Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2] Pomoc z wgraniem CyanogenMod'a


Nesskaf Nazwiskowski

Pytanie

Witam, mam problem z instalacją ROMa oraz zrootowaniem telefonu. Zapoznałem się z tematami na forum (żeby nie było, że mam żal a nawet forum nie przejrzałem) i znalazłem takie coś http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2542-galaxy-ace-ii-jak-wgra%C4%87zainstalowa%C4%87-rom/i tu zaczynają się schody :D Po pierwsze, gdy wgrywam na kartę pamięci root.zip nie wykrywa pliku tak samo z update.zip itd... a link do samego CyanogenMod'a wygasł. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, nie będe miał nic przeciwko jak mi ktoś w pkt wypisze co mam zrobić :D A może nawet źle wgrałem pliczki na sd? xd (Wrzuciłem zip'a tak jak go pobrałem)

 

 

 

PS: Telefon NIGDY nie był modifikowany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A Ace 2 żeby wgrać cm lub jaki kolwiek inny cutom rom musisz najpierw zaktualizować system do 4.1.2 . Żeby to zrobić masz kilka metod :
1 . Kies <- tak się nazywa program , po podłączeniu pokaże ci że jest dostępna nowa wersja oprogramowania układowego czyli 4.1.2
2. Odin <- tu z kolei musisz pobrać ręcznie oprogramowanie z 4.1.2 XEO ( dla polski) i przez tego odina wgrać w trybie download . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zainstalowałem Kies bo uznałem że jest łatwiejszy w obsłudze, bo instalacji i pierdyliard innych aktualizacji programu, wyświetliło się że mam podłączyć urządzenie bla bla... niezwłocznie sięgnąłem po kabel USB ku mojemu zdziwieniu coś po koło hmmm 5 minutach cały czas wyświetlało mi się takie coś

 

 

Łączenie... i tak dalej i dalej stwierdziłem że możliwe że jest wymagane debugowanie USB więc włączyłem te opcje i co ? G****.

Postanowiłem wejść w recorvery i tam powtórzyć proces jednak że doszło do takiego samego efektu.

 

 

W skrócie - Jak się to obsługuje?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Link nie działa, prościej będzie pobrać 4.1.2 i Odina, no i oczywiście sterowniki USB, w Odinie wybierasz pobrany rom 4.1.2, telefon uruchamiasz w trybie download, podłączasz do USB i klikasz start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ehhh ale nie potrafię pobrać odpowiedniego Roma pod telefon, stary ucegliłem i nie działa. Pomożesz "dobrać" odpowiedni ROM pod Ace 2? (Orginalny, nie żaden P itd...)

 

 

PS: Jak wykonać BackUP'a gdyby coś poszło nie tak, bym mógł powrócić do stocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem tylko takie coś dot. mojej wersji ace 2

http://www.sammobile.com/2013/04/01/official-android-4-1-2-jelly-bean-update-for-the-galaxy-ace-2-has-arrived/ (tak wgl jak to pobrać?)

Nie ma innych, zaufanych stron z których pobiore ROMa 4.1.2, troche zbaczamy z tematu bo pytanie było jak zainstalować cyanogenmod'a no ale

...

 

 

EDIT

Znalazłem takie coś http://[link nie zgodny z regulaminem]/f697/jelly-bean-4-1-2-i8160xxnb1-csc-ser-xeo-aktualizacja-07-04-2014-a-318383/nada się? Wersja XEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na gorze masz zakladke firmware wejdz i wpisz w takiej tabelce gt i8160 czy jak się nazywa , otworzy się lista z oprogramowaniem dla różnych krajów , znajdź w niej XEO 4.1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TaaaaaaK! Mam andka 4.1.2 co prawda nie wiem zbyt jak go obsługiwać (przyzwyczaiłem się do 2.3.6) ale i tak jestem zadowolony teraz chciałbym wgrać tego cygan mod'a :D

Emm mam tylko 482MB Ramu jak zwiększyć coś czytałem że da się dobić nawet ok 600mb - Jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ramy możesz "odblokować" na ruskim sofcie. Ale jak wgrasz CM-a, to telefon przyśpieszy.

Napisz lepiej na jakim etapie jesteś aktualnie?

A do reszty.. jak każecie mu coś wgrywać..to może podsyłać solucję? Tym bardziej jak jest dostępna na forum?

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/642-galaxy-ace-2-wgrywanie-nowego-romu-pda-jednoplikowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności