Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG L9] Pomoc dla początkującego. Nowy soft, CWM oraz bootloader


bla esh

Pytanie

Na wstępie przyznam że jestem dość zielony w tym temacie , a w moim lg l9 nagle przestało działać wi-fi , poczytałem troche i podobno to wina systemu ( "trzeba zmienić softa" ) Polecili mi właśnie wasze forum , bootloader chyba właśnie przed chwilą odblokowałem , zalezy mi na czasie a słabo się znam . Mógłby mi ktoś pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

A tego to już wiem Ci powiedzieć :/ Ja nigdy z LG się raczej zbyt dużo nie bawiłem....

Wydaje mi się, że do instalacji oficjalnego oprogramowania nie trzeba rootować ani nic, bo było by to raczej bez sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A tego to już wiem Ci powiedzieć :/ Ja nigdy z LG się raczej zbyt dużo nie bawiłem....

Wydaje mi się, że do instalacji oficjalnego oprogramowania nie trzeba rootować ani nic, bo było by to raczej bez sensu ;)

okej , przepraszam że Cię męcze :) ale jeszcze jedno , Który mam rom wybrać? bo wchodze tam w link i jest

POLAND 80 PLS/PLUS(POLAND) V20C LGP760 593.59 MiB 832 online.png   81 P4P/P4(POLAND) V20C LGP760 609.01 MiB 1443 online.png   82 TPL/T-MOBILE(POLAND) V20C LGP760 597.78 MiB 754 online.png   83 PLS/PLUS(POLAND) V20D LGP760 611.29 MiB 661 online.png   84 P4P/P4(POLAND) V20F LGP760 632.94 MiB 1330 online.png   85 POL/POLAND V20H LGP760 573.92 MiB 10797 online.png   86 ORP/ORANGE(POLAND) V20I LGP760 584.21 MiB 1132 online.png   87 POL/POLAND V20O LGP760 599.15 MiB 6663

dodam że telefon kupowany w media expert ( jeżeli to ważne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz soft dla Polski, bez operatora.

 

Ponad to nie musisz wykonywać rootów.

 

Jest jeszcze prostsza metoda wgrywania.. wypróbuj, nie daje gwarancji, iż zadziała.. ale nic się nie stanie jak ją przetestujesz ;) 

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/3706-lg-g2-mini-wgrywanie-stock-firmware-u%C5%BCywaj%C4%85c-programu-kdz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a więc Neo ", wszystko zrobiłem jak u cb w temacie , i na telefonie pokazuje mi się teraz- S/W UPGRADE i tak o 10 minut . Wszywstko po naszej mysli i mam czekać(i ile gdzies tak) czy zjebałem?"

 

Może zły fireware? Czekać dalej? ile to powinno trwać?


telefon już się włączył, soft nadal ten sam , ale przywracam do fabrycznych teraz. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie działa , nie szuka sieci ;/


ale to moze dlatego tez ze cos zjebałem , cały ekran jest czarny , tylko ten pasek widać


juz wszystko okej , oprocz tego wifi ... Nie wyszukuje żadnej sieci.


Dokładniej mówiąc , Wi-Fi próboje się włączyć , ale można by było czekać i czekać i nic.

Ja wgrałem rooma V20O a jest jeszcze V20H , jest jakaś różnica? Co jeszcze można zrobić aby ten szit działał?


Słuchajcie , sprawa wygląda tak , że najprawdopodobniej nie mam sterowników do wifi :( Kumpel mówił żeby wbić w recovery menu (tj volUP + home + power) ale tam mi wyskakuje okienko i nic więcej . Wiecie może jak inaczej albo jakimś innym PROSTYM sposobem zrobic te sterowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam V20O ale nie działa , zginał Adres MAC od wifi . Kumpel ( informatyk , znający trochę temat) powiedział że dobrze by było wgrać nowego softa. Ja niestety kompletnie nie wiem jak to się robi, czytałem dużo tematów ale nie bardzo to kierwa rozmawiam . Potrzebuje pomocy jak dla 5 latka.


edit . Oprócz softu pomogło by wejść w recovery i "wipować" Niestety gdy wchodze w moim lg do recovery to wyskakuje mi okienko w którym tylko pisze jak wyjść z recovery i nie wiem co mam zrobić . Klikałem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

adres mac jest to inna bajka... nie ma nic wspołnego z siecia... lub by powodowała konflikt, raczej coś po stronie routera lub telefonu nie trybi najlepiej sprawdzić na innym routerze ale mi sie zdaje ze mogło wifi paść a to kwestia hardware, i tego nie zrobisz software... ale ciezko tak dignozowac na odległosć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Provectus sprawdzałem w kilku miejscach , żadnego routera nie łapało .

Ogolnie to reszta śmiga. Nie masz pojęcia co jeszcze możemy zrobić? Podobno zmiana softa by pomogła , ale ja jestem w tych tematach zielony. Przydałaby sie osoba ktora by mi pomogla przez teamvieviera na przykład. Jak coś to tak na oko , ile taka naprawa mogłą by kosztować i trwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności