawdzał (elektryk) i mówi, że jest sprawna. Ja już nie wiem co z nim jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zakładam, że soft wgrywany z full wipe? Możliwe, że jakoś pomoże rozładowanie telefonu do ~5%, wyłączenie go i ładowanie przez 8 godzin na wyłączonym systemie, i tak kilka razy... Miałem takie wariacje baterii po nieużywaniu tabletu przez kilka miesięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak mi to facet sprawdzał. Po prostu mój ojciec wziął tą baterię do pracy, bo tego dnia miał tam być elektryk i już. Przyszedł do domu i oznajmił, że bateria jest sprawna. Wątpię, żeby to była jej wina, bo z czystej ciekawości ostatnio sprawdziłam ile on trzyma od tak sobie leżąc (Wi-fi i połączenia normalnie włączone). Po 1 dniu i 17h miał jeszcze 63% więc mógł by sobie leżeć tak jeszcze z 1-2 dni (albo i dłużej) .

Tak, system był instalowany w ten sposób. Generalnie ładuję go wyłączonego, może go po prostu przeładowuję? Często leży przez całą noc pod ładowarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ładowanie nie powinno mieć nic z tym wspólnego.

Telefon musi coś psuć,albo stock ma takie błędy lub coś na płycie powoduje taki stan rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz mieć racje, bo masa osób posiadających inne "wydania" tego telefonu ma identyczne problemy. A jest możliwość wgrania innego stock'a, w ramach testów? Bo jeżeli to było by uszkodzone, to raczej tryba awaryjny nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gwarancja mnie nie obejmuje. Winowajcą jest *werble*... zbugowany soft od producenta! Problem powinien zniknąć po zainstalowaniu innego ROM'a... czego nie wiem jak zrobić, bo ten telefon nie jest wspierany xD I tu koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Ja mam pytanie, jaką masz wersje tego softu?

 

W opisie widzę że to android 4.2 a z tego co wiem do tego telefonu jest 4.4.2.

W ogóle jaki to model? Mój to Vertis 5010 Expi.

 

Mam też pytanie odnośnie Google+, czy możesz zainstalować G+ w swoim expi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności