Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S Advance] Aplikacje względem Super User


mujek123pl

Pytanie

Witam

Mam 1 malutkie pytanko :) 

Zezwalać aplikacjom aby miały dostęp do super usera? czy lepiej nie?  A dlaczego nie? co by się stało?

MAM Master cleanera i on chciał na początku dostęp do super usera. Można zezwolić? czym to może grozić?

 

Dzieki za odpowiedz z gory!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bo sie panie boje XD To nikomu nie będę dawał i tyle XD tylko tym co wymagają. A cleaner se moze pomarzyć xd


Mam Nerwicę Natręctw :(

 

Już wiadomo poco clean masterowi Dostęp do super usera xd "► MENEDŻER APLIKACJI

Odinstaluj niechciane aplikację i bloatware, zachowaj te istotne. Niektóre zrootowane urządzenia będą w stanie przenieść aplikację na kartę SD, zarówno to normalne jak i systemowe. A dzięki naszym rekomendacją odnajdziesz inne aplikację, które mogą Cię zainteresować."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Super user to root , ponieważ nie które apklikacje mogą ingerować w system , więc potrzebują roota czyli proszą o dostęp do super user-a. Jeśli dasz tak pozwolisz aplikacją żeby robiły co do nich należy, jeśli nie będziesz je blokował co by znaczyło że root ci wgl nie był potrzebny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Janke napisałeś o maśle maślanym ;)

 

SuperUser - to administrator.

Kupując telefon z androidem jesteś jego użytkownikiem i z tego poziomu nie jest ci potrzebny wgląd do plików systemowych. Dlatego ta opcja jest ukryta dla zwykłych użytkowników.

 

Jeżeli instalujesz aplikacje, które muszą korzystać z zasobów telefonu i potrzebują dostępu do różnych katalogów - wymagany jest root.

Dlatego program informuje cie, że chce dostęp do korzenia(czyli ROOT) I dlatego jak odpalasz np rom manager - to od razu wywala ci monit o przyznaniu praw dostępu...

 

To nie robi wielkiego spustoszenia, nie kradnie danych ani nic. Tylko udostępnia opcje administratora. W tym momencie zarządzasz systemem.. 

Jeżeli chcesz lekko modyfikować system, to wymagany jest root i tak to w androidzie wygląda... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Jeżeli instalujesz aplikacje, które muszą korzystać z zasobów telefonu i potrzebują dostępu do różnych katalogów - wymagany jest root.

 

Dlatego program informuje cie, że chce dostęp do korzenia(czyli ROOT) I dlatego jak odpalasz np rom manager - to od razu wywala ci monit o przyznaniu praw dostępu..."

 

Ale master cleaner nie potrzebuje roota. Nigdzie nie pisze że potrzebuje. Sam używałem go gdy miałem orginala andka 4.1.2.

Boje się, że jak mu przyznam te uprawnienia to on też coś wyczyści w systemie i coś zepsuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale jak ci taki program usunie jakieś pobrane pliki, które będą ci potrzebne to się nauczysz, że są zbędne.

Ale to czyści pamięci podręczne itp CACHE . czyści pamieć ram, I cos tam dodano, że chłodzi procesor czy cus xd. Da sie oznaczyc i odznaczyc co ma usunąc 

I też da sie oczyścic pamieć sd. :)

Bardzo fajny program

 

To zawsze zezwalać dostęp do roota gdy aplikacja musi mieć dostęp do roota? (chyba najlepiej) Czy też zezwalać tym aplikacjom co nie potrzebują dostępu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja podręczna pamięć czyszczę tylko poprzez custom recovery. Takich programów nie używam. Moim zdaniem są szkodliwe na dłuższą metę.

Tak naprawdę to one działają w tle i zamulają telefon. 

Ale to moje subiektywne zdanie kolego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja podręczna pamięć czyszczę tylko poprzez custom recovery. Takich programów nie używam. Moim zdaniem są szkodliwe na dłuższą metę.

Tak naprawdę to one działają w tle i zamulają telefon. 

Ale to moje subiektywne zdanie kolego ;)

Jak przez custom recovery? wipe cache ? taK?

 

 

No to tak jak mówiłem wcześniej :D

Co mowiłeś wczesniej? xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawsze:)

Troche tępy jestem xD czyli zawsze zezwalać jak root jest wymagany? i gdy w opisie aplikacji na google play pisze że root WYMAGANY? :)

 

Bo w opisie master cleanera nic nie pisze o roocie to nie potrzebny chyba. Ciekawe poco mu ten root xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli w opisie pisze , że jest wymagany root to musisz zezwolić aplikacji na dostęp , może cleaner ma jakieś dodatkowe funkcję że mu root potrzebny. U mnie np pyta o to na ile chce przyznać uprawnienia superuser i daje zawsze jeśli wiem że często z niej korzystam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli w opisie pisze , że jest wymagany root to musisz zezwolić aplikacji na dostęp , może cleaner ma jakieś dodatkowe funkcję że mu root potrzebny. U mnie np pyta o to na ile chce przyznać uprawnienia superuser i daje zawsze jeśli wiem że często z niej korzystam:)

z czego korzystasz?

 

A jak jakaś gra się spytta? np angry birds? to poco by mu to było? :D xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności