Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Rozwiązany: Samsung galaxy gio + cyanogenmod


piekarz

Pytanie

Otóż potrzebuję informacji, która wersja cyanogenmoda będzie najlepsza dla samsunga galaxy gio. Chodzi mi o stabilność i jak największą liczbę obsługiwanych rzeczy. Najfajniej byłoby jakby wypowiedział się ktoś kto wgrywał na ten model cyana. Miłoby było gdyby ktoś zarzucił linkiem do jakiejs instrukcji instalacji ;]

Mam nadzieję, że nie proszę o zbyt wiele. Szukałem w google, ale niestety sporo tego jest, jednak jak na złość na gio za dużo nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki, tuż przed twoją odpowiedzią udało mi się wykopać ten pierwszy link, ale i tak dzięki :P Tam chyba wszystko na ten temat będzie. Z nagrywania filmów i tak nie korzystałem na andku, jeśli zdjęcia działają to mi wystarczy :] Moją udręką jest zdecydowanie zbyt wolno działający android, dlatego postanowilem zainteresować się jakąś alternatywną wersją tego systemu, a z tego co wszyscy piszą to jest całkiem sensowna opcja. Gwarancji i tak nie mam a w razie czego można przywrócić starą wersję :P

No to chyba tyle, jak coś to jeszcze zapytam :]

================================================

EDIT:

================================================

Dobra, wgrałem cyanogenmod'a wersję CyanogenMod 9.1 RC2 i działa wyśmienicie, także zdecydowanie polecam. Jeśli ktoś chciałby wgrać na gio, to polecam ten poradnik:

http://forum.xda-dev...005&postcount=4

Cyana ściągnąłem stąd:

http://maclaw.pl/downloads/

Jeśli chodzi o minusy, to w moim odczuciu nie ma żadnych, poza tym jest w języku polskim wszystko, domyślnie wgrany też sklep google play.

Z tego co nie działa to nagrywanie filmików, ale to nie jest dla mnie minus, bo nie używałem tak naprawdę nigdy tej funkcji jakoś specjalnie i nie jest mi potrzebna do szczęścia ;]

Natomiast skok w wydajności jest ogromny.

Jeszcze taka mała dygresja, jakby ktoś wgrywał, to zróbcie sobie kopię kontaktów na serwer google, bo ja zapomniałem zrobić synchro, a niestety mimo tego że mam wszystkie kontakty również na karcie SIM to cyan nie czyta kontaktów z sima, więc musiałem kombinować, więc gdyby ktoś jednak zapomniał lub bał się że synchronizacja przejdzie jakoś nieprawidłowo, to polecam zrobić taką operację przed wgraniem:

http://www.frazpc.pl/b/287477

Ja to zrobiłem po jednak musiałem skorzystać z samsunga staruszka, żeby sobie zgrać przez kiesa :P

No to chyba tyle. Skoro się udało, mam nadzieję że komuś pomoże mój post :]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oficjalnego CM na gio chyba nie ma(nie dam sobie ręki uciąć), ale są nieoficjalne na xda. Polecam CyanogenMod 10 lub 9 XDA LINK

Jedyny problem to aparat, chyba tylko zdjęcia robi.

Jeśli chodzi o instalację CM to musisz mieć CWM recovery. Tutaj masz link do xda. Znajdziesz tam recovery i Wideo Tutorial na temat jego instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności